Sari la conținut

Salut...haideti La O Discutie Despre Tuning!


peugeot
 Share

Postări Recomandate

Am un scuter(moped)!am auzit de un kit sua ceva de genu "polinni"!stie cineva ceva??Eu detin un peugeot badsi!Chiar trage bine pt 49cc!iam mai facut eu niste modificari dar as vrea sa stiu mai multe despre tuning si despre kiturile pozibile!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la kitturi mai mari ai putea sa-l delimitezi, dar daca ii scoti limitarile atunci trebuie sa ai carnet A1, ai?

Editat de alias
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e nevoie man limitarea nu o maia re de mult!prinde 70-80!p mine ma intereseaza un kit pt demaraj si viteza ceva mai mare!ma ajuta cineva??sti cineva??poloni sau ceva de genu am auzit ca se numeste!!Si nu ma mai luait cu carnetu!B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e nevoie man limitarea nu o maia re de mult!prinde 70-80!p mine ma intereseaza un kit pt demaraj si viteza ceva mai mare!ma ajuta cineva??sti cineva??poloni sau ceva de genu am auzit ca se numeste!!Si nu ma mai luait cu carnetu!:lol:

Hai sa nu fiu bulangiu si sa te iau cu faze de genul "probabil ca esti un pusti razgaiat care si-a luat scuter peugeot pe banii lu taticu, care este ahtiat de mirc si care scrie cu picioarele, care e paralel cu scuterele si kiturile de tuning", exista intradevat Polini, care face kituri gen "big bore", pe scurt iti reface complet motorul (sau mareste doar chiulasa, depinde de tip) in asa fel incat sa aiba 70 cmc in loc de 50 cmc, sau chiar mai mult. Oricum costa mult si nu inteleg rostul, pentru cat sa dai atatia bani, pentru 30 de km in plus? In fine eu iti doresc mult succes indiferent de ce alegi sa faci.

 

Asfalt uscat si salutari cu farul!

 

PS - daca afli exact ce model de scuter ai, poti sa incerci la polini sau malossi pe site sa vezi ce optiuni ai :blink: B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ai nimerit si trec cu vederea modul de exprimare!am ceva ani si miam luat scuteru pe salariu din o luna bune!:Dsti care e faza sutn cam nebun mam gandit la un motor adevarat!dar daca imi iau asa ceva...clar se pregateste mama de coliva!!ma cunosc bine!dasta ma gandeam ca ce am deocamdata e perfect!Oricum ms pt post!

 

P.S. detest mircu !!!:blink: B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...