Sari la conținut

Sos. Pipera - Tunari, 23.05.2006


Thomas
 Share

Postări Recomandate

lasa lucrurile asa cum le-ai gasit!daca vrei sa lasi ceva in urma trecerii pe fata Pamantului,planteaza un copac!

si Hitler a incercat sa schimbe lumea si mentalitatile ei si uite!a ramas in istorie!

 

 

Eu nu vreau sa schimb lumea, lucrurile sau pe altcineva. De unde ai dedus tu asta, din simplul fapt ca-mi expun parerea? Logica asta... Eu n-am spus ca am schimbat ceva, am spus in schimb ca lucrurile se schimba. Si da, am spus ca de noi depinde sa schimbam, dar in sensul ca incepem cu noi insine, nu cu ceilalti.

 

E greu... :cheers: Daca nu ai inteles, voi mai incerca sa-ti explic, cu capra vecinului.

Editat de big_ipaq
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 109
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

mai bine vezi-ti de treburile tale;pe un forum trebuie sa-ti expui parerea cu privire la un topic,nu la alti "co-forumisti";ok?

daca nu crezi ca poti...creaza tu un nou forum LET'S_FIGHT.RO si o poti face in voie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@AutoVIP: crede-ma ca nu mi-am dat cu parerea la nici un co-forumist. Spre deosebire de alte posturi de mai sus. Daca vrei le putem reciti impreuna.

 

Iar daca ai o problema cu mine, o putem rezolva in felurite moduri, PM, email, telefon, la o cafea. Nu e nevoie sa plictisim audienta. Probabil mai sunt doi care citesc topicul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incepe sa devina un topic interesant..

 

Ipoteza:

 

Vine o tanara speranta asteptand de 2 ani confirmarea, posteaza pe un topic la "accidente" (asta fiind sectiunea lui preferata), incercand totodata sa faca o mica reeducare motociclistilor care "incalca legea", mergand cand prin dreapta, cand prin stanga masinilor :ok:)

 

El nu are cum sa stie ce inseamna sa mergi pe motocicleta, dar il preocupa fenomenul..

 

Motociclistii reactioneaza, explicandu-i ca daca nu se pricepe, ar trebui sa nu-si dea cu parerea!

 

Mai incearca sa-i explice ca la motoare nu au nevoie de clima bizonica..

 

El o ia personal (uitand ca pt ceilalti nu este altceva decat un nick complicat), incearca sa ii convinga ca este un tip cu capul pe umeri, serios, responsabil, si cu multa treaba! Pe forum :) Aaa, si un tip realizat :crack:

 

Motociclistii, se angreneaza intr-o discutie inutila cu un tip care isi potoleste setea de adrenalina pe net..

 

Sugestie (ca oricine are dreptul la o parere, nu? :crack: ) :

 

Individul sa se duca repede sa faca scoala de soferi categoria A, iar din momentul in care v-a schimba a doua, lucrurile se vor schimba radical pentru el.

 

Din acel moment posturile lui vor fi cu totul altele; dar neaparat sa-si schimbe nickul :cheers:

Editat de duracell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand, poti vorbi direct cu mine, nu la persoana a 3-a. Sau e un fel de ascundere dupa deget?

 

Duracell, de unde stii tu ca am A sau nu. Eu n-am precizat. :) De unde stii tu ca am dat vreodata a doua sau nu? Eu n-am precizat. Am spus doar ca o sa-mi iau in curand o motocicleta. De unde ai dedus tu atatea informatii? Sunt doar curios. De unde stii tu ca nu stiu ce inseamna sa mergi pe motocicleta?

 

Prinzi hazliul situatiei? :cheers:

 

Am intrebat si mai sus? Fac reeducare daca-mi expun parerea? Eu cred ca daca prostia ar durea...

 

Unde am parut eu s-o iau personal? Cand cineva a spus ca m-ar impusca? Fie glumesti, fie n-ai citit raspunsul meu.

 

Imi potolesc setea de adrenalina pe net. Asta e alta dintr-o serie de presupuneri, care spun multe despre cel care le face.

 

In rest, o zi buna... :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand, poti vorbi direct cu mine, nu la persoana a 3-a. Sau e un fel de ascundere dupa deget?

 

Duracell, de unde stii tu ca am A sau nu. Eu n-am precizat. :crack: De unde stii tu ca am dat vreodata a doua sau nu? Eu n-am precizat. Am spus doar ca o sa-mi iau in curand o motocicleta. De unde ai dedus tu atatea informatii? Sunt doar curios. De unde stii tu ca nu stiu ce inseamna sa mergi pe motocicleta?

 

Prinzi hazliul situatiei? :cheers:

 

Am intrebat si mai sus? Fac reeducare daca-mi expun parerea? Eu cred ca daca prostia ar durea...

