Sari la conținut

Calendarul Real Al Festivalurilor Moto Din 2004


CristiUrsu
 Share

Postări Recomandate

Informatii despre festivalul din Ploiesti vom comunica pe parcurs, ... deocamdata afara ninge si mai avem inca mult de munca .

 

Pot spune ca sponsori avem, locatia exista si e f mishto si anume "Satul de Vacanta Paulesti" (zona de padure) si nu in ultimul rand foarte multe idei noi, impreuna cu motto-ul " Trei zile nu doarme nimeni - toti se distreaza" ... vreau sa transmit ca nu PRIMIM cu peridocuri ... etc ... v-am zis, pe parcurs aflati mai multe.

 

Pentru detalii, propuneri, idei sau colaborari contactati

 

presedinte Cristi Ursu, - cristiursu@silverpistons.ro ; 0722/817834

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 78
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

EAST SIDE DOGS-IASI BIKER'S FEST 6-8 AUGUST 2004

VINERI: ora 15.00-primirea motociclistilor

ora 19.00-deschiderea oficiala a intrunirii si anuntarea programului pe ore si zile

ora 20.00 concerte formatii rock

la final striptease

SAMBATA: ora 07.00-desteptarea in "simfonia motoarelor"

ora 09.00-sedinta cu toti presedintii de cluburi participanti la intrunire

ora 10.00-conferinta de presa

ora 11.00- parada moto in orasul iasi pe traseul stabilit cu primaria iasi si politia

ora 13.00-play-uri(liniute)pe pista aeroportului IASI

ora 14.30-concursuri specifice intrunirii

ora 15.30-concursuri de alpinism pe trasee special amenajate

ora 16.00-traseu special pt enduristi(prin padurea barnova) cu vizitarea rezervatiei naturale si multe altele

ora 20.00-concerte formatii rock

ora 21.00-anuntarea si premierea concurentilor de la concursuri

ora 21.30-concerte formatii rock

in final striptease

DUMINICA: ora 10.00 inchiderea oficiala a intrunirii

-igenizarea locului

DATELE INTRUNIRII SUNT: 6-7-8 AUGUST 2004

LOCATIA: PLATOUL BUCIUM(LANGA RELEU, DEALUL REPEDEA)

CAMPING 30 DE CASUTE(inchiriat), POPICARIE,GRATARE SPECIAL AMENAJATE,TERASE....VOI REVENI CU POZE SI HARTA LOCATIEI

PERSOANA DE CONTACT ORESTTE TEL. 0721535377

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare club sa-si faca intalnirea lui.Noua nu ne este frica ca pierdem sau sa pierdem (avem multe alte activitati pt a iesi in evidenta).Iti spun sincer ca dupa 3-4 ani te gandesti daca sa mai organizezi sau nu pentru ca nu sunt avantajoase din punct de vedere financiar.Noi facem eforturi sa mentinem traditia si fenomenul sa nu moara.As vrea ca fiecare club sa publice pe siteul lor ce vor.Nu vreau sa apara pe siteul Pro-bike informatii eronate de care nu raspunde nimeni.In consecinta daca nu se primeste OFICIAL un mail in care sa se prezinte clubul cu toate datele de indentificare pt a putea verifica aceste informatii vor fi sterse.

 

Ca idee in Buc sint 10 cluburi.Unele cu acte in regula altele sunt simple gasti de cartier.Daca cei de la Iasi sau Oradea sau Toplita, sau Timisoara ar primi un mail de la aceste cluburi pe care nici macar nu le cunosc ,sa vina la Buc pentru festivalul moto sau cum vreti voi sa se numeasca, cati ar veni?Nimeni nu vine doar la un simplu mail trimis poate la deruta.

Asta se icearca prin UCMR sa se faca cunoscute anumite lucruri.Trebuie sa existe garantii ca totusi cei care se deplaseaza cheltuiesc ceva bani.

