Sari la conținut

Accident Acum Doua Saptamani


Dogg
 Share

Postări Recomandate

Am uitat de poze dar am zis sa-l pun ca sa puteti fi cat mai paranoici despre ce inseamna doar sa mergi si pe trotuar.

Pe scurt:

Pe trotuarul magazinului Malexim de pe strada Unitatii eram 3 oameni.

Tipa cu masina a iesit din coloana si a accelerat puternic spre intersectia baba novac unde se stie ca daca vine cineva pe contrasens e accident sigur.

Moment in care tot din coloana un papuc s-a hotarat sa faca stanga si a scos botul masinii de ajuns sa se izbeasca gagica de el si sa fie proiectata dupa cum se vede in break-ul alb breakul in gardulet,in pom, iar garduletul in motocicleta neagra avariata destul de serios-care a cazut la o palma de motocicleta verde.

P.S. daca nu era break-ul alb, din pozitia in care se suia pe trotuar ne facea praf pe toti trei la ce viteza a avut.

Tipei i-a dat doar borsu pe gura.

post-1350-1148819515_thumb.jpg

post-1350-1148819526_thumb.jpg

post-1350-1148819543_thumb.jpg

post-1350-1148819556_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: :ok: Daca veni vorba de femei batute-n cap stiu si eu de un accident care surprinzator s-a petrecut chiar in zona unde eram eu.

O tanara soferita cu lamaia pe luneta trebuia sa acorde prioritate la intrarea pe un drum principal, care din lipsa multa de experienta nu a putut aprecia viteza lui, ca din stanga ei venea individul cu motoru' kavasaki gsx.

A intrat pe drum, intrand si pe contrasens unpic, adica a calcat si linia intrerupta, nemailasandu-i mare loc de ocolit tipului cu motoru'.

I-a spart farul dreapta si radiatorul masinii iar motorul a fost proiectat in sant la 10m de mine.

Tipul nu avea costum, numai casca.

A venit salvarea de la luat.

Si-a fracturat doar o mana, spre norocul lui.

Kava lui era distrusa, carena fata sparta, radiator, suspensia rupta, rezervor spart si roata indoita.

Oricum a avut peste suta ca era drum drept.

 

 

:) :crack: :crack:

Intamplarea a fost adevarata, pacat ca nu am avut cu ce o filma !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe la noi pe la moto, mi s-a acrit de cate ori se da sfatul "incepe cu ceva mic si avanseaza treptat" ... astora de ce nu le zice nimeni sa inceapa cu tico sau matiz si daca vad ca-s petarde sa ramana la nivelul ala?! daca aia avea doar un tico sau matiz abia reusea sa zgarie break-ul ... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...