Sari la conținut

Vand Nipru


Magic4Ce
 Share

Postări Recomandate

Coplesit fiind de traiul de zi cu zi ma aflu in situatia trista de a-l pune la vanzare.

Valabilitatea anuntului este de 2 luni incepand cu data de azi 11 martie 2009.

Acum cata ceva despre Nipru.

In primul rand a fost o motocicleta ingrijita si iubita.

In ceea ce priveste upgrade-urile are carburatoare k-68, aprindere electronica, instalatie electrica noua, pistoane, segmenti, cuzineti noi, bucsaraia furcii fata noua, amortizoare spate noi, ghidon custom (exista si cel original, vine la pachet).

Ii mai trebuie vopsea, cabluri frana, ambreiaj, acceleratie mai lungi pentru ghidonul ape (le am doar pe cele originale) ITP, RCA si un proprietar mai demn de ea decat mine.

Motocicleta se afla in Constanta.

Pretul e de 400 Euro.

Orice oferta pe PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am zis în sinea mea acelaÂşi lucru, dar văd că nu sînt singurul care gîndeÂşte aÂşa. Îmi pare rău că ai ajuns la concluzia asta, înseamna că îți este greu, într-adevăr. Dar văd Âşi nota de optimism prin "perioada de valabilitate" a anunțului.

Acum, să vă zic ce Âştiu eu de acest Nipru. L-am văzut în funcțiune, pe vremea cînd încă nu avea toate îmbunătățirile. Mergea foarte bine, abia mă țineam după el. Andrei chiar a fost nevoit să mă aÂştepte de cîteva ori. Mergeam spre Nea Victor, aka Rocknroll. Niprul ăsta a fost preparat Âşi cu ajutorul lui. Asta spune multe pentru cine-l Âştie pe Nea Victor. Deci este o mare recomandare pentru vînzare, dar, Andrei, să nu te superi pe mine, eu sper să nu-i găseÂşti client, ci să treci altfel peste greutăți. Sper asta din tot sufletul meu!

Toate bune! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate ma paste un dosar penal pentru vatamare corporala din culpa(un accident auto stupid si niste pretentii asemenea)

Daca nu se da pana la finalizarea procesului nu-l mai dau, iubesc prea mult fierul asta dar...

Intre timp o sa incerc sa-l fac functional pentru sufletul meu. Mi-ar placea sa-l mai aud odata inainte de plecare.

/index.php?...4275&st=120

Mesaj completat

/index.php?...p;#entry2339537

Editat de magic4ce
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate ma paste un dosar penal pentru vatamare corporala din culpa(un accident auto stupid si niste pretentii asemenea)

Daca nu se da pana la finalizarea procesului nu-l mai dau, iubesc prea mult fierul asta dar...

Intre timp o sa incerc sa-l fac functional pentru sufletul meu. Mi-ar placea sa-l mai aud odata inainte de plecare.

/index.php?...4275&st=120

Mesaj completat

/index.php?...p;#entry2339537

 

Inteleg drama in care te afli dar totusi, nu mai bine ai pastra Niprul? Am cumparat acum ceva timp(aproape 4 ani) un Nipru de la cineva care il vindea in conditii asemanatoare(sentimental), cineva caruia i-a parut f rau ca mi-a vandut Niprul si care daca ar fi avut posibilitatea ar fi pastrat-o .

 

Concluzia: De motocicleta s-a alea prafu' la mine si aproape s-a ales si de mine. In prima zi cand a ajuns la mine s-a rupt pedala de kick-start( :drink: ) un lucru nemaiintalnit,un ghinion...3 zile mai tarziu mi-a cedat cupla cardanica din senin,al ghinion. Tate aceste ghinioane mici au dus la cel final cand un domn cu o super conserva si-a dat seama ca a ratat o intrare si mi-a franat super violent in fata...si adio Nipru. Uite asa s-au dus naibii banii mei.

 

Deci daca tot transpiri atat de mult dupa mobra asta, de ce naiba n-o pastrezi si scapi pe vreun nenorocos de o posibila asemenea bafta.

 

Chestiile astea "vreau doar sa o mai aud o data cum pleca" sunt extrem de libidinoase si sa nu-mi spui mie ca o dai pe asta mica din Rusia cu 400 ca sa acoperi o datorie de 5500?! Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gix-ule imi pare rau ca amintirile tale despre Nipru sunt asa de neplacute.

Eu in afara de un genunchi in ghips nu am de ce sa ma plang. Ceea ce tie ti se pare "libidinos" pentru mine e doar "sentimental". Se intampla sa scap dimineata la 4-5 de la munca si sa fug acasa, sa-mi iau nevasta si sa mergem pe malul marii sa vedem rasaritul asa ca in familia mea au incaput multe amintiri cu Nipra. Si nu, nu acopar o datorie de 5500 cu 400 dar acopar un avocat :drink: .

Una alta si ne abatem de la subiect.

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...ma paste un dosar penal pentru vatamare corporala din culpa...Mi-ar placea sa-l mai aud odata inainte de plecare...

Am fost foarte aproape sa ma iau de tine, sa scriu ca nu meriti nipra aia, dar in situatia asta ma abtin, poate ca ai dreptate... Pagubele provocate vehiculelor este acoperita de RCA, iar daca ai martori si demonstrezi ca incercand sa eviti un alt vehicul ce ti-a taiat fata, lucrurile se vor vedea altfel, tu insuti fiind o victima. Multa bafta in continuare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...