Sari la conținut

HONDA SHADOW ZONE


dead_man_walking
 Share

Postări Recomandate

Precizez, pentru cei mai putin atenti, istoricul, plusurile si minusurile nu reflecta opinia mea, sunt spicuiri din revista Univers moto, nr. 1-2/2008!

Concluzie: nu trageti in pianist!

:wink:

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am si eu o intrebare : se poate pune turometru? Ca imi este destul de greu sa imi dau seama cam cand ar trebui sa schimb vitezele (o iau dupa ureche si mi-e sa nu bulesc motorul daca il subturez sau invers). Cei de la reprezentanta mi-au zis ca pe la 7000 de ture incepe sa traga bine dar cine stie cand am ajuns eu la 7000??? :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare : se poate pune turometru? Ca imi este destul de greu sa imi dau seama cam cand ar trebui sa schimb vitezele (o iau dupa ureche si mi-e sa nu bulesc motorul daca il subturez sau invers). Cei de la reprezentanta mi-au zis ca pe la 7000 de ture incepe sa traga bine dar cine stie cand am ajuns eu la 7000??? :P

Eu iti zic sa nu te stresezi, e mai bine asa sa te inveti sa simti cand tre sa schimbi vitezele pentru ca turometru numa o sa-ti distraga atentia!Oricum dupa 500 de km de mers pe ea o sa-ti intri in mana,asa ca incearca sa schimbi vitezele instinctiv nu sa te concentrezi numa la schimbarea vitezelor pentru ca o sa iti distragi atentia de la drum si calatorie!Acordai timp creierului tau sa se acomodeze cu motocicleta si sigur dupa 500 de km nici nu iti dai seama cand schimbi vitezele!

Bafta si multa grija! :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare : se poate pune turometru? Ca imi este destul de greu sa imi dau seama cam cand ar trebui sa schimb vitezele (o iau dupa ureche si mi-e sa nu bulesc motorul daca il subturez sau invers). Cei de la reprezentanta mi-au zis ca pe la 7000 de ture incepe sa traga bine dar cine stie cand am ajuns eu la 7000??? :wink:

e mult sa schimbi la 7000 de ture ce draq doar nui sportiva.eu am v4 si tot nu schimb la 7000.la 4000 de ture in a 5a am 90-100,la 7000 cred ca as avea vreo 160.e mult...parerea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc pentru sfaturi. Deci cel mai indicat este sa schibi vitezele cand simti tu ca trebuie. Asfalt uscat si va astept cand se mai incalzeste la o plimbare "de placere" cu choppere/cuisere/costum-urile :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupe lungi cautari am gasit revista Univers Moto si am citi articolul. Cam slabut dupa parerea mea scris din auzite+ un search pe google. Dar asta e numai parerea mea. Pentru cine nu a gasit revista si vrea sa-l citeasca atasez scan-ul.

post-26486-1200678001_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand motorul de shadow nu ajunge la 7000 ture. Ruratia maxima este de 6500.

 

 

Nu este adevarat, Turatia de 6500 RPM pe care o vezi scrisa in specificatiile tehnice reprezinta turatia la care se atinge puterea maxima nu este turatia maxima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este adevarat, Turatia de 6500 RPM pe care o vezi scrisa in specificatiile tehnice reprezinta turatia la care se atinge puterea maxima nu este turatia maxima.

 

 

Da bun. Probabil are 7000 rpm max. dar in nici un caz nu incepe sa traga de la 7000 cum ii spuneau colegului cei de la reprezentanta honda. Peste 6500 o turezi degeaba. Oricum are limitare pe aprindere (CDI) undeva la 7000 rpm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor.

As dori un releu de incarcare pt o Honda Shadow vt 700 cam din 1987 nu stiti unde as putea gasi ?

 

Va multumesc anticipat

 

Cred ca pe ebay ai putea gasi. Un card cu care faci cont pe paypal apoi cont pe ebay si nu mai ramana decat sa licitezi.

 

 

Da bun. Probabil are 7000 rpm max. dar in nici un caz nu incepe sa traga de la 7000 cum ii spuneau colegului cei de la reprezentanta honda. Peste 6500 o turezi degeaba. Oricum are limitare pe aprindere (CDI) undeva la 7000 rpm.

 

Normal pe la 3-4000 RPM schimbi turatie. Nici la vitezana nu schimbi la 7000

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care aveti un manual de service pt "domnuca" mea

........plssssssssss........du o bere ........(mai multe) :blink: :(

 

Ia de aici: http://www.vt600.net/manuals/manual_shop_6...op_67MR100V.pdf.

PS.

Eu prefer Heineken, sau Beks :laugh: :o

Editat de pirvulescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ImmortalSoul @-) este geniala....cum ai facut oaslele alea de pe rezervor si de langa tobe (daca am vazut eu bine)???

 

mah nebubnule nu-s gajica...is gajiu..=)) .......alea de pe rezervor cu silicon

....in rest cu sarma si surube........smecher nu :blink: sa vezi stopu .........de pe stae...

is ochii din cap de la nenea

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor.

As dori un releu de incarcare pt o Honda Shadow vt 700 cam din 1987 nu stiti unde as putea gasi ?

 

Va multumesc anticipat

 

sal !

eu nu te pot ajuta cu ce-ti trebuie !

dar sunt curios de motorul tau....si eu am exact acelasi model si acelasi an :laugh:

ai carte la ea?

daca ai ceva electronic anunta - ma !!!

baga si niste poze!!!! :blink:

 

 

salutare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

saluti all m`am hotarat in sfarsit sa`mi iau un shadow de 600 din `93 numa ca are cam multi km...in jur la 73.000...puteti sa`mi dati ceva informatii...in caz ca are careva din voi asa ceva ma refer cu multi km...cum se comporta la km astia...multumesc

 

--- Mesaj completat în 22 Jan 2008 14:32 -------------
as aprecia daca mi`ar raspunde cineva...oricum am luato..maine se duce sa o cumpere si sambata e la mine http://www.moto.it/usato/usato03.asp?EID=1429568

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...