Sari la conținut

poate stiti!


karate-kid
 Share

Postări Recomandate

salutare, am si eu o problema cu maxiscuterul meu , de ceva timp mi s-a aprins becul de la injector in bord, nu da semne de inbolnavire , trage la fel cum tragea inainte, nu se simte nimic schimbat la motor , doar o singura data mi-a murit stand la relanti... intrebarea mea este urmatoarea , este bine sa folosesc o solutzie de curatzat injectoare sau mai bine sa-l curatz cu ultrasunete? poate este mai bine sa-l schimb... ce ziceti? nu detin de mult motorul asa k nu prea sunt f bine informat.. orice sugestie este bine venita , pentru ca n-as vrea sa-l stric mai rau ...:cheers:... multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare, am si eu o problema cu maxiscuterul meu , de ceva timp mi s-a aprins becul de la injector in bord, nu da semne de inbolnavire , trage la fel cum tragea inainte, nu se simte nimic schimbat la motor , doar o singura data mi-a murit stand la relanti... intrebarea mea este urmatoarea , este bine sa folosesc o solutzie de curatzat injectoare sau mai bine sa-l curatz cu ultrasunete? poate este mai bine sa-l schimb... ce ziceti? nu detin de mult motorul asa k nu prea sunt f bine informat.. orice sugestie este bine venita , pentru ca n-as vrea sa-l stric mai rau ...:cheers:... multumesc anticipat

poti folosi fara griji o solutie de curatat injectoare, da parca nu prea se merita, adeca io nu am vazut mare diferenta. Apoi, la curatatu cu ultrasunete, daca nu ti-l desface sa schimbe si sita, iar nu prea are sens, asta e parerea mea, tu pana la urma faci cum vrei.

 

cel mai bine... cauta manualul maxiscuterului tau si vezi cat trebuie sa iti indice rezisenta electrica daca il masori.

 

daca nu ti-e prea greu, da jos rezervorul si goleste-l / curata-l, o sa fii surprins de cata apa ai acolo. schimba filtrul de banzina.

 

chiar nu conosc modelul tau, dar s-ar putea sa fie nevoie sa resetezi erorile dupa ce faci toate astea.

 

ce model e?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sugestia mea e sa vii aici pe forum cand ai motor, nu w.c. pe 2 roti sau sa ceri sfaturi la coltul scuteristilor. multumesc si eu anticipat.

Bree, nu mai fi rau cu baiatu...Doar stii ca maxiscuterele intra in categoria motocicleta :cheers: Are omu probleme, poate le rezolva aici, nu?Asa cum am avut toti candva...

 

@Karate kid: mult succes cu injectorul, dar scoate si tu te rog din text acele tz-uri, ca intelegem noi :D Si vezi ca sunt mai multe topicuri despre injectoare si injectie atat pe aici, cat si pe la coltul scuterelor(asa cum ti-a sugerat Stresu)...poate gasesti ceva informatie care sa-ti fie utila!

 

Toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare, am si eu o problema cu maxiscuterul meu , de ceva timp mi s-a aprins becul de la injector in bord, nu da semne de inbolnavire , trage la fel cum tragea inainte, nu se simte nimic schimbat la motor , doar o singura data mi-a murit stand la relanti... intrebarea mea este urmatoarea , este bine sa folosesc o solutzie de curatzat injectoare sau mai bine sa-l curatz cu ultrasunete? poate este mai bine sa-l schimb... ce ziceti? nu detin de mult motorul asa k nu prea sunt f bine informat.. orice sugestie este bine venita , pentru ca n-as vrea sa-l stric mai rau ...:cheers:... multumesc anticipat

poti folosi fara griji o solutie de curatat injectoare, da parca nu prea se merita, adeca io nu am vazut mare diferenta. Apoi, la curatatu cu ultrasunete, daca nu ti-l desface sa schimbe si sita, iar nu prea are sens, asta e parerea mea, tu pana la urma faci cum vrei.

 

cel mai bine... cauta manualul maxiscuterului tau si vezi cat trebuie sa iti indice rezisenta electrica daca il masori.

 

daca nu ti-e prea greu, da jos rezervorul si goleste-l / curata-l, o sa fii surprins de cata apa ai acolo. schimba filtrul de banzina.

 

chiar nu conosc modelul tau, dar s-ar putea sa fie nevoie sa resetezi erorile dupa ce faci toate astea.

 

ce model e?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum adica s-a aprins martorul de injector?!?!? poate s-a aprins martorul de eroare in sistemul de injectie care cuprinde mult mai multe chestii nu doar un injector<mai ales ca iti mere bine>

sunt prea multe de verificat asa babeste, mai bine mergi si fai o diagnoza sa stii sigur de unde e buba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pt informatii .. am sa tin cont sa numai folosesc tz-ul si sa verific inainte de-a posta ceva , daca nu au mai avut alti probleme asemanatore cu a mea... p.s .. stresule nu te mai oftica ca stau mai comod ca tine .... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...