Sari la conținut

TURCIA 2010


ianachim
 Share

Postări Recomandate

Te rugăm frumos să ne ierți că îți suntem dragi, nu Âştiu exact cum naiba s-a întâmplat, probabil de la cât suntem de tembeli. Suntem cu gaÂşca dar eu nu mă bag la ghengbeng că trec printr-o perioadă de purificare spirituală.

 

Care purificare bai cu datele alea la profil? :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ce fatza de pinguin scolar ai! nu te vedeam pe asa ceva. Mai trebuie sa lucrezi la echipament ca nu mai merge cu bocancii de munte ca la enduro, acu' au crescut pretentiile...deh

Vor veni si cismele. Astept extragerea de duminica viitoare... Poate ies toate 6 din 49

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vor veni si cismele. Astept extragerea de duminica viitoare... Poate ies toate 6 din 49

 

N-ai vrea tu sa-ti scrii pe spate ..."Ogica"..?

 

Si...da..ai dreptate...cismele vor veni..doua de stangul.. :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

macar de.o mie de euro sa iasa sa pun si eu crashuri pe asta mica

 

* poti sa te pui bine cu mine si te duc la fierarii mei chopperisti si-ti fac ei niste crash-uri custom de moare lumea (de ciuda). person...ificate! :blink:

ale mele sunt gata saptamana viitoare. au zis ca-mi pun si monograma, adica o sa fie cu semnatura, ca la OCC. hihihi!

 

maca-l-ar mama de baiat, ce gecuta chic si-a tras, d-aia cu albastru de Bavaria. uuff! ...nici aici nu scap de culorile astea! mai lipseste sa-ti pui intre coarne leul bavarez(!)

cred ca pantalonii nu se asorteaza prea bine, oricum e mai bine cu ei pe tine, decat fara... e numai parerea mea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poza asta ti-a facut-o Ioana, Florin stie?

nu stiu cine i-a facut poza si nici nu ma intereseaza , dar daca te uiti atent , o sa vezi cojile de la semintele mancate de Manuel , care era mai in fata si cand le scuipa , ii cadeau lu asta micu in cap , ca cica era cu un metru mai jos pe axa inaltimii .

A venit langa Manuel si i-a zis sa nu mai manance seminte , si mai mult sa nu mai arunce cojile in spate ca i se intuneca viziera , si i se infunda aerisitoarele pentru nari . :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

voi pana la urma la cat o taiati din bucuresti?

 

*cred ca o taiam la rasarit.

asta ca sa putem ajunge la Canakkale la apus :love:

 

poem pentru Iulian si cine-o mai avea ochi si urechi...

 

Repezi ca unda apei, ca zborul vantului,

Zilele vietii trec, eu voi ramane

Mereu indiferent fata de doua:

Acea de ieri si-aceea ce va sa vina maine.

 

Omar Khayyam

 

acum, pentru toata lumea:

 

ĂANAKKALE-ECEABAT CAR FERRY

Departures from Eceabat are at 02:00 am and 04:00 am, then every hour on the hour from 07:00 am until 24:00 (midnight), year-round. In summer, there are sailings every 30 minutes between 07:00 am and 24:00 (midnight).

 

GELIBOLU-LAPSEKI CAR FERRY

Departures from Lapseki (30 km/19 miles northeast of Ăanakkale) and from Gelibolu (40 km/25 miles northeast of Eceabat?map) are every hour on the hour, 24 hours a day. Fares one-way/single are TL2 per person, TL20 per car.

 

deci, pentru traversare avem doua variante: Ecebat, la 5 km nord-est de Canakkale, si a doua Gelibolu, la 30 km nord-est de Canakkale.

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

*cred ca o taiam la rasarit.

asta ca sa putem ajunge la Canakkale la apus :love:

 

poem pentru Iulian si cine-o mai avea ochi si urechi...

 

Repezi ca unda apei, ca zborul vantului,

Zilele vietii trec, eu voi ramane

Mereu indiferent fata de doua:

Acea de ieri si-aceea ce va sa vina maine.

 

Omar Khayyam

 

acum, pentru toata lumea:

 

ĂANAKKALE-ECEABAT CAR FERRY

Departures from Eceabat are at 02:00 am and 04:00 am, then every hour on the hour from 07:00 am until 24:00 (midnight), year-round. In summer, there are sailings every 30 minutes between 07:00 am and 24:00 (midnight).

 

GELIBOLU-LAPSEKI CAR FERRY

Departures from Lapseki (30 km/19 miles northeast of Ăanakkale) and from Gelibolu (40 km/25 miles northeast of Eceabat?map) are every hour on the hour, 24 hours a day. Fares one-way/single are TL2 per person, TL20 per car.

 

deci, pentru traversare avem doua variante: Ecebat, la 5 km nord-est de Canakkale, si a doua Gelibolu, la 30 km nord-est de Canakkale.

