Sari la conținut

Intrunirea De La Bacau Se Tine In Judetul Bacau ,in Bacau Pe Insula D


sorin petrescu
 Share

Postări Recomandate

pana mea, n-ai cum s-o ratezi !intrebi acolo,e cea mai simpla varianta...Opresti la McDonalds (ca pe acolo intri) si te ajuta oamenii...Uimitor (pt mine) de cate ori am avut nevoie de indicatii in Bacau am gasit oameni f amabili....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E foarte usor de ajuns la insula:

-pentru cei ce vin dinspre Iasi, dupa ce se trece podul (se vede insula de pe pod) va incadrati pentru stanga si mergeti inainte pana prima intersectie semaforizata. Acolo fatezi stanga si GATA.

-pentru cei ce vin dinspre Bucuresti (Adjud, Marasesti), tineti tot inainte,se trece peste liniile ferate pe un pod, mergeti inainte, o sa treceti de un cimitir (Cimitirul Central/Eroilor) pe dreapta, mergeti inainte, si ajungeti la McDonalds care se afla pe dreapta. Urmeaza parcul Cancicov pe stanga si imediat o intersectie care are semafor pentru inainte-stanga si verde alternativ pentru inainte-dreapta. Strada ce duce inainte-stanga merge in centru. Voi faceti inainte-dreapta (9Mai) si cand ajungeti la prima intersectie semaforizata (BCR pe stanga) faceti dreapta. Pana acolo mai sunt niste semafoare pentru pietoni. Deci atzi facut dreapta si tineti tot inainte!!! in capatul strazii e semafor pentru intrare in INSULA.

 

Doamne ajuta sa fie vreme buna!!!

 

Bogdan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jesus! Deci intrebam ;)

 

:cheers:

Am descris pe unde se trece.

Pe scurt: se merge tot INAINTE cum se intra in oras, iar la o intersectie ce are pe mijloc niste fantani arteziene sub forma de CIUPERCUTE se merge la DREAPTA, se ajunge la urmatoarea INTERSECTIE si se face DREAPTA!

sau: :cheers:

vedeti desenul:D

post-4625-1149599999_thumb.jpg

 

 

Vreme frumoasa!! :bigstar:

Bogdan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inainte de BC este Nicolae Balcescu apoi urmeaza METRO!

Daca dai de METRO...esti pe drumul cel BUN! ;) Tot inainte!:bigstar:

 

Bogdan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...