Sari la conținut

10 ianuarie 2010


Postări Recomandate

Profitand de faptul ca trebuia sa ma duc la garaj, unde doarme Sleipnir, pentru a-i inlocui bujiile si lichidul de frana, mi-am luat geaca textila si casca si manusile cu mine, cu ideea de a da o tura scurta, ca imi era dor :crack:. Nu am mai tinut cont de mazga de pe asfalt si de vremea care statea sa ploua.

Treburile de mecanica au durat cam o ora, mai mult am stat sa aerisesc instalatia de franare, apoi am scos motorul din garaj, si m-am dus glont cu el la o benzinarie din apropiere, ca nu mai aveam nici prea mult gaz. Fac eu plinul si dupa aia plec sa dau cateva ture pe stradutele din zona, in total cam 4 km, mandru totodata si de noul zgomot al tobelor recent puse.

Dupa plimbarica l-am bagat iar la garaj, ca vine iar iarna si i-am facut cateva poze si un filmulet cu sunetul tobelor, care ma innebuneste, doar cu telefonul mobil, ca nu mi-a mai dat prin cap sa mai imi iau si camera.

Inainte de a-l curata, plin de noroi:

post-13236-1263141577_thumb.jpgpost-13236-1263141589_thumb.jpg

Dupa curatenie, crom :rock: :

post-13236-1263141597_thumb.jpgpost-13236-1263141606_thumb.jpg

Si sunetul noilor tobe :

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prima tura adevarata pe 2010:crack:

 

un inceput bun

:rock:

 

unii au facut 900 de km ieri

dar de, nu au putut sa faca poze de cat au mers

 

ps.oricum ai prins niste peisaje superbe in fundal

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hopa... a mai facut ianachim un post. Mai scurt decat semnatura, dar se aduna la numar. Ianachime, esti un erou! :lol:

 

 

pentru autografe

martea si joia la sala dalles

18.00 - 20.00 :wacko:

Mesaj completat

imi pare ok sa.i iei "apararea" camardului de plimbare "2400 km"

dar m.am ofticat de timpul pierdut

sa deschid un topic cu "poze din calatorii" si sa vad un motor in garaj

 

ai inteles ideea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru autografe

martea si joia la sala dalles

18.00 - 20.00 :wacko:

Mesaj completat

imi pare ok sa.i iei "apararea" camardului de plimbare "2400 km"

dar m.am ofticat de timpul pierdut

sa deschid un topic cu "poze din calatorii" si sa vad un motor in garaj

 

ai inteles ideea?

Da'noi cand deschidem topicurile Dumneavoastra si gasim (la "Imagini din calatoriile pe doua roti") poze cu motoarele in benzinarie, nu credeti ca-i cam acelasi lucru?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru autografe

martea si joia la sala dalles

18.00 - 20.00 :wacko:

Mesaj completat

imi pare ok sa.i iei "apararea" camardului de plimbare "2400 km"

dar m.am ofticat de timpul pierdut

sa deschid un topic cu "poze din calatorii" si sa vad un motor in garaj

 

ai inteles ideea?

 

Ianachim, in locul tau as lasa-o asa cum a picat, ca sa nu rascolesc rahatul si sa ma fac mai rau de kko. Dar pe de alta parte, gandindu-ma mai bine, sunt foarte fericit ca nu sunt in locul tau.

 

P.S. Ca sa nu uitam de semnatura: probabil vroiai sa scrii "drug" in loc de "drog", nu?

Editat de mennens
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da'noi cand deschidem topicurile Dumneavoastra si gasim (la "Imagini din calatoriile pe doua roti") poze cu motoarele in benzinarie, nu credeti ca-i cam acelasi lucru?

 

ok

ca sa nu mai fii suparat

uite cum facem

dau la schimb poze cu benzinarii lukoil, omv si mol

 

contra

 

poze din garaje, ateliere moto si paracari subterane

 

asta asa ca e nasol afara si trebuie sa pierdem timpul cu ceva

Mesaj completat

Ianachim, in locul tau as lasa-o asa cum a picat, ca sa nu rascolesc rahatul si sa ma fac mai rau de kko. Dar pe de alta parte, gandindu-ma mai bine, sunt foarte fericit ca nu sunt in locul tau.

 

P.S. Ca sa nu uitam de semnatura: probabil vroiai sa scrii "drug" in loc de "drog", nu?

 

 

gasim ceva echip de protecti in caz de vrei sa rascolesti rahatul

 

daca vrei iti fac discount 5%

 

ma bucur pt tine ca esti fericit in pielea ta

 

oricum o sa am in vedere daca imi fac blog"" sa dau la corectat la domnia ta materialul sa dai si tu un BT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ianachim, cand o sa am nevoie sa invat cum sa ma fac singur de kko extrem de rapid si foarte eficient, voi apela la tine. Observ ca esti expert in asta. Sper ca discount-ul sa fie si atunci disponibil. Si te rog, continua sa scrii in topicul asta, intotdeauna mi s-a parut interesant sa vad cum actioneaza un om caruia ii lipseste simtul penibilului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau am sa ma bag in discutia voastra dar apropos de "penibil"... cam asta am perceput si eu vazand un asemenea topic, fara nici un rost si fara nici o legatura cu "Imagini din calatoriile pe 2 roti". :wacko:

Dar... pana la urma e un forum liber si fiecare posteaza ce vrea, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau am sa ma bag in discutia voastra dar apropos de "penibil"... cam asta am perceput si eu vazand un asemenea topic, fara nici un rost si fara nici o legatura cu "Imagini din calatoriile pe 2 roti". :wacko:

Dar... pana la urma e un forum liber si fiecare posteaza ce vrea, nu?

