Sari la conținut

Calendarul Real Al Festivalurilor Moto Din 2004


CristiUrsu
 Share

Postări Recomandate

Calendarul Real Al Festivalurilor Moto

din

Romania - anul 2004

 

Litoral

29 Aprilie - 2 Mai

 

Cluj

21 - 23 Mai

 

Brasov

4 - 6 Iunie

 

Toplita

11 - 13 Iunie

 

Bacau

18 - 20 Iunie

 

Targu Secuiesc

2 - 4 Iulie

 

Ploiesti

9 - 11 Iulie

 

Gheorghieni

16 - 18 Iulie

 

Sibiu

30 Iulie - 1 August

 

Iasi

6 - 8 August

 

Odorheiul Secuiesc

13 - 15 August

 

Bucuresti

27 - 29 August

 

Timisoara

10 - 12 Septembrie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 78
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

asta nu inseamna ca trebuie sa postezi cu litere rosii mari de o schioapa, asta nu face calendarul mai citetz. publica si tu "Adaugire la calendarul... etc". Incetati sa mai fiti ranchiunosi, nu ajuta pe nimeni si crede-ma ca nici voua nu va faceti un serviciu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo, vreau si eu detalii despre fiecare eveniment: organizator, locatia evenimentului etc ca sa le pot pune pe site.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Calendarul Real Al Festivalurilor Moto

din

Romania - anul 2004

 

Litoral

29 Aprilie - 2 Mai

 

Cluj

21 - 23 Mai

 

Brasov

4 - 6 Iunie

 

Toplita

11 - 13 Iunie

 

Bacau

18 - 20 Iunie

 

Targu Secuiesc

2 - 4 Iulie

 

Ploiesti

9 - 11 Iulie

 

Gheorghieni

16 - 18 Iulie

 

Sibiu

30 Iulie - 1 August

 

Iasi

6 - 8 August

 

Odorheiul Secuiesc

13 - 15 August

 

Bucuresti

27 - 29 August

 

Timisoara

10 - 12 Septembrie

Sa inteleg ca asta este facut de tine?.Ai vb si cu celelalte cluburi?Cred ca nu?Am si eu o intrebare:

Cine crezi ca face acelasi drum de 3 ori doar sa bea o bere?Inca ceva.Pe litoral va fi o intalnire ca de 1mai,dar un pic mai organizata.Nu cred ca este cazul sa scrii asa de mare ca vedem si noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo, vreau si eu detalii despre fiecare eveniment: organizator, locatia evenimentului etc ca sa le pot pune pe site.

Si eu sunt curios pt ca stiu ce s-a intamplat la Botosani (este un exemplu destul de bun):D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sincer cred ca intalnirea de la Ploiesti este doar un orgoliu al organizatorilor. Pentru ca Ploiestiul este la 20 km distanta de Snagov, unde se tine deja o intrunire cu traditie. Parerea mea, nu-mi sariti in cap. inca astept edtalii despre organizatori si locatii ca sa pot publica pe site. oamenii au dreptul sa se documenteze inainte sa faca 3-400 de km pentru a participa la o intrunire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care este4 problema acuma? ca iara nu ma supun regulilor voastre, eu chiar ma gandeam oare ati paticipat la infintare, sau la festivalul nostru ca va dati cu parerea, pana nu participati GURA.

Cu voi s-a mai vb si fara nici un rezultat.Anul trecut ati suprapus intalnirea cu cea de la TG.Mures.Eu nu am fost nici la una nici la alta.Am trimis pe cineva din respect pentru organizatori si din curiozitate.Cati motociclisti au fost la aceste intalniri?Noi la intalnirile saptamanale depasim cu mult numarul motociclistilor si nu il numim festival moto.Este o simpla intalnire pentru o plimbare pana la Snagov, Sinaia sau Brasov.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai baietzi ... Incercati sa nu mai fiti ranchiunoshi (!?!)

 

... aveti dreptul sa comentati ce vreti si aveti dreptul sa nu veniti daca nu va place...

 

voi cei impotriva ... credeti ca e chiar atat de rau sa stie romanul adevarul ? ... Tocmai de aia calendarul asta nu e nici OFICIAL sici NEOFICIAL ca sa nu se mai oftice nimeni ... este pur si simplu REAL, datele fiind stabilite la fiecare club de catre conducerea lui si cel mai important : Este publicat INTEGRAL, si nu pe preferintele unora ... oki ?

 

C U

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa fie mai clara situatia:

 

Fiecare club are dreptul sa faca intalnire cand vrea si unde vrea. Daca se suprapune cu o alta intalnire, e treaba lor pentru ca nu este nimeni obligat sa se duca.

 

Eu nu inteleg de ce atata cearta? Si pentru ce?

 

Cel mai bine fiecare club isi anunta pe pagina lor de net data intalnirii, locul, PRETUL DE INTRARE, si la cam ce sa se astepte participantii. Astfel se elimina multe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai fratzilor, haideti sa terminam ca nu ajungem nicaieri.

A inceput clar epoca patriotismului local. Azi miine o sa se anunte intalniri si la Bobohalma, Sulina si Bazias. Ideea de UCMR a fost prost inteleasa de popor. Decat sa adere la uniune, multi s-au simtit lezati si acum vor sa dovedeasca ca sunt o forta de luat in seama.

