Sari la conținut

Mare - 6/7 Martie


MihneaRatte
 Share

Postări Recomandate

Nu v-am mai scris de mult pentru ca o doamna a binevoit sa ma trimita in service, da, adica m-a busit de toata frumusetea si pe barba ei mi-am facut mobra ca noua cu chestii pe care nu le avea nici de noua. Multumesc doamnei de la volan ca nu stie culorile semaforului, n-are oglinzi si nici semnalizare.

 

Sa revenim. Sambata dimineata plecam la plimbare. Suntem 3 motoare spre 4 asa care plecam spre apa mare si sarata pe cele mai ocolite rute posibile. NU TINEM CONT DE VREME. NU NE GRABIM NICAIERI. Duminica mai plecam la plimbare, stabilim unde pe loc.

Noi merem cu cortul, pentru ca vrem si ne place.

Oricine e binevenit, mai ales aia cu suspensii bune. Suntem 2 cu consoartele si al treilea... il mai sun sa vedem ce a decis. Bem vin alb demisec si daca e musai, ne intoarcem si pe rosu, tot demisec sa fie. Mancam rar si bine si noaptea o punem de focuri si cartofi copti.

Suntem toti incepatori, carnete de un an si ceva si io pana in 30.000 km, de ailalti nu bag mana-n foc, ca nu prea ii vad parintii pe acasa si nici preotul la biserica.

 

Plecarea e la 9 de la supraepuizatul OMW(buna cafea mai au) iar intoarcerea e cum am plecat, noi nu lasam ostenii in urma.

 

Doritorii stiu procedura.

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu v-am mai scris de mult pentru ca o doamna a binevoit sa ma trimita in service, da, adica m-a busit de toata frumusetea si pe barba ei mi-am facut mobra ca noua cu chestii pe care nu le avea nici de noua. Multumesc doamnei de la volan ca nu stie culorile semaforului, n-are oglinzi si nici semnalizare.

 

Sa revenim. Sambata dimineata plecam la plimbare. Suntem 3 motoare spre 4 asa care plecam spre apa mare si sarata pe cele mai ocolite rute posibile. NU TINEM CONT DE VREME. NU NE GRABIM NICAIERI. Duminica mai plecam la plimbare, stabilim unde pe loc.

Noi merem cu cortul, pentru ca vrem si ne place.

Oricine e binevenit, mai ales aia cu suspensii bune. Suntem 2 cu consoartele si al treilea... il mai sun sa vedem ce a decis. Bem vin alb demisec si daca e musai, ne intoarcem si pe rosu, tot demisec sa fie. Mancam rar si bine si noaptea o punem de focuri si cartofi copti.

Suntem toti incepatori, carnete de un an si ceva si io pana in 30.000 km, de ailalti nu bag mana-n foc, ca nu prea ii vad parintii pe acasa si nici preotul la biserica.

 

Plecarea e la 9 de la supraepuizatul OMW(buna cafea mai au) iar intoarcerea e cum am plecat, noi nu lasam ostenii in urma.

 

Doritorii stiu procedura.

 

Multumesc

 

 

 

Suna bine si interesant . Cam in ce zona la mare v-ati gandit sa "acostati" nu de alta dar sigur sunt inchise campingurile

 

PS Eu beau vin rosu , n-o fi un capat de tara :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io m-as opri la corbu sau pe dealul ala din vama. Dar sunt deschis propunerilor atata timp cat ma trezesc cu sunet de apa sarata. Cat despre vin, o dam noi la pace cumva, cautam roze :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io m-as opri la corbu sau pe dealul ala din vama. Dar sunt deschis propunerilor atata timp cat ma trezesc cu sunet de apa sarata. Cat despre vin, o dam noi la pace cumva, cautam roze :rolleyes:

 

 

Ambele locatii sunt super , acum sa speram ca vremea ne va ajuta ...e destul de frig noaptea si mai ales in cort ...asa ca vinul va trebui inlocuit cu ceva vodca sau vischi :(

Editat de claman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Ma chinui de ceva vreme sa ies si eu din Bucuresti... dar de fiecare data intervine cate ceva.

As vrea sa merg dar daca nu reusesc va suparati pe mine?

 

Eu am cort si sac de dormit, dar is de vara! Noaptea e frig rau, mai ales pe deal... va trebui sa-mi iau pijamaua de blana. Poate ma duc la Decathlon si-mi iau un sac mai strasnic.

 

Alb demisec e ok si pentru mine.

Cu papa cum ne descurcam? Nu cred sa fie ceva deschis iar daca e nu m-as inchumeta pe pustiul care este :rolleyes:

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mihnea, vezi tata ca sambata seara s-au anuntat ninsori chiar si in Bucale ! Si temperaturi negative. Mare grija. Eu nu merg ca trebuie neaparat sa "revizuiesc" bicicleta si asta ma curata de ceva banisori asa ca nu mai raman si de benzina extraurban.

