Sari la conținut

Ce ati carat,sau ati incercat cu moto


SoloRider
 Share

Postări Recomandate

sa tragi o caruta cu lemne...teai gandit sa faci tractor din ea:) deci pana la urma vad ca poti sa faci cam tot ce vrei cu un motor:) aveti si improvizati cu motoare de motociclete? moara...circular...stiu eu..un lift careva ceva:))

numa bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Dupa ce a-ti carat "pe motor" o caruta de lemne , o alta motocicleta, toata familia etc... :laugh: mai are rost sa spun ca am carat si eu un amarat de monitor? sau o gramada de bagaje... in fine! :angry:

post-29307-1265823214.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietenii m`au facut KAMIKAZEE :angry:)

2 canistre pline cu gazolina (asta insemnand combustibilul), de la Arad pana la Odorheiu secuiesc, si inapoi..

Bine`ntzeles.. Pana ce am ajuns acasa,, S`a terminat gazolina, dar mi`o ajuns.. 900km. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta vara am luat un televizor(dala cu tub catodic )il tinea in spate un tovaras...

si alta data un cuptor cu microunde (destul de maricel...)prin oras , se uita lumea la noi k la masini straine... :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pedro hai lasa ''sarumana'' si spunene ce ai carat cu ivanu ala ! nu m zice ca ai carat uma un msk io unu nu cred..! stim ca ai si poze!:laugh:

mhmh n poza aia nu s vede sonorizarea... asa veche sa fie? :angry:

Editat de lantz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prietena mea a dus cu motocicleta ei pe saua din spate pe ruta bucuresti -constanta 2 catei ciobanesc carpatin de bucovina.

sunt catei-viteza.

eu am dus pe un ij un simson awo desmembrat, nu era cadru, in rest era tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta vara am luat pe sa in spate 6 pizza din baneasa pana in ilfov vreo 30 km.........sa repetat dar de data asta cu jumatate de sac de faina....partea comica este ca sacul erea putin gaurit si miam dat seama cand defapt ajunsesem la destinatie.......deci mi-am marcat drumul sa stiu de unde am plecat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prin primavara lui 2008 am carat cu un scuter o statie de amplificare si doua boxe maricele plus firaraiele intr-o plasa atarnata de ghidon dintr-un capat pana in celalalt al orasului. Se uita lumea la mine ca la urs.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prin iulie mi-am tractat un tovaras ramas in pana de la Bocsa la Resita(20km). Era sa luam amenda, cica nu am voie sa tractez cu motoru alt motor :angry:

 

poi cum că eu la examenu' de sală călcalar trenu de examen... am avut chestionar cu următoarea întrebare...

suna cam aÂşa... ai voie să tractezi cu motoru pe drum public un alt vehicul???

Âşi eu am zis nu... greÂşit... mai era variantă da, dar mai mulți se jură că ar fi corect răspunsul " legal nu este prevăzut..."

 

să-i înțeleagă cine poate pe ăÂştia cu vestele lor gălbejite....

Editat de jerry_mcrie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prietena mea a dus cu motocicleta ei pe saua din spate pe ruta bucuresti -constanta 2 catei ciobanesc carpatin de bucovina.

sunt catei-viteza.

eu am dus pe un ij un simson awo desmembrat, nu era cadru, in rest era tot.

 

stai frate ca daca este asa am adus si eu un "iepure viteza" pe voshod! :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poi cum că eu la examenu' de sală călcalar trenu de examen... am avut chestionar cu următoarea întrebare...

suna cam aÂşa... ai voie să tractezi cu motoru pe drum public un alt vehicul???

Âşi eu am zis nu... greÂşit... mai era variantă da, dar mai mulți se jură că ar fi corect răspunsul " legal nu este prevăzut..."

 

să-i înțeleagă cine poate pe ăÂştia cu vestele lor gălbejite....

Varianta era DA

(2) Motocicleta fără ataÂş, precum Âşi bicicleta pot tracta o remorcă uÂşoară având o singură axă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deacord aÂşa da... dar întrebarea mirifică era.. despre o motocicletă care tractează " UN VEHICUL " ... de unde trag eu concluzia că un vehicul e o altă motoretă, motocicletă, dacie, iveco... etc... remorcă micuță da.. dar jur că mă pun la vară in fața poliției din sibiu să trag după mine o dacie sau ceva de genu... că nu a fost interesant să nu pot da sala atâta vreme... am eu de împărțit oricum multe cu ăÂştia cu întrebările lor "deosebite" de la examenul de sală ... sorry de offtopic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ultimul offtopic si de la mine: intrebarea e ca toate intrebarile de la examen: gramatica, logica booleana, adica ceva ce trebe sa rumegi si nu ca in trafic: vazut-facut. Intrebarea e daca POTI(=exista cazuri, daca vrei, si e permis) tracta VEHICUL(nu autovehicul=alt motor, etc). etc.

 

Ca sa nu fiu off-topic total, contribui si eu cu o fapta de vitejie a unui Simson Sport. Simsonul era al unchiului meu. Impreuna cu tata s-au gandit ca ar fi bine sa stropeasca via, vara era secetoasa asa ca nu ar fi gasit apa pentru pompa la fata locului. asa ca au legat pe laterale, ca niste coburi(solo), 2 bidoane de plastic de 60litri, le-am umplut cu pompa cu apa de fantana au urcat amandoi pe motor(sad but true) si au luat-o inainte, eu ii urmam pe bicicleta cu pompa goala in spinare. Era cam 1.5km pana acolo, nu era departe, drumul avea o rampa de 30-40 de grade pe care le-au urcat fara probleme, singura problema e ca un bidon cu 60l de apa vrea sa stea vertical, motorul avea pe rampa aia un unghi diferit de zero, s-au torsionat manerele de care erau legate si una s-a rupt. Bidonul a cazut, a crapat, apa s-a varsat, si astia preocupati ce erau cu povestitul(mergeau incet si vorbeau pe motor) nici nu au observat pana nu au ajuns. Nu am inteles niciodata cum naiba nu au cazut, dar se pare ca 60kg minus pe lateral nu s-a simtit la moto+2 oameni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poi cum că eu la examenu' de sală călcalar trenu de examen... am avut chestionar cu următoarea întrebare...

suna cam aÂşa... ai voie să tractezi cu motoru pe drum public un alt vehicul???

Âşi eu am zis nu... greÂşit... mai era variantă da, dar mai mulți se jură că ar fi corect răspunsul " legal nu este prevăzut..."

 

să-i înțeleagă cine poate pe ăÂştia cu vestele lor gălbejite....

 

Nu cred ca ai voie sa tractezi alt vehicol. Ai voie in schimb sa tractezi o remorcuta mica, cred. Noi am avut noroc ca a fost domnu' politai de treaba si i-a fost mila de noi ca altfel....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vrea si eu sa va intreb daca ati arat vreodata cu o motocicleta fara tractiune pe atas. Eu am vazut un m72 cu tractiune pe atas arand chiar f. bine (plug maricel si destul de adanc) si mai stiu pe cineva care ara cu emw. Ma gandeam ca un plug din ala micut pt motocultoare ar merge tras cu o planeta sau eventual xt 550 care il am eu.

Treaba asta m-ar ajuta f. mult deoarece am o mica gradina unde nu prea ai ce face cu tractorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...