Sari la conținut

Vand IJ P5 ..0 KM :)


TOR
 Share

Postări Recomandate

VAND DINOZAURU !!!!

 

AM UN IJ PLANETA 5

 

- COMPLET REPARAT -

 

700 DE EPUROI ...EUROPENI F PUTIN NEGOCIABIL..

 

IL IEI CA SI NOU IN RODAJ COTA 1 -CILINDRU HONUIT - AMBIELAJ NOU -PISTON NOU SEGMENTI NOI - RULMENTI NOI - TREAPTA 4 -CU RULMET SCHIMBATA ... DISCURI AMBREIAJ NOI ..OALA AMBREIAJ NOUA ..LANT DISTRIBUTIE NOU ... PINION NOU ... (CEL DE DISTRIBUTIE)

 

...SABOTI FRANA NOI FATA SPATE ..

 

rulmenti fata - spate noi ... lant nou - cauciucuri noi -pt enduro- camere noi ...

 

cabluri noi- Toate ..comenzi de ij..rezervor de ij festival lacrima ...ghidon festival ..sea festival (in stadiu bun)...cuti laterale artizanale... far festival, kilometraj -toba si cot evacuare noi

kit carburator nou +filtru enduro sport

 

standul lateral de pe festival ( piciorut de lebada )

 

CU atas ...in stadiu bun cu roata de 18

 

DAN_IANCU_2001 pe YAHOO

 

0744121127

 

CULOARE ARGINTIU METALIZAT SI NEGRU -cadrul curatat grunduit si vopsit-

 

 

IJ

 

tn_d314c137204e745b5a966fcb9db8af0f.jpg tn_8a8805c9ef15580e1a602011ec8d2712.jpg tn_401b66b0b8af91cf9961b2e1d0c125f7.jpg tn_576a3c0f49098ccf846deb108d63129c.jpg

 

SEAUA NU E PRINSA

 

 

PRETUL 700 EURO ... PUTIN NEGOCIABIL F F PUTIN

 

:) MOTOCICLETA ARE DEJA UN AN DECAND NU E SPALATA ...;)

 

MECANIC IMPECABILA --0 KM !!!!

 

SPER CA ZILELE ASTEA SA II DAU UN DUS ..PUN S ALTE POZE

 

SE DA LA SCHIMB PE MATIZ TICO + DIF DIN PARTEA MEA ...

Mesaj completat

poze mai vechi

post-14349-1266875004_thumb.jpg

post-14349-1266875024_thumb.jpg

post-14349-1266875042_thumb.jpg

post-14349-1266875108_thumb.jpg

post-14349-1266875123_thumb.jpg

post-14349-1266875131_thumb.jpg

Editat de rocket1982
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos motorul, mie-mi place foarte mult Planeta 5, am mers Âşi cu ataÂş Âşi nici nu-l simte, dacă e corect reglat.

 

Dar mă întreb iarăÂşi, pentru că am mai avut discuția Âşi cu alții, de ce oare vă e lene (multora, nu doar ție) Âşi zic lene pentru că eu cred că majoritatea Âştiți să folosiți denumirea corectă pentru "lanțul transmisiei primare" (Âşi pinion, mai nou) Âşi folosiți "lanț de distribuție"? Lanțul de distribuție se regăseÂşte NUMAI în motoarele în 4 timpi (asta, dacă distribuția e pe lanț)!

 

Scuzați de off topic, dar cred ca trebuie să folosim denumirile corecte pentru toate piesele, mai ales atunci cînd, ca în cazul de față, o piesă identică (sau foarte asemănătoare) ca formă îndeplineÂşte roluri diferite în motoare diferite!

 

Toate bune! :)

p:s: Succes la vînzare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos motorul, mie-mi place foarte mult Planeta 5, am mers Âşi cu ataÂş Âşi nici nu-l simte, dacă e corect reglat.

 

Dar mă întreb iarăÂşi, pentru că am mai avut discuția Âşi cu alții, de ce oare vă e lene (multora, nu doar ție) Âşi zic lene pentru că eu cred că majoritatea Âştiți să folosiți denumirea corectă pentru "lanțul transmisiei primare" (Âşi pinion, mai nou) Âşi folosiți "lanț de distribuție"? Lanțul de distribuție se regăseÂşte NUMAI în motoarele în 4 timpi (asta, dacă distribuția e pe lanț)!

 

Scuzați de off topic, dar cred ca trebuie să folosim denumirile corecte pentru toate piesele, mai ales atunci cînd, ca în cazul de față, o piesă identică (sau foarte asemănătoare) ca formă îndeplineÂşte roluri diferite în motoare diferite!

 

Toate bune! :o

p:s: Succes la vînzare!

 

 

e ok...si ai dreptate .. ...numa ca vine mai repede pe limba... (ca drept vorbind ij ul asta nu prea are 4 timpi )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa zicem la Planeta, s-a incetatenit, ca distribuie puterea mai departe

 

Eh distribuie... TRANSMITE, ach nana se svarcoleste ing. Mayer pe lumea ailalta cand aude de-astea. :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci Ijul fiind un motor asa raspandit in RSR a creat un adevarat folclor tehnic, lantul ala asa ii zicem noi Ijistii "de distributie", nu va convine vedeti-va de imitatiile regretabile de Ij (gen MZ, Jawa etc.) :o

Cicloburule daca nu reparati rezervorul ala de la Ural ii fac poze si pun un topic special cu titlu " cum poti frate sa umbli asa? "

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata, promit solemn că anul ăsta se face frumos! Dar să Âştii că poze are, chiar pe topicul de vînzare. tu trebuie doar să-i deschizi topicul "RuÂşinicăăă"!!!

Aaa, ai dreptate cu copia aia "nereuÂşită", MZ-ul e foarte nereuÂşit, nemții ăia nici măcar n-au fost în stare să-i pună un lanț de distribuție :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci degeaba are pozele alea frate daca vine omul la tine si vede rezervorul, deci e asa ca o lovitura de bata dupa ureche. Hai produ un recipient de 5L de vin de inalta calitate de tara sa miroasa a strugure si iti dau eu un chit de fibra si dau cu sprayul

A ne ierta domnu' rocket pt off-topicuri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...