Sari la conținut

Ce Machete De Motociclete Aveti?


Postări Recomandate

La un mag de jucarii intr-un orasel aproape de Maastricht (nu retin numele)....Honda este Max Biaggi :friends:

Cred ca se gasesc si la Louis sau POLO, fimiu mi-a zis ca a vazut in Wurzburg (la POLO sau Louis) aceeasi Honda nr 3 Max Biaggi, tot scara 1:12, la 13 euro ( eu am dat 20 pe bucata) :rock:

 

aa..pai stai ca tu nu vorbesti de Romania.. :friends: Sunt la scara 1:12 ? Honda Repsol o am,Biaggi..ma interesau celelalte..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

salut..in urma cu cateva zile am achizitionat de la un magazin de profil din madrid cateva machete de motociclete clasice la scara 1-22.sant din metal.pretul unei machete e de 10eu,dar sant si la 120eu.. :friends: sant sute de modele.pentru cei care doresc sau cauta un model anume,ma pot interesade pret si trimit.. :rock:

 

--- Mesaj completat în 23 Jan 2008 09:49 -------------

salut..in urma cu cateva zile am achizitionat de la un magazin de profil din madrid cateva machete de motociclete clasice la scara 1-22.sant din metal.pretul unei machete e de 10eu,dar sant si la 120eu.. :friends: sant sute de modele.pentru cei care doresc sau cauta un model anume,ma pot interesade pret si trimit.. :P

adresa magazinului e www.misterhobby.es :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

am si eu un Cbr1000RR negru(piesa principala), Cbr1100XX rosu, Cb600 Hornet galben, Harley V-Rod negru si inca un Harley Clasic negru(nu stiu ce model este).

o sa revin cu poze :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

am si eu un Cbr1000RR negru(piesa principala), Cbr1100XX rosu, Cb600 Hornet galben, Harley V-Rod negru si inca un Harley Clasic negru(nu stiu ce model este).

o sa revin cu poze :friends:

 

Si n-ai nimic de vanzare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si n-ai nimic de vanzare?

nu vand, dar cumpar, vreau sa maresc colectia cat se poate de mult...

cbr1000rr-ul e cel mai valoros pt mine, e marime mai mare, din metal si foarte multe piese duc spre realitate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vand, dar cumpar, vreau sa maresc colectia cat se poate de mult...

cbr1000rr-ul e cel mai valoros pt mine, e marime mai mare, din metal si foarte multe piese duc spre realitate...

 

Si eu vreau sa maresc colectia cu timpul, si nici eu n-as vinde :friends: . intrebam :lol:

 

--- Mesaj completat în 23 Jan 2008 21:34 -------------

Si eu vreau sa maresc colectia cu timpul, si nici eu n-as vinde :friends: . intrebam :)

 

Noua achizitie : BMW K1200 LT

 

--- Mesaj completat în 23 Jan 2008 21:50 -------------

Si eu vreau sa maresc colectia cu timpul, si nici eu n-as vinde :rock: . intrebam :P

 

<small>--- Mesaj completat în 23 Jan 2008 21:34 -------------</small><br/>

 

Noua achizitie : BMW K1200 LT

 

43 acum, si mai urmeaza pt ca au adus marfaaaaa :P :wink: la benzinarii si la magazinele cu jucarii (doar ca le am pe toate :blbl: ) !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

am si eu un Cbr1000RR negru(piesa principala), Cbr1100XX rosu, Cb600 Hornet galben, Harley V-Rod negru si inca un Harley Clasic negru(nu stiu ce model este).

o sa revin cu poze :friends:

si pozele, pacat ca nu sunt prea reusite

post-18188-1201209606_thumb.jpg

post-18188-1201209739_thumb.jpg

post-18188-1201209834_thumb.jpg

post-18188-1201210209_thumb.jpg

post-18188-1201210343_thumb.jpg

post-18188-1201210364_thumb.jpg

post-18188-1201210443_thumb.jpg

post-18188-1201210495_thumb.jpg

post-18188-1201210731_thumb.jpg

post-18188-1201210781_thumb.jpg

post-18188-1201210818_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru mai multa siguranta, eu le las pe stativul original. Unu la mana, sunt sustinute mult mai bine si nu este nevoie sa le ridic de fiecare data cand le ating din greseala si doi la mana, scrie si pe ele modelul exact. :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru mai multa siguranta, eu le las pe stativul original. Unu la mana, sunt sustinute mult mai bine si nu este nevoie sa le ridic de fiecare data cand le ating din greseala si doi la mana, scrie si pe ele modelul exact. :friends:

 