 

Ceea ce ma face sa ma gandesc la topicul tau "De ce nu mai pot posta poze" caruia i-ar fi stat muuult mai bine in sectiunea de administrare... :lol: Dar, na, noi suntem perfecti...

Editat de mennens
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau am sa ma bag in discutia voastra dar apropos de "penibil"... cam asta am perceput si eu vazand un asemenea topic, fara nici un rost si fara nici o legatura cu "Imagini din calatoriile pe 2 roti". :wacko:

Dar... pana la urma e un forum liber si fiecare posteaza ce vrea, nu?

 

vald man

 

de ce imi strici tu jucaria?

cum stai cu planificarea?

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru autografe

martea si joia la sala dalles

18.00 - 20.00 :wacko:

Mesaj completat

imi pare ok sa.i iei "apararea" camardului de plimbare "2400 km"

dar m.am ofticat de timpul pierdut

sa deschid un topic cu "poze din calatorii" si sa vad un motor in garaj

 

ai inteles ideea?

Nenea, nenea, vleau si eu autografe. Prin curier daca se poate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

puuh, ca mi-am pierdut si eu timpul cu 2 pagini de frustrari incepute de ianachim... cand "rahatul" nu e destul de mare...

 

on topic: la ce vreme a fost azi m-au luat depresiile ca eram in conserva, macar tu ai apucat putina miscare

la sound... imi place mai mult ascutitoarea vrrrrrrriiiiiiiiiim decat poc bum poc bum bum

Editat de lgxmedia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar m.am ofticat de timpul pierdut

sa deschid un topic cu "poze din calatorii" si sa vad un motor in garaj

 

M-am ofticat Âşi eu de timpul pierdut pe topicul agramaților amatori de turcia dar asta nu m-a făcut să postez deÂşi îmi place mult limba română.

 

Îmi dai Âşi mie un autograf? Dar de la cineva care Âştie să folosească măcar limba maternă, te rog!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am ofticat Âşi eu de timpul pierdut pe topicul agramaților amatori de turcia dar asta nu m-a făcut să postez deÂşi îmi place mult limba română.

 

Îmi dai Âşi mie un autograf? Dar de la cineva care Âştie să folosească măcar limba maternă, te rog!

 

materna o fi la tine

si agramatii aia de turcia mai conduc si motocicleta pe drum nu doar pe taste :wacko:

 

 

Mesaj completat

Nenea, nenea, vleau si eu autografe. Prin curier daca se poate!

 

nu va ingramaditi ca e pt toata lumea

la cum se anunta vremea, iar in racire, altceva nu am ce face

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si agramatii aia de turcia mai conduc si motocicleta pe drum nu doar pe taste :wacko:

 

Păi ia vezi-ți tu de drum Âşi lasă tastele ălora care se pricep.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai si pe vremea asta asa urata eu ce sa fac? :wacko:

 

Fă-ți niÂşte prieteni. Ai putea să încerci Âşi femei dar nu cu PM-uri pe motociclism că după cum ai văzut, nu prea ține.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fă-ți niÂşte prieteni. Ai putea să încerci Âşi femei dar nu cu PM-uri pe motociclism că după cum ai văzut, nu prea ține.

 

 

depinde.....

Mesaj completat

depinde.....

nu stii niciodata....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numa' asa, ca sa ma bag si eu in topicul acesta.. :D Sper sa nu se certe lumea cu mine...

Si eu am profitat ieri de ziua putin mai calda si am mers sa mai exersez pentru a nu uita pana la vara cand dau pentru carnet.. :lol:

Peisaje nu prea sunt... Ca pe frigul asta nici iarba nu creste..

Dar voi pune si eu 2 poze... Ca sa mentinem viu topicul... :wacko:

Editat de maria_hd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar voi pune si eu 2 poze... Ca sa mentinem viu topicul... :wacko:

 

10x fericitule. Dar, atentie la ianachim

m.am ofticat de timpul pierdut

DAR

pai si pe vremea asta asa urata eu ce sa fac? :lol:

(ce vreme superba a fost azi)

 

Eu nu mai inteleg nimic... voi?... si nu am nimic cu nimeni...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Dar voi pune si eu 2 poze... Ca sa mentinem viu topicul..."

Din moment ce sunt imagini din calatoriile pe 2 roti, presupun ca posturile detin si poze... :D

Ca sa mentinem viu topicul, a fost spusa mai mult in gluma, ca la cat s-au "impuns" oamenii pe aici... Nu cred ca e nevoie de "mentinerea vie".. :lol:

Si.. In caz ca mie mi-ai spus "fericitule" (dupa cum presupun), e o mica corectura... "fericito"... :crack:

In rest... Make love, not war! Peace... :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

10x fericitule. Dar, atentie la ianachim

 

ce sa am ma cu fata?

a facut plimbarica

a pus poze cu fundal

bravo ei

 

chiar esti carcotas :wacko:

 

dau acum si 2 pm sa nu mai bruiez topicul de poze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e, din nefericire cu fetele ai tu probleme, ianachime... bafta maxima ca oricum pm-urile alea s-au dus de suflet. Dar... ce cauti pe net? Nu iesisesi cu mobra sa mai faci 900 km? Sau te-ai impiedicat in echipamentul de protectie? Ah, am uitat, trebuia sa mai cresti cu 1 numarul de posturi... scuze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai uoameni buni, da' va mai F.U.T.E.T.I. M.U.L.T. I.N. K.U.R. pe topicul meu??? mai ales tastaciclistu' Ianachim...Daca nu ati inteles nik, stati dreaq pe motorism.ro, si nu mai iesiti cu mobrele pe straji...

hai sanatate MOTOCICLISTILOR adevarati !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...