Sari la conținut

Star Touring & Riding


bikertibi
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 184
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

multumesc pentru aprecieri

Un forum mic nu poti sa faci pe site?

Cat costa sa faci un astfel de site?

Multumesc Anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un forum mic nu poti sa faci pe site?

Cat costa sa faci un astfel de site?

Multumesc Anticipat!

 

 

Am facut si un forum. Deocamdata e un forum gratuit. Nu prea ma pricep la facut forumuri si administrat asa ca s-ar putea sa mai fie greseli la inceput. De asemenea, fiind un forum gratuit nu stiu cata incredere sa avem in el pe termen lung. Deocamdata o sa mergem cu ce avem si mai tarziu o sa vedem (in functie si de cat de activ va fi acest forum).

 

De asemenea, exista forumul oficial STAR. S-a creat o sectiune pentru Europa si o sa fim si noi prezenti cu Romania.

 

adresele forumurilor o sa le gasiti in pagina de contact in engleza sau in romana

 

 

Site-urile moto le-am facut din pasiune dar nu ma ocup cu asa ceva in mod curent.

Ca o idee, site-ul cu STAR l-am facut cam in 2 saptamani. Grafica am facut-o destul de repede (vre-o 3-4 zile) dar a durat mai mutl pana am pus continutul si l-am organizat. Celalalt cu moto1... mai mereu mai fac cate ceva la el. Si acolo, partea de grafica am facut-o destul de repede dar e mai greu cu scris articolele. btw, ultimul articol l-am pus ieri: Pe ploaie

 

Stiu ca exista foarte multe firme care se ocupa cu asa ceva si exista si variante mai ieftine - template-uri gata facute sau apelat la un student (astia sunt mai modesti cu banii). Conteaza foarte mult si complexitatea site-ului si ce functionalitati vrei sa aiba (daca e nevoie de programare atunci preturile cresc mai mult). Probabil ca un site simplu costa 100 euro sau mai putin dar cu cat e mai complicat cu atat cresc si preturile (pe un portal complex se poate da cateva zeci de mii de euroi).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut si un forum. Deocamdata e un forum gratuit. Nu prea ma pricep la facut forumuri si administrat asa ca s-ar putea sa mai fie greseli la inceput. De asemenea, fiind un forum gratuit nu stiu cata incredere sa avem in el pe termen lung. Deocamdata o sa mergem cu ce avem si mai tarziu o sa vedem (in functie si de cat de activ va fi acest forum).

 

De asemenea, exista forumul oficial STAR. S-a creat o sectiune pentru Europa si o sa fim si noi prezenti cu Romania.

 

adresele forumurilor o sa le gasiti in pagina de contact in engleza sau in romana

 

 

Site-urile moto le-am facut din pasiune dar nu ma ocup cu asa ceva in mod curent.

Ca o idee, site-ul cu STAR l-am facut cam in 2 saptamani. Grafica am facut-o destul de repede (vre-o 3-4 zile) dar a durat mai mutl pana am pus continutul si l-am organizat. Celalalt cu moto1... mai mereu mai fac cate ceva la el. Si acolo, partea de grafica am facut-o destul de repede dar e mai greu cu scris articolele. btw, ultimul articol l-am pus ieri: Pe ploaie

 

Stiu ca exista foarte multe firme care se ocupa cu asa ceva si exista si variante mai ieftine - template-uri gata facute sau apelat la un student (astia sunt mai modesti cu banii). Conteaza foarte mult si complexitatea site-ului si ce functionalitati vrei sa aiba (daca e nevoie de programare atunci preturile cresc mai mult). Probabil ca un site simplu costa 100 euro sau mai putin dar cu cat e mai complicat cu atat cresc si preturile (pe un portal complex se poate da cateva zeci de mii de euroi).

Ok, multumesc de info, m-am inregistrat si eu acolo ca sa fiu si eu prin zona!

