Sari la conținut

Pt Cei Care Aveti Mito Sau Rs


Postări Recomandate

Salutare tuturor... nu am mai intrat de mult pe motociclism, si ieri cand am facut-o am ramas placut surprins. S-a modernizat... teme frumoase... BRAVO tuturora care ati contribuit la acest lucru!!!

Mie tre sa-mi vina din Germania in 16 iunie o Cagiva Mito din 92... (asta s--a nimerit... buna zik eu pt inceput).

Is curios cat consuma si m-am gandit k voi imi puteti spune cel mai bine acest lucru... normal cat consuma la diferitele stadii de exploatare (normal si cand dai drumu la gaz).

Numai bine si asfalt uscat :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pt motor (daca e cel din poza e super!!! :banana:) si multe plimbari placute cu el!! Cat despre consum nu stiu ce sa zic pt ca eu am minsk. BAFTA :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea ta:D hai sa nu stricam topicu si la cap sunt sanatos :banana: boli nu stiu ce o sa apara da poate tu o sa traiesti mult si bine vreo 90 de ani iti doresc :D :banana: :banana:

acum on topic ,consuma mult prea mult pentru un 125 da ce mai conteaza:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Intr-adevar,nu are cum sa consume un 125 atat de mult,decat daca mergi fara segmenti.Al meu e tot de 125(NSR) si consuma 4,5 prin oras sau poate si mai putin.

 

 

da de ce iti place sa te contrazici cu toata lumea??? v-am zis orice rs forjat consuma aprox 10 la suta am avut si rs cu motor nou si rs cu motor mai varza si ti-o spun consuma la fel.....numai lu puya ii cunsuma 5 la suta el nu trece de 60 :disappointed:

Editat de rss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da de ce iti place sa te contrazici cu toata lumea??? v-am zis orice rs forjat consuma aprox 10 la suta am avut si rs cu motor nou si rs cu motor mai varza si ti-o spun consuma la fel.....numai lu puya ii cunsuma 5 la suta el nu trece de 60 :disappointed:

ba da,si knd trec consuma 20 :crack: :sick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da de ce iti place sa te contrazici cu toata lumea??? v-am zis orice rs forjat consuma aprox 10 la suta am avut si rs cu motor nou si rs cu motor mai varza si ti-o spun consuma la fel.....numai lu puya ii cunsuma 5 la suta el nu trece de 60 :crack:

Dar nu incerc sa ma contrazic cu nimeni,eu am zis doar cat imi consuma NSR-ul,chiar daca ma credeti sau nu,mie tot atat imi consuma.In oras rar trec de 60km/h pt ca nu ma pasioneaza viteza,ma intereseaza sa ma plimb asa cum imi place mie.Ii mai dau asa cand vad ca ma provoaca vreun scuterist care ma provoca si cand mergeam pe First Bike.Dar forja nu dureaza mult,ca deja in cateva secunde abia il mai vad in oglinda :disappointed:

 

ba da,si knd trec consuma 20 :sick: :lol:

:lol: :lol: Ma tu sa nu minti ca doar noi toti stim ca un rs in blana nu are cum sa ia mai putin de 35% :lol: ;) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io in oras stateam numai peste power valve si imi consuma 10dar tu ai zis citez' Intr-adevar,nu are cum sa consume un 125 atat de mult,decat daca mergi fara segmenti.Al meu e tot de 125(NSR) si consuma 4,5 prin oras sau poate si mai putin.'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect,daca il tii peste power valve normal ca iti haleste la greu,dar eu merg cu mult sub power-valve,schimb viteza la 5000 de ture,pentru ca am zis si ma repet:nu imi place viteza decat atunci cand ma simt in siguranta,adica in afara orasului,noaptea eventual.Si in al doi-lea rand,daca o tii in blana cam scoate fum,si nu suport chestia asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu si Puya o sa traim mai mult.Si noi,si motoarele noastre.Bineinteles ca nu merg numai cu 60,dar cam asta este media de viteza prin oras.A....si acum cateva zile am facut stoppie.....involuntar bineinteles,cand o proasta mi-a taiat calea.Aveam in jur de 50km/h.Daca aveam mai mult,ce se intampla?Prefer sa merg usor,sa opresc cu prietenii,sa mergem la un suc cu motocicletele,decat sa ma dau ca disperatul cu 90-100 prin oras.Nu are rost.Vreau sa ma bucur de viata,nu sa o stric de pe-acum dintr-o prostie.Daca imi trebuie viteza,ies pe centura,unde am vizibilitate perfecta cativa km in fata si in spate,si ii dau frate pana ii sare pistonul,dar asta se intampla foarte rar,ca si atunci imi e frica de radar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...