Sari la conținut

ajutor


Postări Recomandate

poti sa incerci sa cumperi unul de la reprezentanta garmin.

 

pai eu am incercat sa cumpar de la ei un oregon550t fix de 3 ori si nu s-au indurat sa mi-l vanda. :)

am incercat sa cumpar:

- comanda pe internet pe saitu lor

- nu primesc raspun

- sun personal

- confirma ca au primit comanda pe net si ca imi trimit factura proforma IMEDIAT!

...

 

daca il servesc pe el, ma oftic... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www8.garmin.com/manuals/GPSMAP60CSx_OwnersManual.pdf

 

uite aici, nu are decat 116 pagini, iti uram succesuri

Eh, eu sunt king of succesuri, deci daca ma strofoc, pot sa o fac cam intr;o saptamana, dar trebuie motivatie. Sefu, vrei sa iti traduc toata cartea sau doar anumite pagini?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www8.garmin.com/manuals/GPSMAP60CSx_OwnersManual.pdf

 

uite aici, nu are decat 116 pagini, iti uram succesuri

 

am sunat la garmin(ro) si au zis ca tocmai pt modelul asta nu au(au pt oregon,etc...)

Mesaj completat

Eh, eu sunt king of succesuri, deci daca ma strofoc, pot sa o fac cam intr;o saptamana, dar trebuie motivatie. Sefu, vrei sa iti traduc toata cartea sau doar anumite pagini?

 

vreau tot manualul tradus

motivatie=??lei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am sunat la garmin(ro) si au zis ca tocmai pt modelul asta nu au(au pt oregon,etc...)

Mesaj completat

 

 

vreau tot manualul tradus

motivatie=??lei

 

Eu cel putin saptamana asta am de lucru mult, ma pregatesc pentru o olimpiada nationala. Nu stiu, e cam mult de tradus. Motivatie vedem noi. Pm me

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intreb, deoarece eu nu-mi aduc aminte sa fi citit nici macar un rand din manual si totusi il folosesc cu succes de ceva timp.

Nu e mai simplu oare sa-i explice cineva pe scurt cum functioneaza decat sa traduca 118 pagini? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intreb, deoarece eu nu-mi aduc aminte sa fi citit nici macar un rand din manual si totusi il folosesc cu succes de ceva timp.

Nu e mai simplu oare sa-i explice cineva pe scurt cum functioneaza decat sa traduca 118 pagini? :)

:) Cred ca e cea mai buna solutie,deci care aveti asa ceva dati-i omului o mana de ajutor ,ca manualul nu-l va lamuri mai mult decat o explicatie simpla.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intreb, deoarece eu nu-mi aduc aminte sa fi citit nici macar un rand din manual si totusi il folosesc cu succes de ceva timp.

Nu e mai simplu oare sa-i explice cineva pe scurt cum functioneaza decat sa traduca 118 pagini? :)

 

 

cred ca ai dreptate,mai simplu vazand si facand...

am fost foarte entuziasmat atunci cand l-am primit si vroiam sa stiu totul din prima zi.acum am inceput sa-l diboi///

va multumesc oricum tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am cumpărat anul trecut in iulie un GPS Garmin Map 60csx manual in engleza. Am aflat prin octombrie ca au cartea in romina. Pe E-mail le-am cerut sa-mi vinda un manual. Mau intrebat ID ul de la GPS, adresa, si in doua zile am avut manualul. :) Am platit doar transportul :) Oi fi mincat eu mai mult C-cat ... Ori cum nu mi-a fost de prea mare ajutor. Din ce stiu eu, pot sa va ajut, deci intrebarile (e greu sa formulezi si intrebarea ...)

Apropo, cu acest GPS poti sa-ti creezi harta off-roads pe unde ai umblat, si este si rutabila ! Harta este moca si se gaseste la www.openmaps.eu , se descarca fisierul ,,Map installer with land contours (RO-3D),, care se instaleaza in MapSurce, dupa care il bagi pe GPS. Lucreaza in paralel cu ROAD

Mesaj completat

Primele lectii de orientare cu GPS ul le-am testat pe drumul de la servici acasa ... se uita lumea la mine ca la prost cum ma holbam la telefonul ala vechi ... si vorbeam singur....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Eu am cumpărat anul trecut in iulie un GPS Garmin Map 60csx manual in engleza. Am aflat prin octombrie ca au cartea in romina. Pe E-mail le-am cerut sa-mi vinda un manual. Mau intrebat ID ul de la GPS, adresa, si in doua zile am avut manualul. ;) Am platit doar transportul :) Oi fi mincat eu mai mult C-cat ... Ori cum nu mi-a fost de prea mare ajutor. Din ce stiu eu, pot sa va ajut, deci intrebarile (e greu sa formulezi si intrebarea ...)

Apropo, cu acest GPS poti sa-ti creezi harta off-roads pe unde ai umblat, si este si rutabila ! Harta este moca si se gaseste la www.openmaps.eu , se descarca fisierul ,,Map installer with land contours (RO-3D),, care se instaleaza in MapSurce, dupa care il bagi pe GPS. Lucreaza in paralel cu ROAD

Mesaj completat

Primele lectii de orientare cu GPS ul le-am testat pe drumul de la servici acasa ... se uita lumea la mine ca la prost cum ma holbam la telefonul ala vechi ... si vorbeam singur....

 

 

salut!

hartile din linkul din semnatura ta se pot pune pe orice gps ?

Mesaj completat

am un garmin si nu stiu sa pun harta pe el, ma poate ajuta cineva ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hărțile de pe http://openmaps.eu/download se pot încărca pe ori ce tip de GPS garmin, sunt free, merg în paralel cu alte hărți. Avantajul e că poți tu dezvolta partea de OffRoads (poteci, forestiere) care nu există pe alte hărți pentru GPS-uri. Traseele devin rutabile Âşi nu mai ai nevoie de trakuri .... Ca să pui trackurile pe http://openmaps.eu/download trebuie să ai GPS-ul setat pe 4 m distanța între punctele de înregistrare. Detalii pe PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o descarci pur si simplu si o copiezi in gps? ppppffuuu ce ma oftic ca habar n-am :)

Mesaj completat

Hărțile de pe http://openmaps.eu/download se pot încărca pe ori ce tip de GPS garmin, sunt free, merg în paralel cu alte hărți. Avantajul e că poți tu dezvolta partea de OffRoads (poteci, forestiere) care nu există pe alte hărți pentru GPS-uri. Traseele devin rutabile Âşi nu mai ai nevoie de trakuri .... Ca să pui trackurile pe http://openmaps.eu/download trebuie să ai GPS-ul setat pe 4 m distanța între punctele de înregistrare. Detalii pe PM.

 

 

se pare ca nu se pot folosii decat pe pc, baietii de acolo nu zic nimic de GPS, si nici de garmin ...

Mesaj completat

si ... detalii pe care PM ?! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...