O zi buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Intalnire lunara STAR Touring Romania

 

In primcipiu stabilim ca data de intalnire miercurea din a 2 a saptamana a fiecarei luni, ora 19

 

locatia - clubul Taranului - sos Kiseleff

 

vedem cum iese si daca nu ne convine mai modificam pana gasim varianta optima.

 

ca alternativa, daca nu se poate sa ne intalnim fizic, putem sa incercam o intalnire virtuala. important este sa ne intalnim ca de discutat avem destule sa ne spunem.

 

 

Ii asteptam pe toti cei care sunt interesati de STAR, membri, prieteni sau doar curiosi. Nu musca nimeni. Bem o cafea sau un vin fiert si incercam sa ne cunoastem.

 

 

intalnirile astea nu tin loc de plimbari. de aceea am fixat data in mijlocul saptamanii. in weekend-uri, daca e frumos, n-avem timp de stat la povesti ca o sa fim calare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi! Sper sa ajung si eu la anu' la o intalnire Star owners :) !

 

te asteptam! si daca nu, venim sa-ti admiram live WLF'u si URS'u. si locurile frumoase de pe acolo.

 

respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te asteptam! si daca nu, venim sa-ti admiram live WLF'u si URS'u. si locurile frumoase de pe acolo.

 

respect

Sunteti bine veniti, sentimentul e reciproc :) !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Feliciari!!!

Ai facut super treaba cu site-ul.

 

 

multumim. asteptam sa ni te alaturi.

 

membershipul dureaza un an de la data in care te inscrii. daca te inscrii in decembrie expira in decembrie anul urmator. eram dator cu raspunsul asta. imi cer mii de scuze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos design-ul. Văd acolo o Yamaha Striker, dacă nu mă înÂşel :( Ar trebui să iei legătura cu Bogdan-smeagol, el are o yamaha super-customizată, un chopper făcut în state. Îl faci membru de onoare Âşi îi pui chopper-ul pe site ca emblemă Star Romania :D

 

În altă ordine de idei, am văzut acolo la activități, deschiderea sezonului pt 2011 la 15 aprilie. Cum s'a ajuns la data asta? ÂŞi cum ai gândit'o: va fi un party, sau o ieÂşire în forță cu motoarele? :) :) Văd că acțiunea de miercuri nu ai programat'o la evenimente :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos design-ul. Văd acolo o Yamaha Striker, dacă nu mă înÂşel :( Ar trebui să iei legătura cu Bogdan-smeagol, el are o yamaha super-customizată, un chopper făcut în state. Îl faci membru de onoare Âşi îi pui chopper-ul pe site ca emblemă Star Romania :D

 

În altă ordine de idei, am văzut acolo la activități, deschiderea sezonului pt 2011 la 15 aprilie. Cum s'a ajuns la data asta? ÂŞi cum ai gândit'o: va fi un party, sau o ieÂşire în forță cu motoarele? :) :) Văd că acțiunea de miercuri nu ai programat'o la evenimente :)

 

 

Mah, membru de onoare pot sa fac pe oricine ca nu ma deranjeaza. Chestia e sa se faca membru in STAR intai ca altfel nu il baga astia in seama.

 

Data cu inceperea sezonului e pusa asa orientativ. O sa vedem atunci cum o sa fie vremea ca acum e imposibil de estimat.

Ne mai sfatuim pana atunci daca facem party sau nu. In functie de entuziasmul oamenilor si de cati doritori sunt.

 

Eu m-am gandit ca inainte de a face iesiri in forta cu motoarele sa organizam o sesiune de training - un pic de exercitii cu motocicletele, franare de urgenta, evitarea obstacolelor etc si poate ceva notiuni teoretice. In principiu toata lumea stie sa mearga bine cu motocicleta dar poate nu strica asa ceva la inceputul fiecarui sezon. Peste iarna se mai inmoaie reflexele. Plus ca mai putem invata unii de la altii cate ceva. Eu zic ca o sa fie util si distractiv in acelasi timp.

 

PS: ati reusit sa dati de astia de la Alfa Motors? Am vazut pe site-ul lor niste Staruri interesante. Ne faci o surpriza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS: ati reusit sa dati de astia de la Alfa Motors? Am vazut pe site-ul lor niste Staruri interesante. Ne faci o surpriza?