 

 

Cria, fii te rog atenta:

Gelibolu si Ecebat sunt pe aceeasi parte, aia dinspre care venim noi si sunt intre ele 40 Km!

Apoi, Lapseki si Canakkale sunt pe cealalta parte, adica aia spre care traversam, si sunt intre ele 30 Km!

Deci: cum e cu cifrele de mai sus, ca mai bagat in ceata; daca nu mai stiim sa traversam? Cred ca ar trebui s-o facem de la

Gelibolu la Canakkale, adica pe diagonala; as aplica Pitagora, dar nu stiu latimea canalului Dardanele.

DS

PS:Ti-ai cumparat ieri un "fat boy"

Mesaj completat

Cria, fii te rog atenta:

Gelibolu si Ecebat sunt pe aceeasi parte, aia dinspre care venim noi si sunt intre ele 40 Km!

Apoi, Lapseki si Canakkale sunt pe cealalta parte, adica aia spre care traversam, si sunt intre ele 30 Km!

Deci: cum e cu cifrele de mai sus, ca mai bagat in ceata; daca nu mai stiim sa traversam? Cred ca ar trebui s-o facem de la

Gelibolu la Canakkale, adica pe diagonala; as aplica Pitagora, dar nu stiu latimea canalului Dardanele.

DS

PS:Ti-ai cumparat ieri un "fat boy"

 

scuze, era mai corect "m-ai bagat in ceata"!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cria, fii te rog atenta:

Gelibolu si Ecebat sunt pe aceeasi parte, aia dinspre care venim noi si sunt intre ele 40 Km!

Apoi, Lapseki si Canakkale sunt pe cealalta parte, adica aia spre care traversam, si sunt intre ele 30 Km!

Deci: cum e cu cifrele de mai sus, ca mai bagat in ceata; daca nu mai stiim sa traversam? Cred ca ar trebui s-o facem de la

Gelibolu la Canakkale, adica pe diagonala; as aplica Pitagora, dar nu stiu latimea canalului Dardanele.

DS

PS:Ti-ai cumparat ieri un "fat boy"

Mesaj completat

 

 

scuze, era mai corect "m-ai bagat in ceata"!

pe diagonala nu e ferry :laugh:

se poate traversa asa: Lapseki - Gelibolu si vitzavercea

Eceabat - Canakkale si invers

si gata :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

PS:Ti-ai cumparat ieri un "fat boy"

 

...

scuze, era mai corect "m-ai bagat in ceata"!

 

* mne, nu-mi iau nici un Fat Boy, desi imi plac grasutii astia. ideea era ca as putea sa iau un Iron si sa-l customizez. pot face din el un bobber o frumusete! (sau ce vrea muschii mei).

 

cu ceata nu cred ca pot sa te ajut. uita-te si tu pe o harta. poti sa faci asta, da?

(eu am dat doua puncte de transfer, ambele pe malul de "sus", adica unde ne putem imbarca. desi am inteles ca acum nu se mai modifica nimic, zarurile au fost aruncate. esti ori pe punte, ori in apa :love: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* mne, nu-mi iau nici un Fat Boy, desi imi plac grasutii astia. ideea era ca as putea sa iau un Iron si sa-l customizez. pot face din el un bobber o frumusete! (sau ce vrea muschii mei).

 

cu ceata nu cred ca pot sa te ajut. uita-te si tu pe o harta. poti sa faci asta, da?

(eu am dat doua puncte de transfer, ambele pe malul de "sus", adica unde ne putem imbarca. desi am inteles ca acum nu se mai modifica nimic, zarurile au fost aruncate. esti ori pe punte, ori in apa :love: )

 

buna fetelor, vad ca sunteti amandoua de buna credinta (tu si russian tiger) si n-ati sesizat sarcasmul meu prietenesc in legatura cu ceata!

Va cer scuze sincer, pentru ca vad ca nu mi-ati raspuns cu aceeasi moneda.

 

Off topic, dar oricum aici nu mai conteaza, nu?

 

Iron e mic, n-are forta, te vei plictisi repede; daca ai loc la Clinceni (de..aaa!), asta ar trebui sa fie a doua motocicleta;

si daca te apuci de touring, cel mai bun ar fi pt. tine un GS de 650 vechi sau nou (de fapt 800 cu sa joasa). Este unul (2008) la Bavaria, super dotat Touratech si optionale Motorrad, il vand (ei) cu 7000 (a fost al meu). Merita cu mult in fata unuia nou, mergi sa-l vezi.

Mesaj completat

...era sa uit: astazi am aplicat pentru apostila pe imputernicirea tradusa in turca. E gata pe 15-16.04.

Cine mai este in situatia asta (cu moto pe firma sau leasing) ar fi bine sa se grabeasca.

