Sari la conținut

Timisoara, Din Nou


Hadess
 Share

Postări Recomandate

Alt acident moto in timisoara. In complex, zona olimpia. Tipul cred ca e un student ce sta in caminul 2, pentru ca acolo am vazut motorul parcat de multe ori. Nu cred ca purta echipament. Fara victime, din fericire.

 

Smokey cred ca stie mai multe, el era deja acolo cand am ajuns eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Alt acident moto in timisoara. In complex, zona olimpia. Tipul cred ca e un student ce sta in caminul 2, pentru ca acolo am vazut motorul parcat de multe ori. Nu cred ca purta echipament. Fara victime, din fericire.

 

Smokey cred ca stie mai multe, el era deja acolo cand am ajuns eu.

Pai am ajuns cam al doilea, mai era un GSX600R galben oprit.

Cum s-a intamplat: un microbuz statea in intersectie si astepta sa faca stanga (avea verde concomitent cu cei din fata). Motorul vine din spate, depasind coloana care astepta pe partea stanga. Microbuzul face stanga si motorul intra in aripa stanga a microbuzului si se tavaleste.

 

Cei de pe motor purtau casca, dar tricou & pantaloni scurti (cred ca pasagerul avea blugi, nu-mi amintesc exact). Ambii juliti destul de bine. Motociclistul era alb ca varul si foarte agitat. La un moment dat i s-a facut rau s-a intins pe iarba. I-am ridicat un pic picioarele pana a venit salvarea: i-au pus colier la gat l-au urcat pe targa si l-au dus la spital.

 

Tipul cu microbuzul era speriat si el, era primul accident. Era cu masina de firma avea nevoie de act de la politie. Se pare ca motorul nu avea asigurearea (sau nu avea hartia la el). In orice caz, au urcat motorul in microbuz si au plecat la politie, cu pasagerul si fratele motociclistului care venise intre timp.

 

No mai multe nu stiu. Ce sa zic, purtati echipament si nu circulati fara acte in regula. Cat despre depasirea aia pe stanga .... vina lui, n-aveai ce s-o intorci.

 

 

era cumva un tuaregu albastru de maramures

Da, el era.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceaul rau pisica neagra...

Chestia e ca tot mai multi motociclisti umbla pe 2 roti in tricou + pantalonis scurti!!! Chiar acum ma uit pe gem (stau in Alfa, in Arad) si sunt 2 motoare ai caror calareti dau gaz in tricou si pantaloni scurti. Plus ca fac economie la baterie, nu se sinchisesc sa aprinda nici macar farul ala, ca deh, sa nu se uzeze becu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceaul rau pisica neagra...

Chestia e ca tot mai multi motociclisti umbla pe 2 roti in tricou + pantalonis scurti!!! Chiar acum ma uit pe gem (stau in Alfa, in Arad) si sunt 2 motoare ai caror calareti dau gaz in tricou si pantaloni scurti. Plus ca fac economie la baterie, nu se sinchisesc sa aprinda nici macar farul ala, ca deh, sa nu se uzeze becu...

Da....te doare ca-s oameni si ti mila cand vezi ce li se intampla, dar lor li mila de propria persoana, familie si mai ales pasager? Pe podul Michelangelo, Timisoara, acum 30 min slalom printre masini cu 50-60 la ora cu blonda fara casca ;)

Editat de kcuf_di
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum am primit telefon ...ca a murit cineva la olimpia....!stie cineva concret? smokey ? sigur nu a murit nimeni? apropo...eu team salutat acolo aproape de bcr...;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

acum am primit telefon ...ca a murit cineva la olimpia....!stie cineva concret? smokey ? sigur nu a murit nimeni?

nu, tipul era ok, doar ca era speriat si era lovit la picior. :ok:

 

de murit ... a murit ieri, cel fara casca

 

 

apropo...eu team salutat acolo aproape de bcr...:P
;) :lol:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In momentul in care l-a luat salvarea,era ok.putin cam verde la fatza,dar ok.ceva zgarieturi pe picioare,umar...

