Sari la conținut

New sheriff in the town > KTM 520 <


iNs0mN1a
 Share

Postări Recomandate

Pai ce sa spun,dragoste la prima vedere :wacko: ,a doua motocicleta pe care o detin...deocamdata a fost in teste de ieri de cand am luat-o...mai am muuuuulte de facut la ea gen:alta masca far,indicator ore,aripa sm,mansoane,un mic vitezometru,repozitionat ghidon,schimbat cauciuc fata,schimbat semeringuri + ulei furca,pus contact,vopsit jentile + vopsit moto alb/negru(nu "dadeati" stiu ca e portocala dar eu voi fi mai special :) ).

Motocicleta se poate caracteriza intr-un singur cuvant:racing >106kg si vreo 60 cai..wheelie din gaz in vitezele 1,2 si 3...ultima,a patra din ambreiaj,cuplu imens...sta pe curbe foarte bine dar trebuie sa invat sa ma dau...

Per total foarte foarte multumit,exact ce mi-am dorit.

Si era sa uit,sunet demential,ador rateurile atunci cand reduci gazul :) ...se aude de la distante foarteee mari daca e in ture...

Pozele sunt de pe campul de testare,in curand urmeaza si de la noua ei casa...mai pun poze dupa fiecare upgrade facut ;)

post-12916-1268603093_thumb.jpg

post-12916-1268603155_thumb.jpg

Editat de iNs0mN1a
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au ajuns niste cadouri ptr "asta mica" :(

Trebuie sa ma decid ce ramane negru si ce se face alb :rose:

Nu spune nimeni nimic? :rose:

Masca far,mansoane ktm,si indicator ore

Aripa supermoto ufo + semeringuri ptr furca

Mesaj completat

zsqu81.jpg

15ga049.jpg

Editat de iNs0mN1a
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are 117 kg gol....

vezi ca gasesti atat plastice cat si stickere albe....nu are rost sa te chinui sa le vopsesti..

bafta...

Editat de octavius
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca nu ai de gand sa mergi prin oras cu ea -- nu de alta dar "ador" asa zisii motociclisti care ne fac de ras cu zgomotu infernal al tobelor lor <<NOT FOR STREET USE>>. Sper sa stea cat mai multe echipaje politie+rar la racolat toloane :rose: Numai bine si ture cat mai multe pe circuit :rose:

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are 117 kg gol....

vezi ca gasesti atat plastice cat si stickere albe....nu are rost sa te chinui sa le vopsesti..

bafta...

peste tot scrie ca are 106 LA GOL...fi atent sa nu te fi uitat la exc...al meu e sx

 

Sper ca nu ai de gand sa mergi prin oras cu ea -- nu de alta dar "ador" asa zisii motociclisti care ne fac de ras cu zgomotu infernal al tobelor lor <<NOT FOR STREET USE>>. Sper sa stea cat mai multe echipaje politie+rar la racolat toloane :( Numai bine si ture cat mai multe pe circuit :rose:

e toba originala,n-am ce sa-i fac,mie unul imi place cum se aude :rose: ...daca ar fi circuit langa galati sau macar la o distanta acceptabila m-as da toata ziua...dar pana am sa ajung la bucuresti/bacau...strada..sorry :P

ca sa nu mai zic ca nu sunt singurul cu ktm pe strada...

Editat de iNs0mN1a
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca are 4 viteze e SX...si da.. e turbaciune... :cheers:

o sa-ti cam lungeasca mainile ..daca vii de pe 125...dar te obisnuiesti tu..

cu luminile e mai complicat..nu montezi numai un far si-un stop...mai ai de facut o gramada prin motor..alternator..si altele..

si cu omologarea e chin....

asa ca esti baftos ca ai luat-o gata facuta

Editat de octavius
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Partea mai naspa e ca o sa fie nevoie sa-i schimbi uleiul si altele la fiecare 10-15 ore de functionare. Cam la fiecare 1000km, poate mult mai putin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca e greu cu luminile...de aia sunt multumit ca am luat-o asa ;) si deja inmatriculata...

da e diferenta foarte mare de la 125,ca si pozitie...ca si motor nu mai zic :) oricum fundul si mainile sunt gata dupa 5-10 minute de mers... ;)

Uleiul mi s-a spus ca merge si la 20 ore...daca il folosesc doar in regim de strada si sa bag 1.3...

Initial am crezut ca nu o sa-mi fie bine cu 4 viteze si am vrut 6...dar dupa ce m-am dat mi-am dat seama ca daca te dai tare si rapoartele astea sunt scurte...oare cum e la exc? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uleiul mi s-a spus ca merge si la 20 ore...daca il folosesc doar in regim de strada si sa bag 1.3...

Poti sa-l schimbi si la 100 de ore, doar e motorul tau. Singura chestie e ca motocicleta asta e "de competitie" si destul de veche. Astea doua atribute nu prea se pupa cu fiabilitatea :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Normal ca vreau sa am grija de ea... :cheers:

Ideea e ca mi s-a spus 15 h offroad si 20 h strada ptr ca pe strada nu e asa chinuita ca pe camp...binenteles daca mergi ca dementul e acelasi lucru...dar n-ai nevoie mereu de turatie mare pe strada si etc...asa ca mi se pare logic sa se mareasca orele de schimbare a uleiului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa o turezi foarte tare si pe strada.....mai ales ca ai doar 4 viteze si ca sa obtii o viteza decenta o sa trebuiasca sa-i cam dai...

eu am 525 exc de cativa ani...si stiu ce vorbesc..

schimba-i uleiul si filtrele la 10 ore si n-o sa ai nici o problema. sa-i speli si sa-i ungi si filtrul de aer de cate ori ai ocazia ( recomandat e sa ai 2 - unul pe mobra si unul la curatat)

daca faci asta nici nu trebuie sa te arunci la vre-un ulei scump sau la filtre Kn. eu pun ulei Motul ester 5100 ( adica cel mai ieftin) 15W50 si filtre Mann ( sunt 30 lei amandoua..si le poti comanda la orice magazin de piese auto). daca pui mai subtire o sa ti-l pape cam repede. oricum si cu 15W50 trebuie sa fii tot timpul cu ochii pe nivel...

o bujie iridium o sa schimbe complet mobra - si la ture si la pedala...iti recomand...

asculta de oameni mai batrani.... :cheers:

Editat de octavius
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

man, termina cu prostiile, schimba uleiul la 20 de ore ca nu o duci tu nici la 40% din ce poate ea... si pentru ca e mai vechiutza pune 10w40 in rest vorbeste cu bogdan...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man, termina cu prostiile, schimba uleiul la 20 de ore ca nu o duci tu nici la 40% din ce poate ea... si pentru ca e mai vechiutza pune 10w40 in rest vorbeste cu bogdan...

pentru ca e mai vechiutza.....sa puna mai subtire :love: .....de ce????

o sa-i pape juma de litru odata :laugh:

pana la urma e mobra ta....poti sa pui si vegetal si sa-l schimbi cand ies cartofii mai negri...

Editat de octavius
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...