Sari la conținut

Detinatori de Yamaha FZR


ray
 Share

Postări Recomandate

da, aduc si bujii.La Champion trebuie sa ma uit. NGK CR9EIX la 47 de lei pt o bucata, 45 de lei de la 2 la 4 bucati si 43 de lei de la 5 bucati in sus.

 

Ultimele 4 bujii din stoc la Champion la 30 de lei bucata, livrare in 7 zile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare!

Spuneti-mi si mie ce diametru exterior au jambele superioare de la un FZR600 si daca furca este complet reglabila (compresion, rebound, preload).

 

Ma bate gandul sa-mi schimb furca fata de pe a mea cu ceva mai rigid si full reglabil - discurile de la Fazer la FZR se potrivesc, etrierii, janta fata... ar mai fi jambele ca sa nu schimb si jugurile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Spuneti-mi si mie ce diametru exterior au jambele superioare de la un FZR600 si daca furca este complet reglabila (compresion, rebound, preload).

 

Ma bate gandul sa-mi schimb furca fata de pe a mea cu ceva mai rigid si full reglabil - discurile de la Fazer la FZR se potrivesc, etrierii, janta fata... ar mai fi jambele ca sa nu schimb si jugurile.

 

La FZR 600R este reglabil doar pe preload! La FZR600 3he nu este in nici un fel reglabila, la YZF600R Thundercat sunt de 45mm fata de 41mm cum sunt la FZR600R dar la Thundercat sunt complet reglabile, preload, compresion&damping!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK, merci!

Deci nu fac mare magarie daca schimb. Daca pun de T-Cat trebuiesc alte juguri, alta janta, alte discuri => bataie de cap prea mare. Ma gandeam ca fac o smecherie cu o investitie minima.

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK, merci!

Deci nu fac mare magarie daca schimb. Daca pun de T-Cat trebuiesc alte juguri, alta janta, alte discuri => bataie de cap prea mare. Ma gandeam ca fac o smecherie cu o investitie minima.

 

Alte juguri doar - janta e identica :) daca ai 120/60 sau 120/70 / 17 e acelasi zmau janta! Jugurile sunt usor diferite in diametru! Iar prinderile la etrieri sunt aceleasi!

Aici gasesti juguri de T-Cat! Da-le un telefon poate au si telescoapele

Editat de cs_05_hho
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu man... eu am roata fata pe 110, alte prinderi la discuri fata de T-Cat. Adica deja tre' sa schimb mai multe si nu prea se merita (daca e sa fac investitia asta, macar imi pun furca USD de R1 98-00). Daca alegeam telescoapele de FZR, le schimbam doar p'astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o problema ma baieti! La maneta de acceleratie nu reusesc sub nici o forma sa fac sa mearga bine cursa! SE BLOCHEAZA DE NICI CU MOCSU NU O POT DESFACE! Problema stiu sigur ca e la tulumba de langa maner ca daca o dau jos si manevrez cablurile doar cu mana depun efort minim ca sa accelerez motoru... :( Am si un scoicile acelea 2 in interior dar degeaba !

La voi cand trageti socu ramane tras socu sau isi revine singur inapoi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@armandot ti-am vazut putin azi motorul, insa eram in trecere in masina si mare lucru nu am vazut. Insa e frumos bine de tot.

 

Na nu are nimic special inafara de toba si filtru...si o julitura pe partea dreapta de la un bou cu o dacie... :)) si la mine trebuie sa dai socul inapoi, nu revine singur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,vrau sa schimb uleiul de telesscop nu stiti ce ulei trebe si cati ml multumesc. :cheers:

 

uita-te in manualul de service pentru FZR-u tau! acolo ai cantitatea necesara de ulei si gradul de ulei necesar pt furci!

 

Ca sa nu te mai obosesti am gasit pe louis specificatiile pentru furcile tale

Fork oil per rod: 435 ML SAE 10W (435ml de ulei in fiecare furca) in ambele furci vei avea nevoie de 870ml de ulei!

Editat de cs_05_hho
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uita-te in manualul de service pentru FZR-u tau! acolo ai cantitatea necesara de ulei si gradul de ulei necesar pt furci!

 

Ca sa nu te mai obosesti am gasit pe louis specificatiile pentru furcile tale

Fork oil per rod: 435 ML SAE 10W (435ml de ulei in fiecare furca) in ambele furci vei avea nevoie de 870ml de ulei!

mersi mult man,numai bune si asfalt uscat :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare,la un fzr de 1ooo,mecanismul care actioneaza exup-ul,are niste rotite de plastic in interior,are un zgomot ciudat deoarece patineaza acele rotite,unde pot gasi sa le schimb?s-au tot mecanismul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor.

Are cineva idee ce releu de incarcare se mai potriveste pe un fzr 600 din 90.....sh gasesc cam greu iar cele noi au scoruri cam mari...

Eu am gasit niste liste cu modele de moto de pe care se potriveste....dar astept o parere si de la voi...cei care au facut o modificare sau au inlocuit releul de la alt model de motocicleta....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar asa, ce-i satana aia ce sta in toba??? Afara cu ea, lasa motorul sa respire!!!

 

Salut tuturor.

Are cineva idee ce releu de incarcare se mai potriveste pe un fzr 600 din 90.....sh gasesc cam greu iar cele noi au scoruri cam mari...

Eu am gasit niste liste cu modele de moto de pe care se potriveste....dar astept o parere si de la voi...cei care au facut o modificare sau au inlocuit releul de la alt model de motocicleta....

Ca idee, merge cel de R6 sau cum au zis si baietii.

 

Ca alta idee, poti pune orice releu care se potriveste, chiar si te scuter, insa acesta din urma ar avea sansa mai mare sa se arda mai repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...