Daca totusi plecati, drum bun si atentie mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

anu trecut pe vremea asta dar pe 9 feb mancam in vama cu ianachim ociorba minunata!

Poate reusesti sa ajungi, cortu nu e bai mare, sacu de dormit conteaza la ce vreme va fi.

Pana vineri mai punem tara la cale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

anu trecut pe vremea asta dar pe 9 feb mancam in vama cu ianachim ociorba minunata!

Poate reusesti sa ajungi, cortu nu e bai mare, sacu de dormit conteaza la ce vreme va fi.

Pana vineri mai punem tara la cale.

 

http://weather.yahoo.com/romania/bucuresti/bucharest-868274/

 

sa traiesti

inf cu ninsoare e valabila pt sambata

 

dar duminica m.ar manca si pe mine o vama pe calarasi

dus-intors

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, am citit si eu de faza cu lapovita... Probabil daia am scris ca indiferent de vreme eu merg.

Daca ajungi duminica te intorci cu noi, te asteptam cu un frappe in zapada de sambata.

Mesaj completat

Se pare ca voi avea si ce fotografia, mare rosie si maluri surpate si vile jmekere care mai au un pic si intra in apa. Pe principiul caprei vecinului.

O sa vb si cu o tanti di pi la 2 Mai, daca mai scad mult prognozele sa ne primeasca la ea la un vin fiert pan de dimineata.

Seara buna!

Mesaj completat

Mihnea, vezi tata ca sambata seara s-au anuntat ninsori chiar si in Bucale ! Si temperaturi negative. Mare grija. Eu nu merg ca trebuie neaparat sa "revizuiesc" bicicleta si asta ma curata de ceva banisori asa ca nu mai raman si de benzina extraurban.

Daca totusi plecati, drum bun si atentie mare.

 

Multumesc tata!

Daca vrei mobra reparata lasa-mi-o o saptamana ca gasesc io vreo tuta sa ma ia pe capota, si ti-o fac cap coada :rolleyes:)

Spor la pregatirea de minunatele "tabere" ce ne asteapta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, am citit si eu de faza cu lapovita... Probabil daia am scris ca indiferent de vreme eu merg.

Daca ajungi duminica te intorci cu noi, te asteptam cu un frappe in zapada de sambata.

Mesaj completat

Se pare ca voi avea si ce fotografia, mare rosie si maluri surpate si vile jmekere care mai au un pic si intra in apa. Pe principiul caprei vecinului.

O sa vb si cu o tanti di pi la 2 Mai, daca mai scad mult prognozele sa ne primeasca la ea la un vin fiert pan de dimineata.

Seara buna!

Mesaj completat

 

 

Multumesc tata!

Daca vrei mobra reparata lasa-mi-o o saptamana ca gasesc io vreo tuta sa ma ia pe capota, si ti-o fac cap coada :crack:)

Spor la pregatirea de minunatele "tabere" ce ne asteapta

 

 

 

Pai daca stii vreo tanti la 2 Mai ia sa vorbesti cu ea , preventiv :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zic si io... daca tot se anunta vreme rea, nu-i mai bine sa ne cazam la tanti din 2 mai?

Dupa orele pe motor si vreme rea cred ca ne-ar prinde mai bine un pat decat un cort!

 

 

dap, s-a notat, astazi o sun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mihnea, vezi ca in wknd o sa ploua cu fulgi mari si pufosi! Sa-ti iei o lopata sa poti iesii din cort! :laugh:

Daca tot esti hotarat sa mergi, DRUM BUN si MULTA ATENTIE!

 

Multumesc domnule, momentan sunt tinut in loc de o piesa care trebuia sa ajunga saptamana asta si nu mai apare, asa ca nu stiu ce fac cu fulgii astia daca fulguletu meu nu are toate piesele sa plece de pe loc :crack:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jessssus ..... mai, voi chiar vorbiti serios .... sa veniti la mare pe timpul asta,cu cortul ? :crack:

Abia acum am vazut discutia .... nu ma intelegeti gresit, si eu ador plimbarile ...dar asta e masochism.

Daca nu se schimba prognoza (si nu cred ca o sa se schimbe prea mult avand in vedere ca de la inceputul saptamanii pt weekend e la fel, respectiv 3 ziua si 0 - -1 noaptea ) eu zic sa va ganditi de cateva ori inainte.

