Sari la conținut

Accident La Brasov


antemiu
 Share

Postări Recomandate

Nu am vazut nici pe la tv si nici pe aici ...mi-a spus un prieten care era in zona , stie cineva ceva!?

Din cate am inteles (pretenu asta al meu nu se prea pricepe la motoare) mi-a zis ca avea un suzuki ...sau ceva de genu...si ca tipu' isi pierduse constienta si dupa ce s-a strans gramada nimeni nu stia sa-i faca nimic!

asta a fost acu vreo 2-3 zile

PS: e vorba de podu de la gemeni, de pe strada zizin!

 

gata m-am lamurit... sorry pt un topic in plus...

 

presedintele clubului Bull-Bikers a avut un accident in urma caruia are 2 fracturi la mana, umar fracturat si o coasta rupta si nu se va mai putea ocupa de intrunire si am recurs la aceasta solutie.
Editat de antemiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eugen - anotimpub

 

CBR 900 Fireblade, modificat, cred ca l-ati vazut cativa la SMAEB, cel negru.

 

Viteza destul de mare sau chiar mare peste pod, ori ceva blocat in cutie, ori ceva cauzat de slick-urile varza cu care era incaltata trotineta.

 

Echipament - casca, geaca cordura cu protectii de doi lei, blugi, manusi naturale => Casca praf, genunghi, coate, palme b_e_lite, zburat cu capul intr-o bordura, aterizat in spital.

 

Cel mai grav e ca are un umar fisurat. La cap nu are nimic nou B)

 

 

Cica in 3 saptamani o sa fie in regula omul, nu stiu daca nu cumva azi il externeaza din Judetean.

 

Bine c-a fost numai atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mie mi-a povestit un nene care vazuse accidentul. Zicea ca avea mai mult de 150 la ora. Aia nu e strada de mers cu asa viteza B)

 

Din cate am inteles n-a ramas cu sechele, ba chiar era vesel la spital :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit si eu ca nu se mai organizeaza intalnirea de la Brasov B)

Asta-i o veste foarte trista...chiar nu mai e nimeni care sa-l inlocuiasca temporar in jobul de organizare? pana isi revine?

 

imi pare rau.. anu trecut n-am reusit sa ajung, si anu asta nu se mai tine... aiurea..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate totusi se va tine intrunirea...poate cu vreo amanare sau poate chiar la data stabilita...nu cred ca va trece un an...doar pt asa ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Presedintele Bull-Bikers nu are absolut nici o legatura cu accidentul acesta. El nu a cazut cu motocicleta ci a cazut de pe scara cand facea niste reparatii la acoperisul casei.

 

Si in legatura cu amanarea intrunirii cam greu deoarece locatia in care se realiza intrunirea este ocupata in toate week-end-urile pana la sfarsitul anului.

Editat de bullbikers
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Presedintele Bull-Bikers nu are absolut nici o legatura cu accidentul acesta. El nu a cazut cu motocicleta ci a cazut de pe scara cand facea niste reparatii la acoperisul casei.

 

Si in legatura cu amanarea intrunirii cam greu deoarece locatia in care se realiza intrunirea este ocupata in toate week-end-urile pana la sfarsitul anului.

uuu...scuze pt asociere...am crezut ca-i vorba despre aceeasi persoana...o asociere nefericita...

 

pana la urma chiar de un singur om depinde toata chestia!?...si din cate am inteles el oricum se va recupera inainte de data cu pricina pt intrunire!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu stiti despre ce e vb nu mai postati

numai tampenii am citit pe aci

eu sunt accidentatul , si so intaplat din cauza unui pinion de la cutia de

viteze care a crapat si nu are nici o treaba cu ce eram imbracat , si nici cu slikurile de pe motor care is in stare super buna , dar invidia ii mare...

daca aveti lucruri seriose de postat postati , daca nu mai bine tineti gura mica

 

daca nu stiti despre ce e vb nu mai postati

numai tampenii am citit pe aci

eu sunt accidentatul , si so intaplat din cauza unui pinion de la cutia de

viteze care a crapat si nu are nici o treaba cu ce eram imbracat , si nici cu slikurile de pe motor care is in stare super buna , dar invidia ii mare...

daca aveti lucruri seriose de postat postati , daca nu mai bine tineti gura mica

ps viteza reala 158 km

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu esti atent intelegi ca presedintele bull-bikers a cazut in timp ce se dadea cu o scara incaltzata cu slickuri , de crapa invidia la salon .

Viteza reala a scarii este cea mai putin credibila ..... 158 km/h ?

 

Multa sanatate anotimpule si revenire rapida .

 

PS : Pacat ca presedintele nu poate sa alerge jumate in gips dupa sponsori si locatie ... e chiar egoist ... cu putin noroc ar putea sa participe si el , daca s-ar vindeca pana atunci .

Editat de dami3n
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu stiti despre ce e vb nu mai postati

numai tampenii am citit pe aci

eu sunt accidentatul , si so intaplat din cauza unui pinion de la cutia de

viteze care a crapat si nu are nici o treaba cu ce eram imbracat , si nici cu slikurile de pe motor care is in stare super buna , dar invidia ii mare...

daca aveti lucruri seriose de postat postati , daca nu mai bine tineti gura mica

 

158 pe strada aia de cacat_ ... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu stiti despre ce e vb nu mai postati

numai tampenii am citit pe aci

eu sunt accidentatul , si so intaplat din cauza unui pinion de la cutia de

viteze care a crapat si nu are nici o treaba cu ce eram imbracat , si nici cu slikurile de pe motor care is in stare super buna , dar invidia ii mare...

daca aveti lucruri seriose de postat postati , daca nu mai bine tineti gura mica

ps viteza reala 158 km

 

omule bine ca esti ok si poti posta aici...ideea e ca a fost facuta o mica confuzie...sau asociere gresita...nu te inteleg de ce esti asa de revoltat...

sper sa nu se mai intamle(evenimente ca cel despre care-i vorba)...

sa ne auzim sanatosi si poate putin mai calmi si cu explicati mai putin vulcanice! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...