Sari la conținut

HONDA SHADOW ZONE


dead_man_walking
 Share

Postări Recomandate

cumpar aripa fata de shadow/vt nu conteaza numai sa fie dintr-o bucata, sa nu fie rupta sau lipita sau asa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mi se pare super ideea ca si sediu principal....dar cred ca tre sa gasim si ceva aici aproape la 2 pasi(o filiala :scratch: ), unde sa ne intalnim mai ales atunci cand sunt probleme de service...si poate ca nu poti decat sa aduci motorul impins....si sa faci asta 50Km nu prea suna bine :friends:

 

Nu cred ca conteaza foarte tare ce gasim..fie un garaj..fie o boxa orice camaruta mica de poate fi incuiata..ca eventual acolo sa la sam ceva scule...sau sa incapa 1-2 trotinete defecte...

 

 

 

Mi-ar placeqa sa fie cat mai multi user care viziteaza si/sau posteaza in acest topic, care sa vina cu idei...cu propuneri...sa fie cat mai multi cu initiativa...si cat mai putini cei care sa stea pe margine pe langa cei care se zbat si vor munci la aces "proiect", daca-l pot numi asa....iar la sfarsit sa vina doar cu aplauze si sa zica...ati facut o treaba super, vreau sa vin si eu in club......Nu cer nimanui sa munceasca fizic...ci doar sa vina cu o idee simpla...gandita in 2 secunde...

fiind weekend multi membrii cred ca sunt plecati si nu au citit de clubul shadow deci, nu au de unde sa stie de existenta acestuia.

probabil mai tarziu sau maine vor afla si se vor inscrie mai multi si vor veni cu mai multe idei.poate chiar sa iesim la o plimbare in oras si sa ne cunoastem mai bine :kiss:

sper sa nu ma insel.

Editat de WhiteShadowMan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care aveti pe-acasa o geaca, un pantalon, o geanta...sau alte chestii vechi...de PIELE....??

 

Am nevoie de cateva bucati de piele pentru un "proiect" propriu :bounce: ...promit ca daca gasesc piele si reusesc sa duc proiectul la bun sfarsit vin cu imagini si cu explicatii... :D

 

Astept ofert si de la cei care vor sa doneze o geaca veche si/sau rupta...dar si de la cei care vor sa vanda asfel de lucruri la un pret rezonabil sau pe o bere....

 

Eventual poate stiti prin Buc. un SH de haine de unde pot sa cumpar...merci :cheers:

Editat de dexlink
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut! are careva idee ce complicatii pot aparea la schimbarea chitului de lant ?

nu prea sunt genul care sa isi lase motorul in cine stie ce service si ma gandeam sa incerc sa il schimb cu cinva care se pricepe cat de cat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut! are careva idee ce complicatii pot aparea la schimbarea chitului de lant ?

nu prea sunt genul care sa isi lase motorul in cine stie ce service si ma gandeam sa incerc sa il schimb cu cinva care se pricepe cat de cat!

 

 

Nu e cu mult mai greu decat schimbatul lantului la bicicleta :cheers: diferenta ar fi ca aici schimbi si "foaia si pinionul"... singura chestie la care tre sa ai grija e cum ii faci intinderea...vezi in manualul de service ca ai detalii despre schimbarea lantului....

Editat de dexlink
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta stiu eram curios daca trebuie demontat axul de la roata din spate sau alte chestii pe la motor

 

 

Pai sigur ca trebuie....va trebui sa schimbi pinionul...cum altcumva crezi ca poti?....si trebuie desfacut si capacul lateral de la motor ca sa schimbi pinionul de la motor...si dupa ce le desfaci pe ambele va fi usor sa montezi totul inapoi cu piesele noi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai sigur ca trebuie....va trebui sa schimbi pinionul...cum altcumva crezi ca poti?....si trebuie desfacut si capacul lateral de la motor ca sa schimbi pinionul de la motor...si dupa ce le desfaci pe ambele va fi usor sa montezi totul inapoi cu piesele noi...

mda.. in cazul asta tre sa gasesc pe cineva care a mai facut asta sa nu raman cu motorul pe bucati. Ms de info! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi umbraci...m-am totu uitat pe conturile voastre...si vad multi care nu fac parte dintr-un club anume.....

 

Ce ati zice sa facem CLUBUL UMBRACILOR ...gasim noi si o denumire frumoasa...gasim si un sediu (printr-un garaj ceva pentru inceput...sa ne adunam si noi acolo din cand in cand...sa mai lucram la motoare si mai schimbam pareri impresii, date de contact..in asa fel incat sa existe o legatura intre noi si sa putem apela unii la altii pentru diferite situatii (si la greu cand te lasa trotineta dar si cand ai luat salariul si vrei sa dai o bere

 

Eu propun sa va dati cu parerea pentru inceput....sa vedem daca vi se pare ok sau nu...daca lucrurile evolueaza pozitiv voi incepe cu un e-mail de grup, un de sa putem discuta \"secrete\" ... adica sa discutam lucruri care ne intereseaza pe noi, fara sa deranjam pe altii...