Nici acum nu-mi vine sa cred, m-am uitat de doua ori la date - initial am crezut ca e vreun topic din anii trecuti reinviat de un neatent, dar neh ...2010.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul il admir pe MihneaRatte pentru determinare :-) Eu am fost Duminica trecuta pana la Tulcea si inapoi. Trebuia sa fie Enisala, dar a fost Tulcea. Trebuiau sa fie 11C dar au fost 5C. Trebuia sa fie soare dar a fost ceata si chiar ploaie pe alocuri. Trebuia sa fie o plimbare de voie "pentru incepatori" dar a fost o goana de haiduci. Trebuia sa fim pestriti dar au fost 4 enduristi pe motoare capabile de asa ceva si eu, a cincea roata la caruta, cu Virago. Toata lumea a pus pariu ca am sa ma fac suruburi-surubele dupa primii Km de A2, fie de la frig, fie de la soseaua uda, fie pur si simplu pentru ca parerea lor era ca n-am ce cauta cu chopper-ul decat la parada ... ei bine am mers 110Km/h pe A2 si nici nu m-am facut bucati, nici n-am degerat.

 

Mihnea, sper sa-ti iasa si sper sa va distrati pe cinste. Cand se face vremea mai ok (adica peste 10C noaptea), daca ma primiti, vin si eu la d'astea cu cortu' si cu "nu ne grabim nicaieri".

 

Respect,

@Dexter

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul il admir pe MihneaRatte pentru determinare :-) Eu am fost Duminica trecuta pana la Tulcea si inapoi. Trebuia sa fie Enisala, dar a fost Tulcea. Trebuiau sa fie 11C dar au fost 5C. Trebuia sa fie soare dar a fost ceata si chiar ploaie pe alocuri. Trebuia sa fie o plimbare de voie "pentru incepatori" dar a fost o goana de haiduci. Trebuia sa fim pestriti dar au fost 4 enduristi pe motoare capabile de asa ceva si eu, a cincea roata la caruta, cu Virago. Toata lumea a pus pariu ca am sa ma fac suruburi-surubele dupa primii Km de A2, fie de la frig, fie de la soseaua uda, fie pur si simplu pentru ca parerea lor era ca n-am ce cauta cu chopper-ul decat la parada ... ei bine am mers 110Km/h pe A2 si nici nu m-am facut bucati, nici n-am degerat.

 

Mihnea, sper sa-ti iasa si sper sa va distrati pe cinste. Cand se face vremea mai ok (adica peste 10C noaptea), daca ma primiti, vin si eu la d'astea cu cortu' si cu "nu ne grabim nicaieri".

 

Respect,

@Dexter

 

 

 

Multumesc

Si eu am avut Virago, si eu m-am tinut dupa naked-uri si enduristi inca de la primele zile de carnet, astia chiar nu inteleg de ce e in stare virago. caut-o pe Purghy pe forum, sa vezi ce povesti are ea cu Virago!

Multumesc pt vorbele frumoase, cand esti motociclist visezi liber indiferent de vreme, o raza de soare daca ai intr-o zi ploioasa si esti fericit.

 

Keep in touch!

Editat de MihneaRatte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc

Si eu am avut Virago, si eu m-am tinut dupa naked-uri si enduristi inca de la primele zile de carnet, astia chiar nu inteleg de ce e in stare virago. caut-o pe Purghy pe forum, sa vezi ce povesti are ea cu Virago!

Multumesc pt vorbele frumoase, cand esti motociclist visezi liber indiferent de vreme, o raza de soare daca ai intr-o zi ploioasa si esti fericit.

 

Keep in touch!

 

mi-aduc aminte cand ne-am intalnit in camping hacienda din 2 mai...de se umpluse parcarede viroage, al tau, al meu si al pretinei.

 

Ai mai uitat vreodata de atunci sa lasi cricu cand dai drumu' la mobra? :crack:

 

PS: din pacate, in VN n-am gasit ce avea viroaga, in ceea ce priveste versatilitatea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eheeeey, Virago!

 

Am avut si mic si mare. Sotia mic, eu mare. Acum ea are SV650 eu KTMAdv640... dar ce vremuri, ce boemie!

Viragoa fost o motoreta exceptionala.

 

Privitor la vreme, ce sa zic... cu ploaia mai merge, avem echipament, dar daca ninge e cam nashpa. Se reduce mult vizibilitatea.

Am fost si eu plecat uikendul trecut, chiar am vrut sa merg spre Enisala, dar trebuirle m-au retinut pe Valea prahovei... si n-a fost deloc placut.

Nu ma plang de frig si ploaie, ci chiar nu a fost amuzant. Nu mah intelegeti gresit. Merg deja de aproape trei saptamani si am mers anul

trecut pana ma prins zapada pe bulevard.

 

Dimineatza spuneau ca in Dobrogea vremea va fi un pic mai blanda. Sa vedem cat de blanda.

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack:)

Am mai uitat cricu si la bmw-eu, dar m-am prins la timp. Eram si eu copil, noroc ca o lasam mereu pe iarba :laugh:

 

Sa le iau in ordinea importantei:

1. NINGE!

2. Nu mi-a ajuns ultima piesa, deci nu am cu ce sa merg.

 

Imi pare rau, si sper ca weekendul urmator sa pot s-o intind.

 

Cheers!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...