Sari la conținut

Romania la DAKAR


Postări Recomandate

Marcel mergea pe noul model de Adventure 690 Rally, ca si unii dintre pilotii de uzina. Ieri in transmisia live din bivuac si ei se plangeau de probleme la cutia de viteze, Pujol a avut si el probleme urate.

 

Asa e - se pare ca la noul model (cutie cu 6 trepte) au probleme reale cu ambreiajul. Insa nu sunt sigur ca Marcel s-a dat cu 690. Poate cineva sa confirme?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 489
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu am gasit nimic referitor la veteranul Robbie Allan, dar compatriotul lui in care se puneau mari sperante, Mike Extance a abandonat.

 

a abandonat dupa etapa de vineri :cheers: http://www.dakar.com/2007/DAK/LIVE/us/900/...sement/ABM.html

oricum, moshu a aratat ca se poate! Mult respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar ce spuneti de Ludivine Puy, care merge in continuare? Tare frantuzoaica... Pe iritrack apare in fata lui Mani :cheers:

 

Si suedeza Annie Seel iarasi se tine bine. Uite ce zice eurosport: For those following the gritty Swedish privateer Annie Seel, she finally clocked into Tichit at half past two last night! She was slated for a 09:03 CET (08:03 GMT) start this morning. Not much kip for Annie...

 

La km 123 Coma trece primul.

 

Iar la km 166 tot el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca defectiunile la cutia de viteze sunt la ordinea zilei: Disappointment for Franz Verhoeven, whose fifth on stage eight has been followed up by a broken gearbox. The Dutchman is waiting for help.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rose:

 

Uite ca mult laudatele KTM-uri nu sunt invincibile cum se pretinde sau zice. No offence. :blink:

 

 

LE: Nitescu man daca mai ai poze in genul ultimelor postate de tine ti-as fi recunoscator daca ai mai pune. Promit sa te cintesc la SMAEB! :D SI .. nu cred ca sunt singurul care mai vrea poze. :lol:

Editat de just_me
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rose:

 

Iritrack-ul e pe dakar iar face in toate felurile. Cand am crezut si eu ca s-a trezit din somn Despres constat ca a fost doar o iluzie.

 

Ludivine Puy merge si ea ceas si de admirat nu numai pt ca e fata ci si din pricina varstei doar 24 de ani !!!

 

In acelasi timp nici Annie Seel nu se face de rusine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rose:

 

Ori ambele site-uri au probleme mari (eurosport.com si dakar.com ) ori pur si simplu e show de zile mari :blink: . Au inceput sa termine :

 

 

Pos. N° Name Make Time Variation Penalty

1 002 DESPRES (FRA) KTM 06:16:22 00:00:00

2 001 COMA (ESP) KTM 06:16:44 00:00:22

3 006 ULLEVALSETER (NOR) KTM 06:16:44 00:00:22

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rose:

 

Adevarat graiesti. Nu cred ca mai opot interveni modificari la varf. Felicitari pt Vinters.

 

1 023 VINTERS (LET) KTM 06:08:51 00:00:00

2 002 DESPRES (FRA) KTM 06:16:22 00:07:31

3 001 COMA (ESP) KTM 06:16:44 00:07:53

4 006 ULLEVALSETER (NOR) KTM 06:16:44 00:07:53

 

Inedita si egalitatea dintre COMA si ULLEVALSETER.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e asa, putem spune ca e o zi istorica. Nu s-a intamplat prea des in ultimii ani ca un privat sa "smulga" o etapa.

 

Daca nu ma insel parca Ullevalseter a mai castigat sporadic cate o etapa. Asta e cel mai constant participant privat la Dakar. Si merge si al dracului de bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe 1 si pe 4 .... 2 piloti privati.

Asta intareste teoria conform careia primii 10 - 15 au valori sensibil egale. Diferenta e data de echipa de suport.

Eu as pune pariu pe multi bani ca, daca Many e sanatos si gaseste sustinere sa mearga si urmatorii 2 ani la Dakar, il vom vedea apoi destul de des aproape de top10. El sa fie sanatos ... Zsolt sa fie sanatos :rose: ....

 

Daca nu ma insel parca Ullevalseter a mai castigat sporadic cate o etapa. Asta e cel mai constant participant privat la Dakar. Si merge si al dracului de bine.

 

pai de-aia ziceam "nu s-a intamplat prea des ..."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am vazut ....ca abandonat si Sala..... oare din ce motive?!??!!

 

sa fie cutia de viteze :rose:

 

Many a terminat super bine. Se pare ca si ceilalti 2 vin bine. Greul a trecut. De maine sunt etape mai scurte. Trebuie sa aiba grija si sa-si dozeze bine eforturile, sa nu rupa motoretele si la sfarsitul saptamanii sunt la Dakar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Francois Vulliet pe 83 (general 90), Etienne pe 84 (general 89) si Fabrice Chirent pe 87 (general 92). Aproape siamezi. IN final Martin a junge si el. 95 in etapa, 96 la general. Dupa ce a patit ieri, cred ca e de fier omu'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am retinut cine a fost comentatorul ieri seara pe Eurosport, dar cand era vorba de transmisia directa din bivoac traducea interviurile concurentilor cam aiurea.

Este drept, unii vorbeau engleza altii franceza, spaniola, Vinters cred ca vorbea rusa, dar decat sa traduca magarii, mai bine sa nu vorbeasca in timpul interviurilor ca fara povestea lui poate noi intelegem mai bine spusele concurentilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...