Sari la conținut

Consumul De Ulei 2t


Postări Recomandate

:hug: In testele nemtesti, 125-urile in 2 t au consumat intre 0,5 l (Aprilia RS 125) si 1,0 l ulei la 1.000 km (Cagiva Mito 125). Intre limitele astea se inscrie de fapt cam orice motor de 125 in 2t cu ungere separata (iar daca faceti un calcul la unul cu ungere in amestec, la 40-50 l benzina se aduga 0,8-1,5 l ulei - adica 2-3%) Editat de Bunicul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce dreaq frate...al meu scoate fum ca la balamuc... mi-au dat debitul mare cei de la service ca sa isi faca ungerea mai bine pt ca atunci era in rodaj. Si nu m-am mai dus la ei ca sa-l dea mai mic. Afecteaza cu ceva chestia asta? (performante, mers regulat)

Editat de Alex_16
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cauza amestecului mai sarac creste temperatura si se poate cala in ciuda uleiului in plus :nono:

Stai linistit ca trebuie sa bagi ceva ulei ca sa iti afecteze,de fapt ajungi sa bagi benzina in ulei nu invers

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

Stai linistit ca trebuie sa bagi ceva ulei ca sa iti afecteze,de fapt ajungi sa bagi benzina in ulei nu invers

 

 

nu la asta ma refer, ci la faptul ca amestecul aer-benzina scade odaca cu cresterea raportului de amestec. :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

am si eu o intrebare pt un aprilia rs ce ulei imi recomandati? ma gandeam la omb bixol...sau cum ii zice.Si inca o intrebare :bounce: merge sa pui dura lube la 2T, dak da, in ce cantitate?

Motul , Yacco , Castrol , Motorex , Repsol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...