Sari la conținut

29 mai 2006 - Si Eu:(


CostinALN
 Share

Postări Recomandate

Aseara pe al 21:30 ma indreptam de la Bucur Obor spre universitate si ma 10 metri de intersectia de la Eminescu dupa semafor chiar in fata restaurantului Pizza Hut,ma aflam pe banda a 2 si vehicolul din fata a pus brana brusc.Eu nu am mai avut cum sa il evit si am intrat in el :ok:.Avariile au fost urmatoarele

Vehicol:infundat putin aripa spate si porbagajul si stopul.

Scuter:far spart, carena sparta, carena frontala sparta.semnal spart(nu mai exista),aripa.

Pe mine ma doare putin picioru.

LA politie am dat declaratie dintre care am luat amenda 60 Ron.

Politisti niste jegosi imputiti (ma luasera la misto).Nu au zis nimic de permis.(nu mai necesita).

 

Nu vreau sa treceti prin ce soc am trecut eu :cheers:

 

Cred ca o sa stau pe bara ceva timp ptr reparatiile scuterului ca vreau sa ii pun tot nou pe ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca nu ti-ai rupt ceva...cred ca acum te-ai invatat minte cu distanta ce trebuie sa o tii fata de ala dinaintea ta...nu?

hai noroc :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Politisti niste jegosi imputiti (ma luasera la misto).Nu au zis nimic de permis.(nu mai necesita).

 

nu-i judeca atat de dur;in asemenea situatii au doua alternative:

-nepastrarea distantei regulamentare(cea din situatia ta),care se lasa cu amenda(30 ron in 48 de ore)

sau

-neadaptarea vitezei la conditiile meteo-rutiere(daca il faceai al dracu,aici te incadra),contraventie ce se pedepseste cu suspendarea pe 90 de zile a dreptului de a conduce(chiar,ce capacitate/putere are scuterul tau?necesita permis?)

multumeste Celui de Sus ca nu ai patit-o mai rau!sa te faci bine repede!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

LA politie am dat declaratie dintre care am luat amenda 60 Ron.

Politisti niste jegosi imputiti (ma luasera la misto).

 

 

 

bine ca nu ti-ai rupt ceva...cred ca acum te-ai invatat minte cu distanta ce trebuie sa o tii fata de ala dinaintea ta...nu?

hai noroc :cheers:

 

Cum,nu "conservaru" a fost de vina ?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!???????????????????????????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi imi pare rau de incident, trebuie sa recunosc ca il apreciez pe Costy pentru asumarea responsabilitatii in acest caz. Mai mult, nici nu a facut referire la soferul respectiv, ci la vehicolul care "a franat brusc". Dovada de bun simt!

 

Apropo, Costy, dupa ce-l faci o sa-l dai pe un motor?

 

Multa bafta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai permis, sper ca este o gluma.... :crack:

 

a vrut sa fie ironic poate :crack: :crack: :crack: da nu prea i-a reushit :cheers: :ok: :)

 

---------------------------------

 

 

shit happenes, bine ca nu ai patzit nimic!!!

furca nu s-a strambat???

carenele le repari repede, semnale gaseshti ushor, cu faru o sa fie mai complicat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce conditieii meteo ca afara era cer senin cum scrie si in declaratie.

Da eu am fost de vina.

Partial l-am reparat,nu il dau pe motor ca nu o sa il vand si daca imi iau alt ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Costy imi pare rau ma de eveniment,ti`am zis si la telefon...lasa ca scuteru se repara si bine ca nu ai patit tu ceva mai grav,plateste amenda aia si ai grija in viitor!

bafta omule si sa ne revedem pe strazi cu bine :ok: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca nu ai patit nimic si pe viitor fi mai atent la cei din fata ta,si nu puteai sa-l ocolesti ? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca nu ai patit nimic si pe viitor fi mai atent la cei din fata ta,si nu puteai sa-l ocolesti ? :cheers:

Nu puteam sa il ocolesc ca era agolmerat si poate ca daca il ocoleam cine stie ce mai faceam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu atit mai rau ca nu mai necesita carnet.

Va vad pe scutecisti cum treceti pe rosu, fara casti, la jmekerie cu ochelari de soare, slalom printre masini pe trotuare etc etc

Absenta carnetului e paguboasa pt voi.Nu mai aveti nici un control si credeti ca soseaua e a voastra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu atit mai rau ca nu mai necesita carnet.

Va vad pe scutecisti cum treceti pe rosu, fara casti, la jmekerie cu ochelari de soare, slalom printre masini pe trotuare etc etc

Absenta carnetului e paguboasa pt voi.Nu mai aveti nici un control si credeti ca soseaua e a voastra.

Calmmm NU te referii la scuteristi ca nu toti fac asa ceva.Eu unul nu trec pe rosu nu merg fara casca,dar de slalom nu mai vorbi ca si voi faceti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu atit mai rau ca nu mai necesita carnet.

Va vad pe scutecisti cum treceti pe rosu, fara casti, la jmekerie cu ochelari de soare, slalom printre masini pe trotuare etc etc

Absenta carnetului e paguboasa pt voi.Nu mai aveti nici un control si credeti ca soseaua e a voastra.

Numarul accidentelor cauzate de scuteristi este mult mai mic ca cel al accidentelor cauzate din cauza vitezei excesive combinate cu neatentia conservarilor.Si eu ii condamn pe cei ce merg cu scuterele ca **** pe strazi si care nu poarte cel putin o casca (geaca manusi etc..) dar costy nu face parte din acestia,poarta casca tot timpul si geaca...eu recunosc,de cand au venit caldurile am uitat de protectii,manusi si cizme port doar casca..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numarul accidentelor cauzate de scuteristi este mult mai mic ca cel al accidentelor cauzate din cauza vitezei excesive combinate cu neatentia conservarilor.Si eu ii condamn pe cei ce merg cu scuterele ca **** pe strazi si care nu poarte cel putin o casca (geaca manusi etc..) dar costy nu face parte din acestia,poarta casca tot timpul si geaca...eu recunosc,de cand au venit caldurile am uitat de protectii,manusi si cizme port doar casca..

Pai vezi ma pune protectiile alea pe tine eu in momentul accidentului aveam geaca si casca a da si trebuie sa imi iau neaparat protectii spate,umeri(cum ai tu) si manusi ca nu am cu protectii.

 

Si eu ii condamn pe scuteristii care trec pe rosu sau alte greseli in trafic.Ptr ca asa poate sa ii distruga pe alti sau pe ei in sine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...