 

Am dat, dar degeaba.... să'ți spună Âşi dooku. N'am întâlnit aÂşa mari neserioÂşi. Pe lângă faptul că nu aveau firmă la poartă, nu au răspuns nici la sonerie. La telefon, indolență maximă, arată ca unii care mai degrabă speră să nu vândă decât să vândă. Cred că mai degrabă au afacerea asta în ciudă. Le'am pus cruce. Site-ul nu mai e actualizat de luni de zile aÂşa ce ce apare acolo pe site, e amăgire. Totul e istorie.

 

Surpriza v'o fac dacă voi reuÂşi s'o dau pe a mea, aÂşa poate am Âşanse să'mi iau ceva mai mare :)

Editat de Lancelot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am de facut doua anunturi importante, ambele pe baza de "la multi ani"

 

In primul rand, astazi este ziua lui dooku.

Pe langa "La multi ani"ul de rigoare ii urez sa viziteze toata Europa si macar o tura mica prin US, acolo unde a vazut lumina soarelui pentru prima data frumusetea aia a lui de Road Star. In mod evident, excursiile sa fie cu moto si sa ne lase si pe noi sa ne alaturam lui la cat mai multe din ele. La multi ani! inca o data

 

In al doilea rand, de astazi #2601 este primul chapter oficial STAR in Romania.

Mai avem mult de lucrat, dar acesta este primul pas si e unul foarte important. De aici inainte tine de noi, de toti iubitorii de Staruri sa il facem sa straluceasca. Imi doresc si va doresc sa purtam cu mandrie patch-ul cu steluta aurie, ca simbol al celui mai tare RC din lume :)

 

Acestea fiind spuse, va urez si voua, tuturor celor care cititi acest mesaj, multa fericire si impliniri si va astept alaturi de noi. Chiar daca aveti motociclete Star, chiar daca nu aveti, chiar daca vreti sa va alaturati clubului nostru chiar daca nu vreti, o plimbarica impreuna si multa voie buna vor fi binevenite intotdeauna.

Deja visez la primavara

Editat de DStar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am de facut doua anunturi importante, ambele pe baza de "la multi ani"

 

In primul rand, astazi este ziua lui dooku.

Pe langa "La multi ani"ul de rigoare ii urez sa viziteze toata Europa si macar o tura mica prin US, acolo unde a vazut lumina soarelui pentru prima data frumusetea aia a lui de Road Star. In mod evident, excursiile sa fie cu moto si sa ne lase si pe noi sa ne alaturam lui la cat mai multe din ele. La multi ani! inca o data

 

In al doilea rand, de astazi #2601 este primul chapter oficial STAR in Romania.

Mai avem mult de lucrat, dar acesta este primul pas si e unul foarte important. De aici inainte tine de noi, de toti iubitorii de Staruri sa il facem sa straluceasca. Imi doresc si va doresc sa purtam cu mandrie patch-ul cu steluta aurie, ca simbol al celui mai tare RC din lume :)

 

Acestea fiind spuse, va urez si voua, tuturor celor care cititi acest mesaj, multa fericire si impliniri si va astept alaturi de noi. Chiar daca aveti motociclete Star, chiar daca nu aveti, chiar daca vreti sa va alaturati clubului nostru chiar daca nu vreti, o plimbarica impreuna si multa voie buna vor fi binevenite intotdeauna.

Deja visez la primavara

Felicitari pentru reusita! Si La Multi Ani lui Dooku'! Si eu deja ma gandesc la primavara dar deocamdata vreau sa ma bucur de o iarna cu multa zapada!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne-am adunat, normal.

 

Inca nu ne-am intrat in pielea de "oficiali". Asa ca a fost mai mult ca o intalnire intre vechi prieteni. Am baut niste vin fiert, am mai povestit, am mai visat la ce calatorii facem la primavara...