 

O alta propunere ar fi legata de \"regiuni\" sa le zic asa....pentru ca daca sa zicem cei din bucuresti se aduna si fac un grup mai mic sau mai mare....cei din alte zone vor fi dezavantajati...in acest sens propun sa se gaseasca in fiecare zona cu mai multi umbraci, un \"leader\"...ui tip care sa ia initiativa de a-i aduna pe ceilalti....

 

In felul acesta fiecare \"grup/club sau cum altcumva vreti sa-i ziceti isi va face un e-mail de grup \"intern\"...dar va exista si un e-mail de grup \"national\"...

 

 

Scopul ar fi in primul rand pentru a ne cunoaste, in al doilea rand pentru a ne putea ajuta reciproc(si daca e vorba de motoare si daca e vorba de cazare,masa, beutura si chiar daca e vorba de alte lucruri pe care sa le spui prietenilor pentru a te descarca si pentru a primi sfaturi), si cu siguranta pentru a CUCERI ROMANIA :bounce: (glumeam la ultima parte)

 

Ca sa nu ramana doar o vorba-n vant, am creeat deja "Shadow's club" group pe google groups...

 

Asadar, cei care sunt deacord cu initiativea mea pot accesa http://groups.google.com/group/shadow-club (home page-ul grupului) si pentru inceput apasa "Sign in and apply for membership " (trebuie sa aveti o adresa de e-mai pe gmail...sau sa va creeati una in 2 minute....That's all....ENJOY

Daca nu aveti o adresa de Gmail si nici n-aveti chef sa creati una, dati un e-mail la shadow-club@googlegroups.com si va invit eu

 

Astept pareri pro si contra :D ....si alte sugestii sau propuneri

 

 

 

L-am repostat pentru vizibilitate maxima :cheers: sper sa nu deranjeze pe nimeni!

Editat de dexlink
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimabile Dexlink,

iti respect initiativa si apreciez faptul ca ne-ai "scanat" cu privire la apartenenta noastra la un club, dar cred ca ideea de a infiinta un club al "umbracilor", in adevaratul sens al cuvantului, este utopica. Cei mai multi dintre noi nu locuim in Bucuresti!

Clubul nostru este acest topic Honda Shadow Zone! Nu te simti bine aici? :bounce:

:cheers:

 

P.S. Arunca o privire aici: http://www.shadowriders.org/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Am si eu o mica problema. Am mai intrebat pe forum si prin toamna legat de o cheie de bujii pt VT600, dar dc nu a fost vreme de motor, intre timp am lasat-o balta. Intrebarea era daca imi poate imprumuta si mie cineva o astfel de cheie timp de 5 minute cat bem o bere sau ceva de genu'. Multumesc :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Am si eu o mica problema. Am mai intrebat pe forum si prin toamna legat de o cheie de bujii pt VT600, dar dc nu a fost vreme de motor, intre timp am lasat-o balta. Intrebarea era daca imi poate imprumuta si mie cineva o astfel de cheie timp de 5 minute cat bem o bere sau ceva de genu'. Multumesc :cheers:

 

Nu tie ti-am raspuns, ca daca esti din Bucuresti sa vi cu berea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimabile Dexlink,

iti respect initiativa si apreciez faptul ca ne-ai "scanat" cu privire la apartenenta noastra la un club, dar cred ca ideea de a infiinta un club al "umbracilor", in adevaratul sens al cuvantului, este utopica. Cei mai multi dintre noi nu locuim in Bucuresti!

Clubul nostru este acest topic Honda Shadow Zone! Nu te simti bine aici? :D

:cheers:

 

P.S. Arunca o privire aici: http://www.shadowriders.org/

 

 

Eu n-am vrut si nici nu vreau sa deranjez pe nimeni...tot ce as fi vrut sa fac e sa leg niste prietenii prin aces "club" poate imaginar......am pretins ca vreau sa fac un club pentru a aduna cativa oameni care au o pasiune si o placere comuna, in scopul de a aduna impreuna mai multe cunostinte si experiente despre tot ce inseamna SHADOW, de a putea organiza mai usor intalniri si calatorii impreuna.....si alte beneficii pe care le poate aduce un simplu grup de oameni.