N-are rost sa ne mai certam. Sa faca fiecare ce vrea. Si vedem in 2, 3 ani cate intruniri raman in calendar. N-are rost sa incercam sa convingem pe cineva ca face o prostie. Las’ s-o faca, ca o face pe banii lui.

Important este sa ducem noi la bun sfarsit ce am inceput la Predeal.

 

Apropo, din acelasi ciclu, se pare ca la Timisoara vor fi 2 intalniri anul asta!?

 

Traiasca Romania!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact asta cer si eu, detalii. vad ca nu se inghesuie nimeni sa mi le dea. nici pe mine nu ma deranjeaza intalnirile, cine vrea sa se duca. dar ma deranjeaza modul cum mi se baga in ochi, cu litere cat ecranul si rosii. nu ajuta. deci, detalii? loc de desfasurare, informatii de contact ale organizatorilor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toata chestia este sa nu transformam intalnirile in ceva derizoriu datorita supra ofertei.

Au fost situatii in care Jocurile Olimpice sau Campionatul Mondial de Fotbal au fost organizate simultan de mai multe tari; era sa zic cluburi...

Asa ca de ex o intalnire pe Valea Prahovei poate fi facuta sub organizarea cluburilor din BV si Ploiesti etc (a fost doar un exemplu)

 

Daca se vor face intalniri in fiecare judet, vom incepe din Ianuarie si le vom termina in Decembrie de Anul Nou. Si e posibil sa le tranformam in festival de snowmobile...

 

Cu noua organizare teritoria al Romania (stiti probabil ca se vor uni cate 2 - 3 judete) cred ca se vor crea prin fuziune si niste cluburi mai mari si de aici posibilitatea de comasare a unor intalniri.

 

Cert e un singur lucru: NU VREAU SA AJUNG SA DAU CU BANUL UNDE MERG IN WEEK-END LA INTALNIRE: GHEORGHIENI VERSUS SIBIU; BRASOV VERSUS TIMISOARA; SNAGOV VERSUS LITORAL; X VERSUS Y ETC.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dan,

 

Discutia asta nu mai are rost. nu vezi ca nu poti sa spui nimic nimanui pt ca stiu ei mai bine?

Sa fie selectie naturala daca nu ne putem intelege. Pacat, da asta este. la noi nu merge cu vorba buna. romanu nu vede zidul pana nu trece cu capu prin el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai dupa parerile unora unele cluburi nu ar mai trebui sa tina intalniri.

1 e traba fiecaru club din ce bani face

2 locatia la fel

3 cum o face e treaba lui

 

cati vin cum vin, asta e alta poaveste, dar in momentul in care a fost intalnirea la predeal, si se stii de existenta si a altor cluburi INFINTATE LEGAL CA ONG-URI, sau sub alta forma nu au fost intrebati, imediat dupa intalnire sa scos un calendar oficial?????????

cum adica oficial?

un club cand este infintal legal, ceea ce face e oficial, mie si multor altora nimenu nu poate spune ce sa fac, alta este sa daiu sfaturi, si alta este sa obligi,

mai ganditiva daca este legal ce faceti voi si daca voi respectati munca altora, ca nu ati venit nici unu cand sa infintat clubul sau in multe alte ocazi.

 

mai ganditiva la ceea ce faceti..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai dupa parerile unora unele cluburi nu ar mai trebui sa tina intalniri.

1 e traba fiecaru club din ce bani face

2 locatia la fel

3 cum o face e treaba lui

eu am intrebat dintr-un motiv foarte simplu: vreau sa pun pe site intalnirile voastre, impreuna cu o harta a locului cu pricina si detalii despre organizatori. poate unii vor dori sa va sune ca sa va intrebe mai multe detalii. sau poate s-au ratacit. de ce atata lipsa de transparenta? sau nu v-ati hotarat inca asupra locului? sau nu stiti inca cine sunt organizatorii? aceste informatii nu trebuie tinute secrete ca nu e vorba de lansarea modelului X90. cu tzafna asta nu va veti atrage nici un prieten, cu siguranta. inca astept informatiile respective, pe privat daca doriti asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai baietzi... stiti ceva?

 

sunt satul pana peste cap de ironii si critici de la cei care nici nu mishca nici un deget si nici nu sunt multumiti vreodata...

 

Intentia mea n-a fost sa ma cert cu cineva ci pur si simplu sa va fac cunoscut un lucru care merita stiut ,,, daca vreunu' l-a luat ca si aruncat in ochi ...sorry .. n-a fost cu intentie ... ca sa nu vb-im co vi se arunca ghestii mult mai grave si le luati ca atare

 

Daca nu sunteti de acord , nu veniti si gata... ce mai atatea comentarii ... stati la vara acasa, si intrebati-va prietenii cum a fost la inalnirile alea "pe nashpa" .

 

Am un singur mesaj: cel mai bun sa iasa in fata... va e frica sa nu cadeti ? (cred si eu, altfel ne-ati fi ajutat , nu calcat in picioare) tot ce vreau sa spun, aveti rabdare ... veti vedea !

 

Pentru cei ce ne sustin, n-o sa va dezamagim .... pentru cei ce nu ne plac , de ce nu ne lasati si pe noi in pace ??? pls!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...