 

In principiu vrem sa facem urmatoarele pentru noul sezon:

 

1-2 sedinte pentru incepatori - ceva notiuni teoretice (cum sa te descurci in trafic, cum sa prevezi potentiale pericole, cum sa abordezi virajele, poate ceva notiuni de prim ajutor) si niste exercitii practice (franare de urgenta, evitarea obstacolelor, viraje stranse. nu o sa fie lucruri spectaculoase dar eu zic ca ajuta si pentru cei cu experienta sa isi reintre in mana dupa o iarna de stat pe bara si pentru cei fara experienta sa depaseasca emotiile de la inceput.

 

cateva ride-uri pe la intalnirile moto - Cluj / Seth; Mamaia / Seawolves; Predeal / Trust (astea mi s-au parut mie cel mai ok organizate din toate la care am participat). Bineinteles o sa mergem la STAR Days in Serbia. Frumos ar fi si la Faak am See dar mai ramane sa vedem cum o sa facem rost de bani si de timp :)

 

2-3 weekenduri de tip "save the planet" - plecam cu motoarele vineri dupa amiaza cu corturile, ajungem la locul faptei, sambata si jumatate de duminica plantam copaci, santierim sau alte chestii de voluntariat si duminica dupamiaza inapoi acasica. Fara prea multe pretentii ca suntem cei mai buni si cei mai generosi oameni din lume dar asa ceva cred ca ar fi binevenit- putem sa ne simtim bine, facem si ceva util si intarim echipa

 

In rest iesiri de weekend ca deh, asta e viata. Daca ar fi dupa mine as fi plecat toata ziua dar nu e dupa mine mereu. Un weekdend e clar - mergem inspre Sfanta Ana si vedem cum facem sa il vizitam pe IceLord. In rest mai vedem. Mai la mare, mai la munte, mai prin Bulgaria, ceva de genul asta.

 

Toate aceste ride-uri sunt deschise pentru toata lumea. Cine vrea sa vina cu noi este bine venit. In general, cei de la STAR spun ca dupa 3 rideuri impreuna se cam clarifica treaba - si cei din afara se lamuresc daca li se pare ok sa ni se alature si noi ne lamurim daca ei sunt ok si ii primim.

 

Bonus: Dooku stie sa cante foarte frumos la chitara. A promis deja ca o sa faca un miniconcert. Ar fi frumos sa gasim o poienita, ceva cu iarba verde, ciripit de pasarele, aer curat si cred ca o sa iasa super.

Mesaj completat

acum am vazut ca suntem trecuti si in Chapter list

 

Sa ne lamureasca cum e si cu folositul siglei si alte chestii "oficiale", ca noi o luasem un pic inainte :D Avem si site si forum si tot ce vrei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fain @DStar! Sa vad si eu cum fac cu timpul si banii ca sa particip macar la cateva actiuni de ale voastre!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DStar, mare sef, cu scuzele de rigoare, desi pe motor, miercuri am ratat intrevederea, independent de mine. Rugaminte mare: urmatoarea, sa o anuntati cu cateva zile inainte. :) Am mari probleme cu timpul liber. VA MULTUMESC.

 

P.S. Vreun "instelat" se mai da inca pe gabarit, in afara de mine? :D Sau le-ati iernat deja. Ice-ule, scuza-ma de intrebare...stiu ca tu esti mai defavorizat din punctul asta de vedere. :(

Editat de Bogmad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DStar, mare sef, cu scuzele de rigoare, desi pe motor, miercuri am ratat intrevederea, independent de mine. Rugaminte mare: urmatoarea, sa o anuntati cu cateva zile inainte. :) Am mari probleme cu timpul liber. VA MULTUMESC.

 

P.S. Vreun "instelat" se mai da inca pe gabarit, in afara de mine? :D Sau le-ati iernat deja. Ice-ule, scuza-ma de intrebare...stiu ca tu esti mai defavorizat din punctul asta de vedere. :(

Eu am reusit in noiembrie sa fac 400 de km in primele saptamani ale lui Noiembrie dar numa prin zona!

Da sunt mai defavorizat, dar iarna e mai frumoasa la noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...