Backcounting started; AMR 18!

post-37573-1271100146_thumb.jpg

post-37573-1271100507_thumb.jpg

post-37573-1271100523_thumb.jpg

post-37573-1271100545_thumb.jpg

post-37573-1271100574_thumb.jpg

post-37573-1271100715_thumb.jpg

post-37573-1271100747_thumb.jpg

post-37573-1271100811_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

Iron e mic, n-are forta, te vei plictisi repede; daca ai loc la Clinceni (de..aaa!), asta ar trebui sa fie a doua motocicleta;

si daca te apuci de touring, cel mai bun ar fi pt. tine un GS de 650 vechi sau nou (de fapt 800 cu sa joasa). Este unul (2008) la Bavaria, super dotat Touratech si optionale Motorrad, il vand (ei) cu 7000 (a fost al meu). Merita cu mult in fata unuia nou, mergi sa-l vezi.

Mesaj completat

...

 

* hey! vezi ca ai incurcat topicurile, bey! esti pe "sectiunea" lui ianchim acum si el ...hm, nu are aplecare catre choppere. suporta, daca e, dar numa' unul. al meu :love:

 

motor intr-un piston nu e o optiune. poate ala de 800, ca e in V, dar e cam peste mana, ca sa zic asa. oricum, multumesc ca te-ai gandit la bunastarea mea.

friendly,

cria

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

........... poate ala de 800, ca e in V, ...........

 

in V ? :love:

ce e in V?

tot ce sta in V ma intereseaza.. !

arbori..craci...pinioane...brate....ZZtop... legs..sa fie ..bine deschise in V....

 

reglez aprinderi in V !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in V ? :love:

ce e in V?

tot ce sta in V ma intereseaza.. !

arbori..craci...pinioane...brate....ZZtop... legs..sa fie ..bine deschise in V....

 

reglez aprinderi in V !

 

* am sa-ti fac rost de unul atunci :laugh:

 

cel mai important la V (sau ce conteaza) e sunetul. unic!

 

mai e ceva: la V vibratiile sunt pe cele 3 axe, te iau prin invaluire cum ar veni, nu ca la boxer pe orizontala... :lol:

 

P.S. eu am carburator. membrane rezistente, nu jucarie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DECI

sa nu mai stricam topicul de turcia - grecia

pareri

echipa

trasee

cazare

etc

pentru o tura turcia in luna mai

Mesaj completat

plecarea va fi similara cu a grupului de t-g

doar ca noi vom cobora pana la marmaris - poate o fuga scurat pe rhodos de o zi

intoarcere prin turcia zona lacurilor si istambul

 

o intrebare:

 

cit estimezi ca va tine acest tur? (sa stiu cit liber imi iau) :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* hey! vezi ca ai incurcat topicurile, bey! esti pe "sectiunea" lui ianchim acum si el ...hm, nu are aplecare catre choppere. suporta, daca e, dar numa' unul. al meu :love:

 

motor intr-un piston nu e o optiune. poate ala de 800, ca e in V, dar e cam peste mana, ca sa zic asa. oricum, multumesc ca te-ai gandit la bunastarea mea.

friendly,

cria

 

Despre asta vorbeam, are doua pistoane dar nu in V, ca toata lumea, ci paralele (nu paranteze, sic!)

post-37573-1271105463_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Despre asta vorbeam, are doua pistoane dar nu in V, ca toata lumea, ci paralele (nu paranteze, sic!)

 

* aaaaaaaa, e 800-le, zi asa! :love:

 

marfa! daca as avea buget alocat, acum l-as lua.

 

l.e. te-am mai intrebat eu de el si pe alt topic, acum o vreme... rusinosule!

 

l.l.e. si mae si-l vinde?

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* aaaaaaaa, e 800-le, zi asa! :love:

 

marfa! daca as avea buget alocat, acum l-as lua.

 

l.e. te-am mai intrebat eu de el si pe alt topic, acum o vreme... rusinosule!

 

l.l.e. si mae si-l vinde?

 

Mae n-are, ci Plescoi si DeltaX (dar nu-l vand).

Eu am facut-o pentru 1200.

DS

 

PS: si sa stii ca am avut si un Intruder M800!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

 

PS: si sa stii ca am avut si un Intruder M800!

 

* sa-ti fie de ras atunci! ca l-ai dat. desi mie imi place mai mult C-ul.

oricum, nu te lauda, ca la putere nu intreceai VS-ul meu. si nici cuplu n-are M-ul peste al meu.

 

daca te-am suparat, iesim afara si ne batem :love: (sa nu ne ia adminul de urechi ca-i stricam - iar! - topicul)

 

P.S. eu am facut cafea, vrea cineva?

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dans si cria

va rog sa intrati on topic

discutiile privitoare la ce are, cine , ce, cat, cum pe PM

 

nu stiu daca ati observat dar aici este un topic cu plecare....la ......masa mare

 

auzi, eu am vrut la turcia in "stambul

si uite cum ajung la mare in corbu/vadu/mamaia

 

 

 

Putina decenta

va rog

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...