Sari la conținut

Un atelier de CJ750 in Beijing


ibz
 Share

Postări Recomandate

Pentru curiosi, poze dintr-un atelier specializat pe CJ750, aici in Beijing. http://www.flickr.com/photos/travelist/tags/sidecarleo/

 

Baietii le cumpara de la armata, (vechi, dar nu neaparat folosite, multe au stat doar prin depozite), le restaureaza/tuneaza dupa cererea clientilor, dupa care le trimit in Europa, America, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru curiosi, poze dintr-un atelier specializat pe CJ750, aici in Beijing. http://www.flickr.com/photos/travelist/tags/sidecarleo/

 

Baietii le cumpara de la armata, (vechi, dar nu neaparat folosite, multe au stat doar prin depozite), le restaureaza/tuneaza dupa cererea clientilor, dupa care le trimit in Europa, America, etc.

Salut,frumoase masinarii,unora le tresare inima cand se uita la ele,dar niste poze cu a ta,ca vad ca ai.Ar fi foarte interesant sa poti lua legatura cu ei si sa vezi de preturi,posibilitati de livrare si altele.Da si tu drumu la o poveste,ca si asa e iarna iar o soba om gasi noi,cum ai obtinuto tu si cum de ai ajuns tocmai unde a intarcat mutu iapa .Numa bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

johan, poze cu a mea nu am prea multe. Uite-te aici http://www.flickr.com/photos/travelist/tags/cj750/. Cand mai fac va dau de stire. :D

 

De luat legatura e simplu, dar, cum zice motoadvpunctro, daca vrei una de la baieti, asa aranjata cum is alea, e cam scumputa. Ei tot ce fac trimit in Europa de vest, America, etc, unde oamenii dau de la 2000 de euro in sus pe asa o jucarie. Livrarea e simpla, ti-o pune pe container si intr-o luna e la tine. Normal, pe langa asta dureaza si aranjatul, 1-2 luni cel putin. Din cate am observat lucreaza la capacitate maxima, totul e pe comenzi, cu coada de asteptare. Si nu e singurul atelier. Sunt multe de genul asta.

 

Eu pe a mea am dat ~1000, luata de la un amic care a plecat intr-o tara unde foarte probabil nu ar fi putut-o inmatricula. Aici sunt destul de comune. Sunt foarte usor de gasit, si odata ce o ai intretinerea e foarte simpla - gasesti multe ateliere, iar piesele sunt din belsug. Partea mai grea e placutele. Fiindca mai nou motocicletele sunt descurajate in oras, nu se mai dau placute noi (sau se dau foarte putine). Deci trebuie sa o iei de la cineva cu tot cu placute. Sau sa pui niste placute care iti permit doar in exteriorul inelului 4 al orasului (aprox 8km de centru). Sa nu mai zic de permisul de conducere care mi-o luat vreo 2 luni. Si toata lumea zice ca ca si strain nu ai nevoie, ca nu te opreste nimeni. Dar deh, am vrut sa intru in legalitate.

 

Cum am ajuns in China? Sunt aici de 2 ani jumate. Asta e alta poveste si nu are a face cu motocicletele. Pe scurt: am venit sa vad cum e si nu am mai plecat. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa pricep ca la aprox 3000 (cu transport si alea alea...) de iepuroi s-ar face rost de acolo de una bec?

din cate am vazut prin pozele puse de tine lucreaza super ok baietii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super lucrate, clasic si de bun gust. sunt impresionat de "colectia" de poze/lucrari. Iar referitor la preturi... e discutabil: un minim de 2300 $ pentru moto solo fara chestii cromate, piele si alte accesorii de lux.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...