 

 

 

Pt Toplita.Cuvintele CEL MAI MARE,INTERNATIONAL,SUTE DE MOTOCILISTI DIN NU STIU CATE TARI (si mai sunt) va spune ceva? Sa nu mai pun la socoteala faptul ca ati spus ca nu va intereseaza Pro-Bike si totusi ati facut reclama si ati votat intalnirea (in nestire)pt a fi in top.Asta asa ca fapt divers.

Sincer nici nu stiu cine sunt cei din Ias,Botosani,Oradea.II cunosc doar din mailuri.

Ar mai fi de discutat lucruri pe care multi de aici nu le cunosc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am corectat :D

Inainte de a face programul aveti toate aprobarile de la cei in drept.Sincer nu cred pt ca nu se dau asa devreme.Inainte de a face acel program te rog sa consulti legislatia ca altfel s-ar puteasa platesti amenda si nu este neglijabila.Ce formatii canta? :lol: Ca un sfat nu te baza pe promisiuni :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa fac tot posibilul sa ajung la intalnirea de la Iasi, pentru ca:

 

1. am auzit lucruri bune despre locatie

2. inteleg ca exista o pista de aeroport la dispozitie pentru jucarele

3. n-am trecut cu vederea faptul ca Dan R. a lasat sa se inteleaga ca evenimentul va fi pe placul lui. din cate am reusit sa-l cunosc (prin post-urile domniei sale), imi inspira incredere gusturile si aprecierile lui.

 

bafta Orestte! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EAST SIDE DOGS-IASI  BIKER'S FEST 6-8 AUGUST 2004

VINERI: ora 15.00-primirea motociclistilor

            ora 19.00-deschiderea oficiala a intrunirii si anuntarea programului pe ore si zile

            ora 20.00 concerte formatii rock

            la final striptease

SAMBATA: ora 07.00-desteptarea in "simfonia motoarelor"

                  ora 09.00-sedinta cu toti presedintii de cluburi participanti la intrunire

                  ora 10.00-conferinta de presa

                  ora 11.00- parada moto in orasul iasi pe traseul stabilit cu primaria iasi si politia

                  ora 13.00-play-uri(liniute)pe pista aeroportului IASI

                  ora 14.30-concursuri specifice intrunirii

                  ora 15.30-concursuri de alpinism pe trasee special amenajate

                  ora 16.00-traseu special pt enduristi(prin padurea barnova) cu vizitarea rezervatiei naturale si multe altele

                  ora 20.00-concerte formatii rock

                  ora 21.00-anuntarea si premierea concurentilor de la concursuri

                  ora 21.30-concerte formatii rock

                  in final  striptease

DUMINICA: ora 10.00 inchiderea oficiala a intrunirii

                  -igenizarea locului

DATELE INTRUNIRII SUNT: 6-7-8 AUGUST 2004

LOCATIA: PLATOUL BUCIUM(LANGA RELEU, DEALUL REPEDEA)

CAMPING 30 DE CASUTE(inchiriat), POPICARIE,GRATARE SPECIAL AMENAJATE,TERASE....VOI REVENI CU POZE SI HARTA LOCATIEI

PERSOANA DE CONTACT ORESTTE  TEL. 0721535377

In calendarul intalnirilor de pe siteul vostru nu este trecuta data intalnirii pe care vreti sa o organizati :D La obiective si linkuri majoritatea sunt copiate :lol: (vreau ceva original) :P Hai ca nu sunt asa rau :lol: dar macar mentoineaza sursa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa fac tot posibilul sa ajung la intalnirea de la Iasi, pentru ca:

 

1. am auzit lucruri bune despre locatie

2. inteleg ca exista o pista de aeroport la dispozitie pentru jucarele

3. n-am trecut cu vederea faptul ca Dan R. a lasat sa se inteleaga ca evenimentul va fi pe placul lui. din cate am reusit sa-l cunosc (prin post-urile domniei sale), imi inspira incredere gusturile si aprecierile lui.

 

bafta Orestte!  :D

Multumesc pentru aprecierile cu privire la subsemnatul!

