Sari la conținut

Caut garnituri pistonase etrier fata


Postări Recomandate

La schimbul de placute am descoperit ca s-au bulit ganiturile exterioare de la pistonasele etrierului fata. Asa ca acum merg bazandu-ma doar pe cele interioare, ceea ce nu e un lucru prea intelept. Problema e ca reprezentantul Kawa imi poate aduce garniturile abia peste vreo trei saptamani. Daca aveti idee de vreun loc de unde as putea sa le iau mai repede v-as fi recunoscator. A, exclus Kawa Motors, aia nici macar pe comanda nu sunt in stare sa mi le aduca, n-am inteles de ce, flacaul de la telefon era cam confuz. La dracu, parca se dadeau dealer autorizat, nu sunt in stare nici piese pe comanda sa aduca?

Deci astept idei, ma intereseaza toate patru garniturile, doua pentru fiecare pistonas de la etrier fata Kawasaki KLE 500 din '99.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incearca la united !mie mi au adus piese la kawa in o saptamana!

Pai la ei ma refeream cand am zis "reprezentantul Kawa imi poate aduce garniturile abia peste vreo trei saptamani".

Alte sugestii ?

Editat de speedy.k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Comanda la United, mergi asa 3 saptamani, cand ti le aduc le schimbi si gata.

Nu se intampla nimic in 3 saptamani cu franele tale, nu zboara pistonasele nicaieri.

 

Din ce stiu eu la etriere cele din exterior sunt de praf, cele din interior tin lichidul.

 

Daca deja ai desfacut si esti cu pistonasele in brate, atunci te inteleg ca vrei mai repede, dar daca ele sunt montate si frana iti merge, eu zic ca te agiti cam degeaba, in 3 saptamani nu se intampla nimic.

 

Peace! Si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La schimbul de placute am descoperit ca s-au bulit ganiturile exterioare de la pistonasele etrierului fata. Asa ca acum merg bazandu-ma doar pe cele interioare, ceea ce nu e un lucru prea intelept. Problema e ca reprezentantul Kawa imi poate aduce garniturile abia peste vreo trei saptamani. Daca aveti idee de vreun loc de unde as putea sa le iau mai repede v-as fi recunoscator. A, exclus Kawa Motors, aia nici macar pe comanda nu sunt in stare sa mi le aduca, n-am inteles de ce, flacaul de la telefon era cam confuz. La dracu, parca se dadeau dealer autorizat, nu sunt in stare nici piese pe comanda sa aduca?

Deci astept idei, ma intereseaza toate patru garniturile, doua pentru fiecare pistonas de la etrier fata Kawasaki KLE 500 din '99.

 

 

http://www.wemoto.com/bikes/Kawasaki/KLE_5...aliper_-_Front/

 

have fun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci mult Purdi & Survolaj. O sa incerc ambele variante sa vad care e mai rapida.

@Belbody: ziceam ca "acum merg bazandu-ma doar pe cele interioare". Deci nu e un capat de tara, dar mi se pare aiurea sa astept trei saptamani pentru niste rahaturi de garnituri.

 

LE: Et, voila: la Romi e pe stoc si ajunge la mine pe marti-miercuri. Pretul cam ca la UM. Deci se poate!

Mesaj completat

Multumesc, baieti, se pare ca s-a rezolvat.

Editat de speedy.k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...