 

Legat de faptul ca multi nu locuiesc in Buc., ma gandisem si la asta...si daca ai citit tot post-ul meu, undeva spre sfarsit mi-am exprimat parerea despre acest lucru, in sensul ca se pot face grupuri mai mari sau mai mici de "umbraci", acolo unde se poate...si evident ca fiecare grup in parte va desfasura "evenimente" proprii (intalniri, service, si alte chestii)...dar totodata va exista si un canal de comunicare intre aceste grupuri in eventualitatea unor intalniri mai numeroase sau pentru simplul schimb de pareri....

 

Nu ma deranejaza faptul ca discutiile umbracilor se desfasoara pe acest forum...ba din contra....dar ideea de "Google group" a fost ca si un test, sa zic asa, pentru a primi un feedback, ceva mai apropiat de adevar, legat de interesul acordat initiativei mele...

 

A nu se intelege ca daca am avut aceasta initiativa vreau sa devin vr-un GURU al umbracilor...si m-as bucura sa intelegeti exact ce am descris cateva randuri mai sus.

 

 

Multumesc,

DEX

 

 

 

 

 

Salutare. Am si eu o mica problema. Am mai intrebat pe forum si prin toamna legat de o cheie de bujii pt VT600, dar dc nu a fost vreme de motor, intre timp am lasat-o balta. Intrebarea era daca imi poate imprumuta si mie cineva o astfel de cheie timp de 5 minute cat bem o bere sau ceva de genu'. Multumesc :bounce:

 

 

Salut,

 

Te pot ajuta eu daca esti din Bucuresti, dar numai dupa 18:00 sau in week-end...

Editat de dexlink
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba da, cu mine ai vorbit dar a venit frigul si nu m-am mai ocupat de bujii. Multumesc pt suport. Am vorbit cu acum cu "dexlink" si ma va ajuta el. :D

 

Si eu,puteam sa te-ajut.La orice ora,ca lucrez acasa.Doar sa-mi spui din timp,sa ma duc sa le iau(ca am 2 chei,diferite),din trusa motoretei,care e la reparat.Chiar,cu prima ocazie,le aduc acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu,puteam sa te-ajut.La orice ora,ca lucrez acasa.Doar sa-mi spui din timp,sa ma duc sa le iau(ca am 2 chei,diferite),din trusa motoretei,care e la reparat.Chiar,cu prima ocazie,le aduc acasa.

 

Eu zic sa ne strangem 4 oameni, fiecare schimba o bujie si asa i-l golim pe om de 4 beri. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa ne strangem 4 oameni, fiecare schimba o bujie si asa i-l golim pe om de 4 beri. :D

 

 

Hmm...nu cred ca e in avantajul lui...

 

Eu zic sa licitam sa vedem care-i face cea mai buna oferta :crack:

 

Dar licitatia sa fie face2face...evident la o bere... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa ne strangem 4 oameni, fiecare schimba o bujie si asa i-l golim pe om de 4 beri. :D

 

 

Hmm...nu cred ca e in avantajul lui...

 

Eu zic sa licitam sa vedem care-i face cea mai buna oferta :crack:

 

Dar licitatia sa fie face2face...evident la o bere... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmm...nu cred ca e in avantajul lui...

 

Eu zic sa licitam sa vedem care-i face cea mai buna oferta :D

 

Dar licitatia sa fie face2face...evident la o bere... :D

 

Dar ce am zis eu ca sa fie in avantajul lui. M-am gandit la noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmm...nu cred ca e in avantajul lui...

 

Eu zic sa licitam sa vedem care-i face cea mai buna oferta :D

 

Dar licitatia sa fie face2face...evident la o bere... :D

 

dex,eu nu mai apar in grup?dupa ce am fost acceptat? :angryfire:dc?

Editat de WhiteShadowMan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dex,eu nu mai apar in grup?dupa ce am fost acceptat? :angryfire:dc?

 

 

Ba apari, ti-am trimis si mail in senstul asta...

 

Pe pagina principala apar (ca si exemplu probabil) doar 6 membri, in ordine alfabetica, dar daca apesi "view all" te vei gasi si tu printre membrii actiali (8 la numar)... :D

 

Ce sa-ti fac daca te cheama cu W :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-ar deranja sa ne intalnim mai multi. Oricum sper sa ne vedem macar la intrunirea de Shadow-uri... :crack:

 

 

Propun pentru Umbracii din Bucuresti (dar si cei care vor sa vin din afara Bucurestiului) sa ne intalnim sambata sau duminica (in functie de disponibilitatea voastra), pentru cateva "barfe", pentru o plimbarica si un suc ceva...ca daca bagi bere cand esti calare s-ar purea sa te simta "calul" si sa te dea de pamant :D :rock: si mai e si arbitrul ala cu sapca alba care te poate "descalifica" :D

Editat de dexlink
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...