 

Cateva poze din jurul locatiei propuse de clubul din Iasi

 

De ex. in spatele acelui jaf de Zundapp KS 600 model 1939 care m-a carat in atas se vede de la o altitudine de 400 m Iasul (se vede mai fain noaptea)

post-13-1077285779_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu credeati faza cu atasul? Dovada!

 

Cam la 100 m in directia in care e facuta poza, printre copaci sunt 2 cazemate de beton cu pereti grosi de 1metru facute probabil de cei care au facut si Zundapp-ul

post-13-1077286263_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum spunea Oreste este si un traseu de enduro (de fapt in chiar in zona campingului se poate face si trial) lung de vreo 30 km, in fapt e un drum forestier foarte pitoresc cu numeroase alte bifurcatii, una care duce la cabana de vanatoare a lui Ceausescu apropo...

 

Sfatul meu nu va aventurati singuri prin padure...

 

Posesorii de spedere nu trebuie sa isi faca griji, accesul in camping se face direct din drumul national si nu trebuie sa mearga nici macar 1 metru pe iarba! Numai asfalt fara gropi!

post-13-1077286920_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau ceva original

Sub deviza Bonux (detergent pt cine nu stie...) citez: "Mai ISTET, mai curat, mai ieftin" - tampenie mai mare de reclama nu este - elementele de noutate ar fi liniute oficiale pe aeroport, enduro la liber prin padure, alpinism pe pereti verticali de 20 - 30 m inaltime, ceva trial sau cros pe langa camping (vezi poza) si probabil alte striparite decat cele pe care le-ati vazut in alte parti...

post-13-1077288290_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O curiozitate; pentru cine a facut CALENDARUL REAL:

de ce nimeni nu si-a ales o data din cele doua libere? :D

Toti vor in toiul verii sa dea lovitura de gratie. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

draga Nitescu , TINETI-VA VOI INTALNIREA IARNA, MI SE PARE CAVA NORMA CA TOTI SA VREA VARA.

 

AAAA SCUZE , INAFARA DE VOI

Stai linistit.Nu am facut altceva decat sa va intarat.Am vrut sa vad cu cine stau de vorba.M-am lamurit :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este normal ca un organizator sa vrei sa ai toate conditiile favorabile

 

ori scuza-ma la sfarsitul lui septembrie ....

chiar in conditiile unei vremi superbe noaptea e frig si la cort nu prea se mai poate sta ...

copii incep scoala ...

lumea nu mai are concedii....

etc.

 

si nu pt ca ar vrea sa scoata bani sau nush ce avantaje, dar nimanui nu-i convine sa se chinuie la o intrunire in octombrie la care nu va veni nimeni

 

si oricum nu se pot aduna toti motociclistii din romania la o singura intrunire

la doua poate :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh, ce sa zic, ca om asa, mi se pare cel putin deplasat ce se intampla pe acest forum.

 

1 Cei din PRO-BIKE (si ma refer in special la d-nul Nitescu, dar am observat si la d-nul Dobrescu) au ceva cu cei care organizeaza intalnirile.

de ce spun asta ? Eu vad normal ca daca exista un for suprem al cluburilor de motocilcisti (gen ucmr) acest for ar trebui sa apere interesele motociclistilor. Eu sper sa devin curand motociclist, dar nu simt sincer nici un fel de protectie din partea ucmr ci doar o rzamerita intre cluburi. Ce sa spun, cine e mai oficial si cine nu.. Zau sunteti patetici. E normal pana la un punct sa te certi. Dar criticile constructive, sfaturile pe care sa le dea organizatorii cu vechime celor noi, actiunile intreprinse in comun intre cluburi, lipsesc.

 

Este usor ca atunci cand majoritatea motociclistilor folosesc forum-ul clubului pro-bike sa fie probleme de acest gen. Poate intre ei exista o rivalitate, dar nu-mi dau seama ce principii pot guverna aceste dueluri publice pe site-uri. Probabil ca ce-i face sa fie asmutit este banul sau puterea. Sau ambele.

