Sari la conținut

Avem Voie Legal Prin Parcuri Sau Nu?


alias
 Share

Postări Recomandate

am auzit ca de maine se inchide internetul in toata lumea .... :P este adevarat ?? :P

 

Asa e, lucreaza astia de la gaze la tzeava de net. ;) :lol: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 53
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

De cand parcurile nu sunt drumuri publice. De atunci reglementeaza numai primaria si ADP-ul cine are si cine nu are voie sa circule prin parc.

 

Corect parcurile nu sunt drumuri publice, am sa-ti dau o bomboana, dar ce sunt parcurile de fapt? Iti spun eu sunt spatii verzi care contin de obicei alei, pe care circula de obicei publicul, pentru ca publicul are acces acolo. Daca tu imi arati o lege care permita doar accesul pietonal in parcuri, eu iti dau o bere. Daca imi arati o lege care sa interzica accesul mopedelor sau scuterelor sau motocicletelor in parcuri, iti dau 2 beri + inca o bomboana. Daca nu atunci te rog sa nu mai faci afirmatii pe care nu le poti justifica legal. Multumesc.

 

PS - Nu mai fiti asa creduli dragi prieteni, nu mai culcati urechea la tot ce va spune Politia Ccomunitara, BGS-ul sau mai stiu eu cine... Daca se gaseste un pieton mai destept pe care sa-l incurcati in vreo depasire pe o aleie din parc, atunci incalcati legea, daca nu stanjeniti circulatia pietonilor si nu exista un avertisment la intrare: Circulatia vehiculelor interzisa ori Accesul moto interzis, inseamna ca putem circula legal, nu? Oricine se ia de tine fara o baza legala se numeste hartuire de persoane. Pe de alta parte daca are dovezi ca ai stanjenit prin circulatia ta pietonii, in manevrele lor de depasire, derapaje sau parcare in locuri regulamentare sau nu, atunci se numeste ca te-a prins cand ai incalcat legea. Altfel...

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :lol: ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Alias: tu chiar ai o obsesie cu treaba asta.

 

Trimite mail la primarie si intreaba-i pe ei. Consiliul local stabileste aceste reguli

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...