Sari la conținut

HONDA SHADOW ZONE


dead_man_walking
 Share

Postări Recomandate

Propun pentru Umbracii din Bucuresti (dar si cei care vor sa vin din afara Bucurestiului) sa ne intalnim sambata sau duminica (in functie de disponibilitatea voastra), pentru cateva "barfe", pentru o plimbarica si un suc ceva...ca daca bagi bere cand esti calare s-ar purea sa te simta "calul" si sa te dea de pamant :D :crack: si mai e si arbitrul ala cu sapca alba care te poate "descalifica" :D

 

Va invit aici daca vreti /index.php?...00#entry1796935

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Fratilor, ma bag si eu la dat bere pt o cheie de bujii. Problema la mine e ca la rece intrerupe rau, merge ok numai daca o incing bine. Asa ca spuneti locatia, ziua si ora, io vin cu berea, voi....cu cheia. Merge? :rolleyes:)

 

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor, ma bag si eu la dat bere pt o cheie de bujii. Problema la mine e ca la rece intrerupe rau, merge ok numai daca o incing bine. Asa ca spuneti locatia, ziua si ora, io vin cu berea, voi....cu cheia. Merge? :laugh:)

 

numai bine

 

Daca esti din Bucuresti, ma gasesti azi si maine dupa 18:00....de joi plec din tara si ma intorc dupa paste...

 

Daca te hotarasti ma gasesesti la: 0731760497 :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine ma ajuta si pe mine sa schimb uleiul din furca + semeringuri???

Macar sa stea langa mine sa ma asiste..si sa-si bea berea ;)

 

:laugh:

Si eu trebuie sa schimb uleiul, simeringurile si dc gasesc as schimba si arcurile. Poate le schimbam impreuna, doar ca eu nu am mai desfacut furca pana acum si acolo chiar nu prea ma pricep. :rolleyes: Ti-ai cumparat simeringuri si ulei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu trebuie sa schimb uleiul, simeringurile si dc gasesc as schimba si arcurile. Poate le schimbam impreuna, doar ca eu nu am mai desfacut furca pana acum si acolo chiar nu prea ma pricep. :rolleyes: Ti-ai cumparat simeringuri si ulei?

 

 

Da mi-am luat si semeringuri si ulei.....daca vrei stiu pe cineva care da ieftin...si daca ai nevoie iti da si factura ;)

 

 

 

Inainte sa demontati sunteti sigur ca aveti scule?

 

Cat despre scule nu eu unul nu prea am tot ce-mi trebuie.... :laugh:

 

 

 

E cineva care se pricepe la o astfel de operatie si ne poate ajuta pe amandoi???

 

PS: Pe langa furca, vreau sa fac si scgimbul de ulei de motor si am nevoie de o cheie pentru filtru de ulei.....are cineva asa ceva??

Editat de dexlink
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dex la ce pret ai cumparat semeringurile si uleiul pentru furca???am si eu nevoie de un pret estimativ.TKS

 

 

uleiul (15W - motul) - 45 ron

semeringuri Athena - 35 -37 ron (nu mai stiu exact...oricum sub 40 ron)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vedeti ca dupa ce desfaceti furca trebuie sa blocati inauntu o matzocarie in fiecare furca cu o tija lunga ca altfel nu o sa puteti desfaceti surubul din capat.dupa trebuie sa aveti grija sa bagati cantitatea optima de ulei astfel incat sa nu va f-uta simeringurile dar sa nu fie nici prea moale ca va omoara gropile. consultati manualul de service

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vedeti ca dupa ce desfaceti furca trebuie sa blocati inauntu o matzocarie in fiecare furca cu o tija lunga ca altfel nu o sa puteti desfaceti surubul din capat.dupa trebuie sa aveti grija sa bagati cantitatea optima de ulei astfel incat sa nu va f-uta simeringurile dar sa nu fie nici prea moale ca va omoara gropile. consultati manualul de service

 

Pai in manual zice 450ml pe fiecarea teava....problema mea e ca nu stiu cum se chimba semeringurile....ca de scos uleiul si de pus altul m-as descurca...

 

 

 

 

PS: cine ma poate ajuta in seara asta cu o cheie de filtru de ulei??? TNX

Editat de dexlink
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai in manual zice 450ml pe fiecarea teava....problema mea e ca nu stiu cum se chimba semeringurile....ca de scos uleiul si de pus altul m-as descurca...

 

 

 

 

PS: cine ma poate ajuta in seara asta cu o cheie de filtru de ulei??? TNX

 

Nici eu nu am avut cheie de filtru dar am folosit o curea de piele :rolleyes: si a mers.

 

Din cate stiu pentru furca trebuie o cheie in T f. lunga. Eu personal nu m-am bagat la asa ceva am dus-o in service.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am reusit comprimand furca cu o chinga cu clichet (arcurile ramanand inauntru). trebuie comprimata aproape la maxim.desfaci suruburile de jos dupa care pe cele de sus sa scoti arcurile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari umbracilor!

Am gasit un site cu informatii, piese si accesorii numai pentru Honda Shadow: Shadow 400, Shadow 600 VLX, VT500, VT700, VT750, VT800, VT1100, Black Widow, Spirit, Aero, Sabre etc.

http://www.hondashadowpartsonline.com/

 

Vizionare placuta!

Radu.

Editat de smoky_bad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor posesorilor de shadow,vin si eu uc o rugaminte, cei care aveti modele din jurul anului 2001 faceti va rog o poza la termocupla si eventual la riserele stock si verificati diametrul ghidonului si grosimea surubului cu care se prind riserele, ca vreau sa ma apuc de modificat ca mie foarte incomod si eu n uam risere ca ghidonul vine bagat direct asa ca ma gandeam ca poate se potriveste .. mersi mult de tot anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Fratilor ce se intampla??? au murit toti detinatorii de shadow??..sau de ce nu mai posteaza nimeni???

Se pregatesc de intalnirea detinatorilor de shadow :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...