Sari la conținut

Mana Pe Mana Spala


sadik69
 Share

Postări Recomandate

Daca in topicul posta cu o luna in urma criticam sfaturile date de U.M. unei incepatoare...

Trebuie sa recunosc ca numarul asta mi se pare cu picioarele pe pamant!!!

Adica...Editorialul "suna" bine....avand in vedere nr. de accidente petrecute in ultimul timp si care o sa se inmulteasca.

Doar o observatie...Suzuki se pare ca nu i-a explodat motorul in mers ci doar a iesit din curba la vreo 247 km./h ;) :lol: :ok:

Si pagina 54 "cand Legea Ucide" e o idee buna...

 

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca in topicul posta cu o luna in urma criticam sfaturile date de U.M. unei incepatoare...

Trebuie sa recunosc ca numarul asta mi se pare cu picioarele pe pamant!!!

Adica...Editorialul "suna" bine....avand in vedere nr. de accidente petrecute in ultimul timp si care o sa se inmulteasca.

Doar o observatie...Suzuki se pare ca nu i-a explodat motorul in mers ci doar a iesit din curba la vreo 247 km./h.

Si pagina 54 "cand Legea Ucide" e o idee buna...

 

;)

 

Despre "sfaturile" date unei incepatoare am mai scris.

Reiau raspunsul pentru a se vedea foarte clar faptul ca interpretarea celor spuse de mine este eronata si nu raspunsul in sine.

 

"Dragilor,

Inainte de a va exprima "cu adanca manie proletara" punctul de vedere, cautati sa intelegeti "de facto" ceea ce cititi si nu ceea ce credeti ca s-a scris...

Scrisoarea Adelinei contine trei puncte principale:

1. "... faceti o paralela intre Honda CBR 400 si Yamaha FZR 600".

2. "Sunt pasionata de modelele supersport..."

3. Doresc "sa invat" sa conduc un motor de 600"...

 

Mi se comunica niste lucruri certe. Nici vorba daca mie nu mi-ar placea mai degraba o Mobra, un Fazer in loc de un FZR de 600 sau de incitarea la incalcarea legii celor doi ani de ucenicie...

Este vorba despre o paralela explicita intre doua marci si modele de motoare supersport si despre dorinta de a invata pe care o incurajez.

Orice imixtiune "paralela" cu subiectul scrisorii sau speculatie nu este corecta.

Cunosc multe fete care conduc foarte bine motoare tari. Jos palaria !

... Spre deosebire de unii dintre noi care, la doi ani de la obtinerea permisului, merg pe "marele Minsk" ca batuti de vant...

La multi kilometri frumosi !

Sa fiti iubiti !

 

In ceea ce priveste exemplul accidentului incriminat, din editorial:

Pentru obiectivitate revista "Univers Moto" a citat doua surse diferite implicit doua comentarii diferite ale acestui accident nefericit. Publicatia noastra nu a emis pareri in privinta vinovatiei cuiva si nu a sustinut niciodata ca a explodat motorul in cauza.

 

Atentie mare la ceea ce citim si mai ales la cum interpretam cele scrise.

 

Asfalt uscat !

:lol:

Editat de demostene
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atentie mare la ceea ce citim si mai ales la cum interpretam cele scrise.

 

Dat fiind ca in presa lucreaza profesionisti in ale scrisului, nu ar fi mai indicat ca ceea ce se scrie sa nu lase loc interpretatilor, decat fie indrumati cititorii despre cum "sa mestece mancarea" ? Deci eu as spune Atentie mare la ceea ce scrieti , nu dumneavoastra in particular, ci presa in general.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dat fiind ca in presa lucreaza profesionisti in ale scrisului, nu ar fi mai indicat ca ceea ce se scrie sa nu lase loc interpretatilor, decat fie indrumati cititorii despre cum "sa mestece mancarea" ? Deci eu as spune Atentie mare la ceea ce scrieti , nu dumneavoastra in particular, ci presa in general.

;)

 

O revistă e scrisă de niÂşte oameni inteligenți Âşi citită de oricine, mai cu cap sau mai fără. Sau aÂşa ar trebui să fie. Deci, responsabilitatea ar fi în redacție.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...