 

Unde am parut eu s-o iau personal? Cand cineva a spus ca m-ar impusca? Fie glumesti, fie n-ai citit raspunsul meu.

 

Imi potolesc setea de adrenalina pe net. Asta e alta dintr-o serie de presupuneri, care spun multe despre cel care le face.

 

In rest, o zi buna... :ok:

 

 

Relax :)

Editat de RedCap
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai da' m-ati tampit :) cu regula asta de o viseaza conservatii referitor la depasire, pentru a justifica faptul ca nu s-au asigurat. E foarte simplu, motociclistul circula regulamentar pe sensul lui cat mai aproape de marginea din dreapta a carosabilului conf. art. 41(1) iar soferul nu s-a asigurat si nu a semnalizat la schimbarea directiei de mers :crack: Unde e depasirea aici ? :crack:

P.S. Am o scarba cumplita fata de pustanii astia de bani gata in gipanu lu taticu si comportamentul lor incat :crack: Majoritatea ar trebui internati in centre de reeducare inainte sa mai iasa printre oameni :ok:

 

 

:cheers: EXACT!!!

 

Iar pustiul nu depasea pe dreapta ! Calculati mai bine vectorii premergatori precum si din momentul impactului !!! Daca va da cu virgula folositi machete !

 

"pustiul" de 30 de ani cu Viraga e total nevinovat!!!

Foarte frumos din partea "pustiuli" cu Jeep-ul ca s-a oferit totusi sa-l duca la policlinica si foarte urat ca a alertat "Ceflii lu' tata" ca sa-l stearga la chur dupa ce a facut un rahat!

"Parerea me! - care este " :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Duracell, de unde stii tu ca am A sau nu. Eu n-am precizat. :) De unde stii tu ca am dat vreodata a doua sau nu? Eu n-am precizat. Am spus doar ca o sa-mi iau in curand o motocicleta. De unde ai dedus tu atatea informatii? Sunt doar curios. De unde stii tu ca nu stiu ce inseamna sa mergi pe motocicleta?

 

Prinzi hazliul situatiei? :cheers:

 

 

Domnule motociclist wannabe, este evident ca nu ai mers vreodata cu motocicleta pe sosele..

 

Hazliul situatiei l-am prins inca de la primul tau post..daca vei reciti, cu inteligenta ta suficient de ridicata, vei detecta faptul ca ma distram.

 

pari un tip destul de istetz, desi te cantonezi in unele clisee gen : daca prostia ar durea, omul se trage din maimutza etc..

 

Ceea ce tu nu intelegi este ca nu are nimeni nimic cu tine..cei carora tu incerci sa le explici cum e cu banda continua s-au confruntat cu situatii mult mai delicate decat cu un individ care face valuri pe net :ok: :

 

-tarani care incearca sa te stranga la trotuar de placere,

-indivizi care iti franeaza special in fatza, ca sa-ti arate care e mai tare,

-smecheri care depasesc coloana si revin chiar in dreptul motociclistului, impingandu-l,

-lombrosieni care la stop te imping usor doar de amorul artei;

 

Si este oarecum normal sa fie deranjati de parerile tale de conservar.

 

In concluzie, ignorand aluzia cu prostia care doare, iti reamintesc spusele amicului tau: daca vrei sa fii motociclist, trebuie sa fii prost si necioplit; In cazul tau este foarte simplu: mai trebuie sa-ti iei motocicleta!

Editat de duracell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnule motociclist wannabe, este evident ca nu ai mers vreodata cu motocicleta pe sosele..

 

Hazliul situatiei l-am prins inca de la primul tau post..daca vei reciti, cu inteligenta ta suficient de ridicata, vei detecta faptul ca ma distram.

 

pari un tip destul de istetz, desi te cantonezi in unele clisee gen : daca prostia ar durea, omul se trage din maimutza etc..

 

Ceea ce tu nu intelegi este ca nu are nimeni nimic cu tine..cei carora tu incerci sa le explici cum e cu banda continua s-au confruntat cu situatii mult mai delicate decat cu un individ care face valuri pe net :) :

 

-tarani care incearca sa te stranga la trotuar de placere,

-indivizi care iti franeaza special in fatza, ca sa-ti arate care e mai tare,

-smecheri care depasesc coloana si revin chiar in dreptul motociclistului, impingandu-l,

-lombrosieni care la stop te imping usor doar de amorul artei;

 

Si este oarecum normal sa fie deranjati de parerile tale de conservar.

 

In concluzie, ignorand aluzia cu prostia care doare, iti reamintesc spusele amicului tau: daca vrei sa fii motociclist, trebuie sa fii prost si necioplit; In cazul tau este foarte simplu: mai trebuie sa-ti iei motocicleta!

:ok: :cheers:

un pic cam transant dar pi buna drieptati , oai!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...