Sari la conținut

Detinatori de Yamaha FZR


ray
 Share

Postări Recomandate

eu va zic din start ca nu trebuie. normal la autentificare trebuie doar sa faca poze la serii. dar preventiv e bine sa ai cauciucurile specificate in carte sau certificat, ai culoarea scrisa in certificat si cam atat as zice eu. Aaa si cred ca ar fi spre binele vostru sa nu va duceti cu o toba foarte zgomotoasa la RAR pt. ca se stie ca ei pot incetini procesul de inmatriculare daca vor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu am ITP-ul facut de vechiul posesor anul acesta in octombrie si mi-a spus ca nu a avut probleme mari motorul fiind necarenat si cu toba Sebing.Singura chestie de care sau luat de el a fost ca motorul este in doua culori rosu si negru si in talon scrie multicolor :)).E cred ca o sa-i fac un curcubeu pe rezervor sa tau linistit la urmatorul ITP.:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am ITP-ul facut de vechiul posesor anul acesta in octombrie si mi-a spus ca nu a avut probleme mari motorul fiind necarenat si cu toba Sebing.Singura chestie de care sau luat de el a fost ca motorul este in doua culori rosu si negru si in talon scrie multicolor :)).E cred ca o sa-i fac un curcubeu pe rezervor sa tau linistit la urmatorul ITP.:))

 

salut, intamplarile cu RAR-ul sunt in functie de cum ii strange buzunaru, sa ai motoru perfect tot va gasi el ceva sa comenteze...

 

obs la descriere ca ai miar, da-mi un pm daca te intereseaza carene pt el,

 

numa bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-l intereseaza :))

Pt 600 ai? Sau ramasite din gare sa pot taia un bugspoiler?

 

salut,numa astea pt 1000 le am, rezerve pt al meu, sunt toate in afara de cioc si parbriz, sunt intregi, zgariate, dar nu sparte sau crapate! nu am nimic din ce ai putea sa tai un bugspoiler,(daca e sa aud,vad, ceva undeva, te anunt)

 

numa bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe fata am Dunlop Sport Max cu DOT 2003 si pe spate am un Metzeler, nu stiu ce model sau DOT, dar uite cum se incalzea dupa un mers relativ calm (60-130) cu pasager:

post-49786-0-25591000-1321127231_thumb.jpg

 

Si am mers si pe ploaie cu astea 2, cu pasager, dar a fost ok.

Bine inteles, le schimb in primavara. Sunt niste opinci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cumparat motorul cu ele si am ramas in pana de bani. Pun altele mai proaspete in sezonul care vine.

Intr-un fel m-au ajutat sa fiu atent la ce fac, stiind ce opinci incalta motocicleta nu trageam prea tare de gaz. Doar cand am luat-o, ce-i drept, am ajuns pana pe la 200.

Oricum, stilul meu se caracterizeaza ca fiind unul linistit, foarte linistit. Deocamdata.

Distractia incepe atunci cand voi avea indeplina incredere in ce pun pe motor.

 

 

Apropo, vreau sa-i pun buloane, dar nu stiu in ce loc trebuie atasate si de unde sa le cumpar. Stie careva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buloane? Ce sunt alea buloane?

Daca te hotarasti sa-ti iei anvelope noi - gasesti ieftine la Heidenau - motivul principal pt care sunt ieftine e ca nu au atata reclama ca celalalte marci!

Editat de cs_05_hho
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AICI gasesti Heidenau K80 (produs nou aparut pe piata) pana acum nu aveau pt strada dimensiunile de 120/70/17 si nici cele de 160/60/17!

daca nu merge hiperlink-ul cauti pe www.heidenau.ro

Desi vad ca dimensiunea corecta pe fata la FZR este 120/60/17 - suna la Heidenau si intreaba-i poate au ceva ce nu afiseaza pe site

post-63118-0-03069900-1321210051_thumb.jpg

Editat de cs_05_hho
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo, vreau sa-i pun buloane, dar nu stiu in ce loc trebuie atasate si de unde sa le cumpar. Stie careva?

 

 

eu aici(vezi poza) le am puse, aici pe forum am gasit second, nefolosite la un super pret!

 

numa bine!

 

Buloanele sunt crash padurile.

Un link ceva pt anvelope?

 

 

http://www.anvelopemoto.eu/

 

sunt seriosi oamenii, apeleaza cu incredere!

post-40615-0-63804600-1321209892_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, intamplarile cu RAR-ul sunt in functie de cum ii strange buzunaru, sa ai motoru perfect tot va gasi el ceva sa comenteze...

 

obs la descriere ca ai miar, da-mi un pm daca te intereseaza carene pt el,

 

numa bine!

Man ms dar deocamdata nu investesc in design pt ca sunt la inceput si stiu ca dupaia o sa le sparg si o sa-mi para rau de ele :(.Pe viitor poate o sa mai vb .Bafta si ms inca o data

 

Ce anvelope aveti pe FZR-uri? :P

eu am pe fata Avon Viper Supersport 120/70/17 (am un cap de vipera mai catre muchie :D ca sa muste bine din asfalt cand ma inclin :)) =)) )

iar pe spate Michelin Pilot Power 160/70/17 :D

 

Eu am pe fata Pirelli Diablo 120/70 zr17 iar pe spate am Metzeler Me1 Mbs 170/60 vb18

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Houston i think we have a problem!

Stiu ca la FZR-u meu ar trebui sa am pe partea stanga un buton de comutare a benzinei de pe normal pe rezerva - dar acesta nu exista in locul in care ar fi trebuit sa il gasesc - mentionez totusi faptul ca n-am avut nici timpul fizic necesar nici cheful sa ma pun sa dau jos carene sa invat ce are pe acolo :)) Cand raman pe rezerva motocicleta merge bine - doar ca se aprinde becu in bord... care ar fi procedura normala daca ar exista butonu acela la locul lui?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Houston i think we have a problem!

Stiu ca la FZR-u meu ar trebui sa am pe partea stanga un buton de comutare a benzinei de pe normal pe rezerva - dar acesta nu exista in locul in care ar fi trebuit sa il gasesc - mentionez totusi faptul ca n-am avut nici timpul fizic necesar nici cheful sa ma pun sa dau jos carene sa invat ce are pe acolo :)) Cand raman pe rezerva motocicleta merge bine - doar ca se aprinde becu in bord... care ar fi procedura normala daca ar exista butonu acela la locul lui?

Eu nu stiam ca modelul tau are bec de benzina. Doar ca atunci cand ajunge pe rezerva, pompa nu mai functioneaza si atunci comuti de pe ON pe RES.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...