Sari la conținut

Casa Poporului


sc11
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 160
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Da e adevarat!

Nu stiu cum s-a intamplat, dar ce am vazut a fost super nasol. Motocilcistul era pe spate linga o mare baltoaca de sange.

Am facut o poza in fuga dar nu prea se vede prea multe.

Eram cu un grup de straini si mi-a fost imposibil sa opresc.

Sper sa nu fi murit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oh, Doamne!!!... ;)

Cine e, mai, si ce naiba s-a mai intamplat si acum?

 

Mi se pare mie sau se inmultesc accidentele printre cei care ies numai in week-end cu motoarele, la plimbare, tare?...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va zic io ca e un ..blestem ceva..

Cred ca nu e nici un blestem.... De multe ori e inconstienta noastra ca alergam ca nebunii prin oras. Cred ca 80% din accidente s-au intamplat din cauza vitezei prea mari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate, este mort. Se pare ca viteza a invins iarasi. Daca este un blestem, atunci se numeste BRAVURA.Tare mi-as dori sa nu mai avem ce sa postam aici....

 

Cu cel mai al draq respect......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TIND SA DAU DREPTATE '' bobdog '' si ''chelie''. cam asta ar fi si parerea mea.dar nu prea o spun pt ca imi sare lumea in cap:'' de ti-ai mai luat ba , motor, ca sa mergi cu 50''..citat ..dintr-un ...clasic...in viata....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca nu e nici un blestem.... De multe ori e inconstienta noastra ca alergam ca nebunii prin oras. Cred ca 80% din accidente s-au intamplat din cauza vitezei prea mari.

 

 

Bravo Chelie,mare dreptate ai.De multe ori...si nu mi-e rusine sa recunosc,ma surprind crosetand cu 80-100 km/h...Si reduc.Dar e in mare parte vina noastra,a motociclistilor.Eu am si permis B...e de kko cand mergi cu 60,cu masina,ca tot restul lumii si de undeva din spate vezi un far care vine tare ,balansanu-se cand dreapta,cand stanga...Ai noroc si tu si el daca il vezi...daca nu...mai apare un RIP...

Gazu' jos si ochii mari !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce "masterus" sa-ti sara lumea in cap? Prea mult ne-am obisnuit sa ne batem cu pumnii in piept cu vitezele atinse, si prea mult ne-am obisnuit sa ne si laude lumea din jur...in mare parte necunoscatori, sau la fel de inconstienti. Mult nu tine norocul.....si cei care va bateti pe umar prietenul cand se crede "smecher", pastrati-va un banut pt o floare.....va veni ziua cand ca trebui s-o depuneti pe mormantul lui....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa-mi sara din motivul care l-am spus. multi nu cred ca poti merge pe un motor , in oras , foarte incet si precaut. eu spun ca se poate. tine de fiecare ''om'', adica ca si individ-sunt sigur ca intelegeti. o alta expresie:'' n-ai cum ba sa mergi incet, na-i cum''............pacat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cine era, DUMNEZEU SA IL IERTE SI SA IL ODIHNEASCA!

Nici lumanare nu a avut.

Eram pe arproape, la SAMS, am auzit uruit de motor de viteza nebuna apoi un trosnit de metal si apoi liniste!

Cand am ajuns era intins pe jos, motorul nu avea mare lucru in afara de roata stpate sparta si Skoda in care a intrat rasucita perpenicular pe drum, pe sensul ei de mers.

Am impresia ca moto a intrat pe conrasens dar nu imi explic de ce, poate sa ocoleasca un sofer care vira la stanga, dar nu pot sa fiu sigur.

OF< DOAMNE! Ori numarul ori pe moto era ceva CBR, nu imi amintesc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP :rose:

 

vai de capul meu...cred ca trebuie sa-mi pun un buton special pt RIP ca vad ca in fiecare zi trebuie sa scriu asta ;) :lol: :ok: :P :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cine era, DUMNEZEU SA IL IERTE SI SA IL ODIHNEASCA!

Nici lumanare nu a avut.

Eram pe arproape, la SAMS, am auzit uruit de motor de viteza nebuna apoi un trosnit de metal si apoi liniste!

Cand am ajuns era intins pe jos, motorul nu avea mare lucru in afara de roata stpate sparta si Skoda in care a intrat rasucita perpenicular pe drum, pe sensul ei de mers.

Am impresia ca moto a intrat pe conrasens dar nu imi explic de ce, poate sa ocoleasca un sofer care vira la stanga, dar nu pot sa fiu sigur.

OF< DOAMNE! Ori numarul ori pe moto era ceva CBR, nu imi amintesc...

Si io am vazut urmarile accidentului. Nu e cum ai zis. Motocicleta nu s-a lovit de msina. Tipa cu skoda a venit dinpre unirii si vroia sa faca dreapta la casa poporului. Tipa cu scoda si inca cativa care au vazut au zis ca skoda avinit cu vit f mica s-a asigurat si motocicleta era la dist mare. Dar tipu cu motocilcleta exact in mom ala i-a dat blana s-a ridicat pe o roata. (era o Honda Fireblade 1000 RR). Skoda a intrat doar nitel in intersectie si can l-a vaut pe motociclist pe o roat s-a oprit. Motociclistu s-a speriat si a picat pe roata din fata cu frana pe fata f putrnica, s-a dat peste cap si asta a fost. MOTOCILISTU NU A LOVIT MASINA. Pur si simplu a venit cu casca direct in asfalt. A mutit pe loc. Asta e. Bravura are pretu ei. Speed in the city kills. Rip

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In fine...dar nu stiu cum a ajuns skoda atunci in pozitia aia!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta a lovit masina cu siguranta. In fata rotii stanga spate, era o indoitura mica. Dar motocicleta a lovit masina dupa ce motociclistul a picat jos. De altfel vezi in pozele mele ca Skoda e 180 de grade fata de cum era initial.

 

Eu apreciez urma de la motocicleta la 60-70 m. Ca o fi fost de la wheelie sau de la frana, nu stiu...

 

 

Totusi, nu inteleg, cum se poate muri pe loc cu o casca pe cap, doar picand in cap de la un stopie...?!? Orice viteza avea, daca nu e bordura, jos, nu prea are de-a face...

 

Poate cineva sa faca lumina? Oricum, era sange mult sub casca... In plus salvarea pleca linistita, nu pareau sa fi incercat vreo resuscitare... Probabil era foarte evident ca nu mai au ce sa faca...

 

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...