 

la asa echipament,a scapat ieftin,zic eu.

 

a avut totusi ceva noroc,ca nu l-a luat vre-o masina ,care sa vina de pe contrasens,sub roti.

 

asta e.pe viitor,grija la semnalizarile altora....

 

;)

Editat de speedman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistul nu mai are nimic acum din fericire numai motorul e cam avariat...... ACTELE ERAU IN REGULA......

 

 

P.S.:Eu sunt fratele motociclistului, motocicleta e a mea numai k pilotul era cam in neregula:))... nu stiu ce cauta pe stanga...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistul nu mai are nimic acum din fericire numai motorul e cam avariat...... ACTELE ERAU IN REGULA......

P.S.:Eu sunt fratele motociclistului, motocicleta e a mea numai k pilotul era cam in neregula:))... nu stiu ce cauta pe stanga...

o fi zis ca are loc si timp.

 

mare greseala, bine ca nu l-a costat viata. sa-i transmiti sa fie mai atent ca nu e de gluma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe cel cu aprilia tuareg il vad aproape zilnic(fiind la aceeasi fac cu mine). Tot timpul imi atragea atentie deoarece nu l-am vazut niciodata purtand echipament, doar tricou si pantaloni scurti. Ma gandeam eu ca e doar o chestiune de timp pana isi va da jos din piele.

Pun pariu ca de acum incolo va purta echipament ;) Sau nu?..

Editat de psy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistul nu mai are nimic acum din fericire numai motorul e cam avariat...... ACTELE ERAU IN REGULA......

P.S.:Eu sunt fratele motociclistului, motocicleta e a mea numai k pilotul era cam in neregula:))... nu stiu ce cauta pe stanga...

E bine ca mai ai puterea sa razi dupa asa ceva. Multa sanatate fratelui tau!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alt acident moto in timisoara. In complex, zona olimpia. Tipul cred ca e un student ce sta in caminul 2, pentru ca acolo am vazut motorul parcat de multe ori. Nu cred ca purta echipament. Fara victime, din fericire.

 

Smokey cred ca stie mai multe, el era deja acolo cand am ajuns eu.

 

Ceau baieti, eu sunt autorul accidentului :lol: , soferul tuaregului, (prostia mea) si a fost primul meu accident . Imi cer scuze daca influentez imaginea motociclistilor din timisoara, va multumesc pt sprijinul acordat in momentul accidentului . Sper sa ma revansez si va cunosc. In leg cu echipamentu va dati seama ca nu va mai lipsi in cazul meu si acelasi lucru il recomand tuturor.

Starea mea nu e grava , doar ca stau mai greu in picioare ;) ;

Si in ultimu rand sorry ca i-am indoit motoru fratelui meu.

 

VA DORESC TOATE CELE BUNE SI SA AUZIM DE CAT MAI PUTINE ACCIDENTE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

ACTELE ERAU IN REGULA......

OK, imi cer scuze. L-am intrebat pe fratele tau daca are RCA-ul la el, sa-l dam soferului - atunci el a facut semn ca "nu". Bine ca e OK.

 

La politie totul a decurs OK?

 

Ceau baieti, eu sunt autorul accidentului :lol: , soferul tuaregului, (prostia mea) si a fost primul meu accident . Imi cer scuze daca influentez imaginea motociclistilor din timisoara, va multumesc pt sprijinul acordat in momentul accidentului . Sper sa ma revansez si va cunosc. In leg cu echipamentu va dati seama ca nu va mai lipsi in cazul meu si acelasi lucru il recomand tuturor.

Starea mea nu e grava , doar ca stau mai greu in picioare ;) ;

Si in ultimu rand sorry ca i-am indoit motoru fratelui meu.

 

VA DORESC TOATE CELE BUNE SI SA AUZIM DE CAT MAI PUTINE ACCIDENTE

Insanatosire grabnica, da cu Oximed pe julituri si dupa ce se face crusta da cu crema sa nu crape.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...