Sari la conținut

The Power Twins - Blackie


Cavaleru
 Share

Postări Recomandate

si Enisala

 

Cand ajungi in Tassos toate motocicletele sunt frumoase. Ambianta de acolo face ca totul sa fie mai placut si mai usor .

 

remu cred ca ai o problema... eu ma refeream la orice drum care ma scoate din bucuresti.

post-21191-0-36904800-1324239291_thumb.jpg

post-21191-0-56230100-1324239309_thumb.jpg

post-21191-0-53485000-1324239369_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e o motocicleta carismatica , adica nu e " la mio cuore" . Nu-ti face inima sa se umfle cand o vezi . Nu-ti face sufletul sa tremure la bucuria ca va merge pe ea. Nu are stil .E un fel de vaca care merge cumva .No offence man !

 

Nu e o motocicleta carismatica, e o motocicleta iubita de proprietar. Toate motocicletele iubite de proprietari vor genera povesti frumoase pline de subiectivism. Dar de aici pana la a zice ca "e un fel de vaca care merge cumva" e distanta lunga. E chiar o motocicleta foarte buna.

 

Bine ca sunt italienestile "mio cuore" ca stai cu sufletul la gura sa nu se fuche ceva in mers si apoi bucurie si extaz cand ai ajuns cu ea acasa intreaga sau doar cu bendixu' in batista.

Da, am zis-o sa fiu rautacios.

 

Acu' sa nu zica remu1 ca nu inteleg punctul lui de vedere pe care NU si l-a exprimat corect - cand am mers cu KTM-ul hehe ce misto avea ceva al lui, care il scotea din turma de "motoare electrice", avea o aroma, un condiment ceva. La fel si cu Niprul - e un morman de fiare care se misca dar are el ceva al lui in felul cum se aude, cum impinge, felul in care il conduci. Si nah ca sa bag si o italianca - Alfa Romeo e mereu "la inima" prin felul in care te simti cand esti in ea, cand atingi elementele te impresioneaza si vizual si tactil. Si toate astea in pofida faptului ca tehnic sunt facute cu khuru si tre' sa ai maaare grija de ele ca de "mio cuore" ca sa nu se fuche.

Dar - inca o data - de-aici si pana la treaba cu "un fel de vaca care merge cumva" mai e muuuuult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-am zis niciodata ca motocicleta mea e perfecta, inegalabila sau de neinlocuit. pt ce a fost ea creata este extraordinara. e una din putinele motociclete polivalente care se descurca bine intr-o varietate de situatii: drumuri virajate, touring, off road, chiar si ritmuri mai sportive si asta nu o spun numai eu ci si redactorul de la motociclismo care are are destula experienta pe multe mobre testate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi place motocicleta asta ... Nu as abandona niciodata cruiser ul dar daca ar fi vorba de o a doua motocicleta cred ca TDM ul ar fi perfect si pentru mine ... asa cum a fost si pentru altii :)

 

Sincer sa fiu imi place si cum arata cat si polivalenta ei ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragut streetfighter .. dar totusi rotile par putin cam mici pentru dimensiunea motocicletei .

 

este o motocicleta masiva. roata pe fata e de 18" spatele de 17", arata binisor asa cum e facuta, un pic cam prea blink-blink pt mine :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Fiind cu firma in teambuilding la munte in Busteni. Am profitat de ziua de luni si am tras o plimbarica pana la Sighisoara.

 

Cetatea de la Rupea.

drumul pana la cetate este proaspat asfaltat, cetatea era inchisa, in renovare. Se va deschide anul viitor din ce mi-a zis o doamna la fata locului.

 

IMG_4636.JPG

 

Saschiz

 

IMG_4645.JPG

 

Biserica fortificata din Saschiz (cica aici s-a filmat Harry potter.. nu am verificat informatia)

 

IMG_4643.JPG

 

Cetatea Saschiz drumul este destul de prost la inceput, format din dale de beton, unele sparte, altele lipsa. apoi devine un forestier, cu cateva portiuni noroioase. Pana la cetate se urca pe jos pe langa statia radio (antena alba cu rosu). Noi nu am urcat ca nu aveam unde sa las echipamentul. De acolo am coborat pe un drum care coboara prin spatele gospodariilor oamenilor plin de santuri prin care se scurge apa, dar nu mai lung de 300m, in comparatie cu drumul pe care am urcat care avea ~2km

 

IMG_4649.JPG

 

IMG_4652.JPG

 

Sighisoara Drumul prin Padurea Bogatii este excelent. Soare la venire, ploaie torentiala la plecare

 

IMG_4658.JPG

 

IMG_4659.JPG

 

IMG_4675.JPG

 

Enjoy

 

Pe drum am avut parte de 2-3 masini care au depasit ingorandu-mi complet prezenta pe contrasens. Apoi inainte de a intra in padurea Bogatii am ajuns la un accident in care fusese implicat un BMW r1200Gs alb cu numar de BV si Logan break, pilotul era bine. nu avea nimic rupt doar lovit la oo. se pare ca loganul iesise din parcare, mergea incet pe marginea drumului, iar cand BMW-ul se pregatea sa faca depasirea a virat stranga catre un drum perpedicular pe cel principal. impact in aripa stanga spate a masinii. Motocicleta cred ca era dauna totala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...

vara asta am fost pana in corfu in inapoi 2400 km. consum mediu 4.56, cel mai mic a fost 4.31 pe 300km de autostrada.

 

P9020175.JPG

 

Si gpsul meu cu diagonala de 40"

 

P9020159.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...