Sari la conținut

Motor Suzuki Pe Hoinar?


Fix
 Share

Postări Recomandate

Păi ia matale fain frumos ruleta Âşi Âşublerul Âşi măsoară motorul Âşi cadrul

Eu nu am găsit meseriaÂş care să pună diagnostic după poze

Cum ar fi să-ți trimit o poză de-a mea cu piciorul stâng Âşi să te pun să ghiceÂşti câte kile am?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in principiu orice e posibil:) dupa cum spunea shi nick61 pana nu te apuci sa masori nu itzi pozti da seama oricat de meseriash ai fi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, eu sunt meserias si iti spun: SE POATE! Tu apuca-te si fa treaba si sa vii sa imi spui daca ai reusit? NU? Nu cred, doar eu sunt meserias si uitandu-ma la poze si masurand in PHOTOSHOP am ajuns la concluzia ca merge... Probabil ca daca nu reusesti inseamna ca ai o versiune veche de 3DStudioMAX. :cheers:

 

Bafta!

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

problema de meseriasi!avem un cadru de hoinar si un motor de suzuki gn125 !ce parere aveti?merge?

nu ai sanse!sorry!incearca cu motor de:voshod,minsk,jawa-cz 125/175,mz 125.astea sigur intra pe cadru ptr. ca am vazut eu.daca vrei iti shi explic de ce nu ar mere cu motorul de suzuki. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te rog explica-mi!am aratat pozele unor amici cu motoare mai serioase si parerea lor este ca se poate chiar fara modificari de structura!pt.mai multe poze de comparatii intrati pe mobile.de si vedeti un suzuki gn125!salutari cu faru!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un prieten o pus mootr de kawasaki z400 pe tula, de vreo 2 ani, si totul e OK, e foarte important ca sudurile (daca e nevoie sa modifici cadrul) sa fie bune si pinioanele sa fie aliniate.

 

PS: hoinarul are un cadru bunicel, ar trebui sa suporte motorul de 125 cc de suzi.

multa bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incerca s-ar putea sa mearga,2 amici or incercat sa puna motor de jawa pe cadru de mobra si nu or reusit ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te rog explica-mi!am aratat pozele unor amici cu motoare mai serioase si parerea lor este ca se poate chiar fara modificari de structura!pt.mai multe poze de comparatii intrati pe mobile.de si vedeti un suzuki gn125!salutari cu faru!

in primul rand nu o sa-ti intre carburatorul de teava superioara a cadrului.ca sa-l pui sus va trebui asadar sa tai cadrul ceea ce eu nu te-as prea sfatui.in al doilea rand toate punctele de prindere ale motorului trebuie repozitionate ptr. motorul de suzuki,ceea ce inseamna alte modificari.nu zic ca e teoretic imposibil dar e prea mult de lucru shi zic eu ca mai bine faci rost shi de cadru de suzuki.oricum hoinarul are o ciclistica de rahat[furca,suspensii,roti]si nu prea faci dragster din el! ;)

 

Incerca s-ar putea sa mearga,2 amici or incercat sa puna motor de jawa pe cadru de mobra si nu or reusit :bigstar:

am vazut eu la cineva un hoinar cu motor de Cz 175.de putut se poate asha ca zile sa mai incerce.un prieten a pus un motor de zundapp 80 de pe un kart pe cadru de hoinar shi dupa doua zile i-o rupt suportii de prindere! :cheers: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu unu am vazut motor de Hayabusa pe cadru de 600...bineinteles cu prelungirea bratului basculei pt evitarea "neplacerilor"

Editat de antemiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si uite asa nu mai e vorba despre cadru de Hoinar si motor de Suzi 125 ci de cadru de Gixxer 600 si motor de Busa...

Pasul urmator: se va explica pentru a se vedea asemanarile cu cazul acesta cum s-a montat motorul de Dodge Viper V10 pe un cadru custom facut de un imperiu auto (Dodge parca e marca a GMC) rezultand Dodge Tomahawk... Asemanarea este evidenta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca se poate concluziona ca motorul de Suzuki si cadrul de Morga, ma scuzati de Mobra nu sunt compatibile

Ca orice modificare la cadrul de Mobra il imbunatateste, aia e sigur

dar atunci nu mai e cadru de Mobra si cei de la RAR te trimit la plimbare ;) :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...