 

Oricum, daca politica clubului pro-bike este de a cenzura pe cei care posteaza pe acest forum, (asa cum a amenintat d-nul Nitescu in cazul intalnirilor de care domnia sa nu este sigur) as vrea si eu sa stiu, ca sa ma dezabonez si sa imi incep o lunga perioada de ignorare a acestui site, precum si a celor care sunt de acord cu asemenea practici.

 

eu as dori sa fie cat mai multe intalniri, nu conteaza cate si unde, important este sa fie, in timp vor deveni mai bine organizate, mai interesante, etc. Singurul mod in care se pot face diferentieri intre intalniri este parerea publicului, a celor care va platesc taxa de intrare. Eu daca as fi in locul celor care au anuntat intalniri si s-a facut bashcalie de ei, zau, v-as da in judecata si v-as cere taxa de intrare pentru fiecare om care nu mi-a mai venit.

 

Sorin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu poti sa dai in judecata pe cineva pe motiv ca face bascau de tine.

adica ma rog, poti dar nu ai sanse prea mari sa cistigi ceva :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

termenul de daune iti spune ceva ?

 

In principu trebe demonstrat ca exista pierderi (taxa de intrare neperceputa)

cum legi aceste pierderi de persoana respectiva tine de posibiliatile fiecaruia. Evident exista un mobil, si evident exista actele doveditoare. Mai adaugi si declaratiile a 10-20 de prieteni cum ca nu au venit acolo din cauza anuntului, faci dovada inexcatitatilor cu "rea-credinta" si gata.

 

Asta ca sa ma luam o pauza cu bullshit-ul cu "oficial" ca zau sunt satul.

 

 

Sorin

 

P.S.

cat la suta din post-urile de pe PRO-BIKE.ro inseamna 1200 de post-uri ? (sa stim cine e bhairava, ca-i bagat in toate)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chestia asta cu daunele morale mi se pare putin exagerata Sorine.

 

Acum daca tie nu iti este simpatic Dan Dobrescu sau Niteescu e chestie de gust, dar in principiu ei sunt cei care au pus pe picioare www.pro-bike.ro iar ca viitor motociclist nu stiu daca realizezi ce inseamna acest site cu forumul aferent.

 

Asi adauga ca - in principiu - au existat discutii mai neprincipiale cu un singur club; te las pe tine sa afli care si de asemenea sa citesti toate discutiile generate la acea vreme

 

Si in final - fara sa te critic Sorine - (pt ca nu ne cunoastem, nu stim nimic unul despre celalalt) incearca sa nu critici gazda chiar la el in casa...

 

Cum spuneai daca cineva vrea sa organizeze ceva are si alte mijloace de informare: reviste moto, alte forumuri etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

termenul de daune iti spune ceva ?

 

In principu trebe demonstrat ca exista pierderi (taxa de intrare neperceputa)

cum legi aceste pierderi de persoana respectiva tine de posibiliatile fiecaruia. Evident exista un mobil, si evident exista actele doveditoare. Mai adaugi si declaratiile a 10-20 de prieteni cum ca nu au venit acolo din cauza anuntului, faci dovada inexcatitatilor cu "rea-credinta" si gata.

 

Asta ca sa ma luam o pauza cu bullshit-ul cu "oficial" ca zau sunt satul.

 

 

Sorin

 

P.S.

cat la suta din post-urile de pe PRO-BIKE.ro inseamna 1200 de post-uri ? (sa stim cine e bhairava, ca-i bagat in toate)

Sa o luam invers referitor la daune.Cine plateste daca Pro-bike afiseaza un anunt cu o intalnire la Oradea(sa zicem) si ajung acolo cativa din tara care au cheltuit bani pt transport si cazare si aceasta intalnire nu se tine(cum s-a intamplat cu anuntul facut de o anumita persoana cu privire la intalnirea de pe litoral de acum cativa ani)?Personal nu am nimic cu nimeni.Este dreptul lor sa faca ce vor dar ca sa fie credibili trebuie sa-i cunoastem.Ce potentialul au etc.

Referitor la site acesta este proprietatea pro-bike (platit de acesta) si isi rezerva dreptul de a cenzura anumite informatii neverificate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...