F bine..doar ca si in cazul asta iti trebuie mai mult spatiu decat daca ar sta fara suport..macar nu le tii in cutie :friends: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru mai multa siguranta, eu le las pe stativul original. Unu la mana, sunt sustinute mult mai bine si nu este nevoie sa le ridic de fiecare data cand le ating din greseala si doi la mana, scrie si pe ele modelul exact. :friends:

adevarat graiesti, la vrod mi s-a rupt cricul pt ca a cazut, dar l-am reparat. dar daca le vad pe suportul ala parca nu sunt in mediul lor, mai frumos arata pe cric. singura de a ramas pe stativ e hornetul, pt ca nu sta deloc pe cric, asta pana il modific si pe ala, ca sa o las libera.

numai bine :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adevarat graiesti, la vrod mi s-a rupt cricul pt ca a cazut, dar l-am reparat. dar daca le vad pe suportul ala parca nu sunt in mediul lor, mai frumos arata pe cric. singura de a ramas pe stativ e hornetul, pt ca nu sta deloc pe cric, asta pana il modific si pe ala, ca sa o las libera.

numai bine :friends:

 

si mie mi-a cazut una :rock: . Tre' sa-i lipesc un corn :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si atunci, nu e mai bine sa le tineti pe stativ ?

Cei care au animale de companie, si aici ma refer in primul rand la pisici, cred ca stiu prea bine la ce ma refer. :friends:

 

Eu am caine..dar nu ajunge la ele. :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inainte de a pleca in Germania sa luam 4 x BMW 650 GS a trebuit sa calculam foarte bine daca incap intr-un Volfswagen transporter dubla cabina cu platforma

 

Asa ca : am facut rost de 2 machete scara 1:18 a acestui model

am "construit" la scara platforma din carton -cu obloane

am asezat machetele

 

Am decis sa demontam obloanele platformei ,respectiv am hotarat cum sa asezam motoarele pentru a incapea toate -unul cu fata ,altul cu spatele ,

 

si asa abia au incaput toate

 

 

Machetele mi-au ramas...amintire ! :friends:

post-27837-1201259587_thumb.jpg

post-27837-1201259608_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inainte de a pleca in Germania sa luam 4 x BMW 650 GS a trebuit sa calculam foarte bine daca incap intr-un Volfswagen transporter dubla cabina cu platforma

 

Asa ca : am facut rost de 2 machete scara 1:18 a acestui model

am "construit" la scara platforma din carton -cu obloane

am asezat machetele

 

Am decis sa demontam obloanele platformei ,respectiv am hotarat cum sa asezam motoarele pentru a incapea toate -unul cu fata ,altul cu spatele ,

 

si asa abia au incaput toate

Machetele mi-au ramas...amintire ! :friends:

 

GENIAL !!! :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inainte de a pleca in Germania sa luam 4 x BMW 650 GS a trebuit sa calculam foarte bine daca incap intr-un Volfswagen transporter dubla cabina cu platforma

 

Asa ca : am facut rost de 2 machete scara 1:18 a acestui model

am "construit" la scara platforma din carton -cu obloane

am asezat machetele

 

Am decis sa demontam obloanele platformei ,respectiv am hotarat cum sa asezam motoarele pentru a incapea toate -unul cu fata ,altul cu spatele ,

 

si asa abia au incaput toate

Machetele mi-au ramas...amintire ! :friends:

 

Chiar ca e o amintire.. :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu... on topic... am asa:

 

Desmo16 GP06

Ducati 999

Ducati MTS 1000

Ducati GT1000

Ducati S4R

BMW F650GS

BMW F650Funduro

BMW F650CS

Kawa ER6N

Suzi SV650S

Yamaha MT01

Benelli Tornado

 

Am mai avut un Kawa KX 125 si un TT250R dar pe alea le-a confiscat fii-miu sa faca motocos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, aceeasi problema o am si eu cu fii-meu... numai ca din cand in cand, il mai controlez sa vad "cum" se joaca cu machetele. :rock: Are aproape 5 ani si o imaginatie bogata... Intr-o zi, ii spune un prieten de-al lui ca l-am pacalit si ca machetele se pot scoate de pe stativ si a venit foarte bulversat la mine... :P Pana la urma l-am ametit eu sa le lase prinse in surub...

 

Si apropo de asta, de copil vs. parinte...

Stiti care este diferenta dintre un barbat si un copil ?

Pretul jucariilor...

 

:friends: :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

al meu pana la trei ani a reusit sa nu distruga TTR-ul... pot zice a l-a tinut ca o avea de la botez. Kawa se tine bine o are de un an si e inca in parametri buni... dupa un sezon

 

AAAA uitasem:

Triumph D675

Triumph Daytona 955

Triumph Bonneville

Triumph TT600

 

alea stau separat sunt ale sotiei :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

al meu pana la trei ani a reusit sa nu distruga TTR-ul... pot zice a l-a tinut ca o avea de la botez. Kawa se tine bine o are de un an si e inca in parametri buni... dupa un sezon

 

AAAA uitasem:

Triumph D675

Triumph Daytona 955

Triumph Bonneville

Triumph TT600

 

alea stau separat sunt ale sotiei :friends:

 

eu n-am copii dar cumpar machete :friends: .ceva de vanzare EZ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...