Sari la conținut

Fratilor, Voi De Unde Va Cumparati Becuri Pentru Scuter?


alias
 Share

Postări Recomandate

Am patit-o in sfarsit si eu. In interval de 1 saptamana mi s-au ars 3 becuri (ciudat nu?).

 

1) Pe spate am pozitia si stopul comune -> Bec 12v - 5w/21w (asta l-am rezolvat, daca mai are cineva nevoie l-am luat de la benzinaria Agip Munci)

 

2) Beculetul de la numar (pentru care a trebuit sa demontez jumatate de scuter) -> Bec spic (poate mai are si alta denumire, fara parte metalica, doar balonul, lunguiet, la capat fiind presat, iar pinii indoiti, se infige in soclu) -> 12v - 5w (asta l-am rezolvat, daca mai are cineva nevoie l-am luat de la benzinaria Agip Munci)

 

3) Becul din fata faza scurta/faza lunga (bec model para, cu 2 aripioare, una mai mica si una mai mare) -> 12v - 35w/35w -> INCA NU L-AM GASIT si sunt disperat, s-a ars faza scurta si numai pozitia (bec spic de 5w) nu ma ajuta deloc, dupa ce incepe sa se lase intunericul. Daca stie cineva de unde pot sa-mi iau raman dator! Multumesc anticipat

 

O sa revin cu poze detaliate pentru a inlatura orice urma de indoiala despre modelul becurilor

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :lol: :blink: B)

Editat de alias
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

paneuro

 

si mai nou, de cand au dat faliment, de unde?

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! ( ca faza lunga imi merge :lol: ) :blink: B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam asa arata becurile

 

1) Pe spate am pozitia si stopul comune -> Bec 12v - 5w/21w (asta l-am rezolvat, daca mai are cineva nevoie l-am luat de la benzinaria Agip Munci)

post-9269-1147384716_thumb.jpgpost-9269-1147384819_thumb.jpg

 

 

2) Beculetul de la numar (pentru care a trebuit sa demontez jumatate de scuter) -> Bec spic (poate mai are si alta denumire, fara parte metalica, doar balonul, lunguiet, la capat fiind presat, iar pinii indoiti, se infige in soclu) -> 12v - 5w (asta l-am rezolvat, daca mai are cineva nevoie l-am luat de la benzinaria Agip Munci)

post-9269-1147384508_thumb.jpgpost-9269-1147384556_thumb.jpgpost-9269-1147384605_thumb.jpgpost-9269-1147384655_thumb.jpg

 

 

3) Becul din fata faza scurta/faza lunga (bec model para, cu 2 aripioare, una mai mica si una mai mare) -> 12v - 35w/35w -> INCA NU L-AM GASIT si sunt disperat, s-a ars faza scurta si numai pozitia (bec spic de 5w) nu ma ajuta deloc, dupa ce incepe sa se lase intunericul. Daca stie cineva de unde pot sa-mi iau raman dator! Multumesc anticipat

post-9269-1147384882_thumb.jpgpost-9269-1147384925_thumb.jpgpost-9269-1147384986_thumb.jpgpost-9269-1147385029_thumb.jpg

post-9269-1147385138_thumb.jpg

 

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :lol: :blink: B)

Editat de alias
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca au..

DMW mie imi aduce comanda intr-o luna si cum de iti aduce tie in 24 de ore?

 

O fi durata de livrare proportionala cu nr. de posturi aici :crack:

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :lol: :blink:

 

Salut.

mie mi-a zis cineva ca se mai gasesc si la un magazin de piese de pe Turda intersectia cu Ion MIhalache fost 1 Mai.

 

Tnx, bine de stiut B)

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DMW mie imi aduce comanda intr-o luna si cum de iti aduce tie in 24 de ore?

 

B) :blink: :lol:

 

ma refeream la becuri!!! nu au cum sa-tzi le aduca mai tarziu de 24 de ore!!! shtiu cum se aprovizioneaza!!!

 

probabil la ceva mai greu de gasit in romania o fi termenu de livrare de 1 luna!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult tuturor. Am fost la Paneuro de pe Titulescu si mi-am luat bec de faze, 12v - 35w/35w. Fix acum am venit de la cateva ture cu scuterul si ... am lumina, ce-i drept nu bate ca cel original, dar oricum, lumineaza :lol: B)

 

Multumesc mult inca o data ca m-ati scos din bezna.

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :lol: :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu sa fi sanatos!!!

 

daca nu bate ca ala pe care il aveai inainte, inseamna ca aveai unu mai puternic!!!

 

Salut. Pe amandoua scrie 12v, 35w/35w. Singura diferenta este ca cel original era Philips iar cel actual este Narva, in rest... Oricum sunt multumit, m-am obisnuit eu, cred ca am stat prea mult timp in bezna! Merci

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :lol: ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...