Sari la conținut

Motorul Meu


Klaus
 Share

Postări Recomandate

Imi asum paternitatea pentru boxerul de 1100 cmc racit cu aer care se zareste in poza langa simson, totusi nu pot sa nu remarc cu surprindere balta imensa de apa care a curs probabil din sistemul de racire al simsonului, balta pentru care subliniez, balta cu care nu am nici un amestec (de fapt un un amestec, cam prea sarac). Sau o fi o balta de benzina si se pregateste o inmormantare de viking pentru vreunul din cele doua utilaje. Nu stiu... Poate ne explica Demo cum se face inmormantarea ca la vikingi a motorizatelor. Cred ca el are mai multa experientza :())))))))))))))))))))))))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

:D Ce noroc pe voi ca va puteti modifica Motocicletele cum aveti chef!!!

La noi iti ride in nas daca vede moificari de astea si te trimite acasa FARA TĂV!

Tot ce modifici trebuie trecut in talon, cu aprobarea TĂV-ului si a politiei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo bai baiatule, arata provocator rau de tot :D .

Sper s-o termini si sa vii cu ea pe 14-16 Mai la MotorRock ca nu e prea departe Ploiestiul de tine, poti sa-i faci inaugurarea si mi-ar placea s-o vad "life".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce inseamna TUV este cumva echivalentul RAR-ului la noi?

Ce inseamna TUV este cumva echivalentul RAR-ului la noi?

 

TĂV inseamna "Technischer Ăberwachungsverein", este o organizatie care inspecteaza (controleaza) starea tehnica a vehicolului la fiecare 2 ani. Daca modifici ceva la motocicleta sau masina trebuie sa-ti iei aprobarea TĂV-ului (si sa platesti o gramada de bani).

Altfel te opreste politia, si daca ai modificari netrecute in talon, iti poate confisca vehicolul, in cel mai bun caz iti da o amenda grasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AHA. deci o revizie tehnica

 

 

Da, exact! Revizie tehnica se spune. Uitasem cum sa-mi traduc cuvintele in limba romana. :D

ce-i asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...