Sari la conținut

Postări Recomandate

Salutare tuturor si un calduros La multi ani la inceput de an.

Iata ca ma bag si eu in seama. De cateva luni sunt proaspatul tatic al unei Domi de 500 din 98.

Cam asta fost prezentarea si acum am cateva intrebari la care sper sa primesc un pic de ajutor:

- are cineva o sa de vanzare in stare destul de buna?

- stie cineva unde pot gasi suporti pentru genti laterale (nu am bani de cutii, voi folosi genti) sau cineva care le poate face handmade? Daca are cineva asa ceva imi poate trimite niste poze? Raman recunoscator.

- as dori sa imi fac niste protectii pentru motor (cum sunt cele de la AT) pe care sa montez 2 proiectoare. Daca poate sa ma ajute cineva cu sfaturi raman iarasi profund recunoscator.

 

Numai bine tuturor si un An nou plin de impliniri.

 

P.S. Din cauza faptului ca mi s-a blocat browserul acest topic a fost postat din greseala. Rog moderatorii sa il mute la topicul posesorilor de Honda Dominator. Va multumesc si imi cer scuze.

Editat de freerider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa stapanesti sanatos motorul si multi km fara necazuri. Saua nu o mai ai deloc? Sau este doar deteriorata? Daca ai suportul sei si urme de burete pe el ia legatuta cu uzerul Darian@. Repara sei profesional si ies mai frumoase si mai comode decat cele originale, la pret rezonabil. Recomand cu caldura!

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru barele de protectie ti-l recomand pe Radu care face evacuari 0724 230 550 , iar cu saua Darian e cel mai tare,o imbraca o umple cu burete cu gel,si iesi mult mai ieftin si mult mai calitativ.spor :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa stapanesti sanatos motorul si multi km fara necazuri. Saua nu o mai ai deloc? Sau este doar deteriorata? Daca ai suportul sei si urme de burete pe el ia legatuta cu uzerul Darian@. Repara sei profesional si ies mai frumoase si mai comode decat cele originale, la pret rezonabil. Recomand cu caldura!

 

 

 

Multam fain. Saua o am dar e taiata pielea sau mai bine spus crapata de vreme. O sa iau legatura cu Darian sper sa o rezolv. oricum multam fain de sfat :o

Mesaj completat

pentru barele de protectie ti-l recomand pe Radu care face evacuari 0724 230 550 , iar cu saua Darian e cel mai tare,o imbraca o umple cu burete cu gel,si iesi mult mai ieftin si mult mai calitativ.spor :D

 

 

Sunt deja 2 aprecieri foarte bune la adresa lui Darian asa ca fara indoiala o sa apelez la el. Crezi ca Radu ma poate ajuta si cu suportii de genti laterale? Ceva recomandari de genti laterale mai foloseste cineva pe touring?

 

:D

Mesaj completat

pentru barele de protectie ti-l recomand pe Radu care face evacuari 0724 230 550 , iar cu saua Darian e cel mai tare,o imbraca o umple cu burete cu gel,si iesi mult mai ieftin si mult mai calitativ.spor :D

 

 

Sunt deja 2 aprecieri foarte bune la adresa lui Darian asa ca fara indoiala o sa apelez la el. Crezi ca Radu ma poate ajuta si cu suportii de genti laterale? Ceva recomandari de genti laterale mai foloseste cineva pe touring?

 

:P

Mesaj completat

Multam fain de sfaturi. Sper sa reusesc sa le rezolv pe toate pana vine vremea buna ca sta si plange in garaj. Mai am placute , cauciucuri, ulei, sa , bare de rpotectie motor si suporti cutii/genti laterale.

 

 

@fra-su incerc acus sa pun si o poza. Moto e identic cu cel de 650 doar motorul e de 500. Are aceleasi specificatii si acelasi numar de caluti.

post-14255-1262676942_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.bikepics.com/members/sidekix/96nx500/

cred ca e o "aventura" sa cauti piese pt motorul de 500 :D

 

 

Am pus si eu o poza cu a mea la primul reply. @yuk sper sa nu fie nevoie prea curand sa intru in asemenea aventuri :D . Mai are cineva de 500 sau sunt ultimul mohican ? :o

Mesaj completat

da,te poate ajuta si cu suportii pentru bagaje.Sa o stapanesti sanatos si sa ai drumuri bune :D

 

 

Multam fain. O sa il sun sa vad cum putem rezolva. La vara vreau sa dau un tur la tarii si sa vad un pic si Serbia. O sa am si sotia in spate asa ca o sa am nevoie sa atarn destule bagaje pentru 2 saptamani. I norice caz pana acum sunt foarte multumit de Domi. Un motor bun si fiabil la drum dar ma incanta si valentele enduro facand fata cu brio unui traseu mediu offroad.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Sa-l stapanesti sanatos.

Cred ca Darian te poate ajuta si cu niste genti . Fata de ce facea acum niste ani gentile sunt floare la ureche . :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...