Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

Cel mai bine...

Vindeti Suzi si cumparati un Yama... :)

Cica la r6 model ala 2000 2003 se indoie foarte repede cadru acolo la furca in caz de o groapa asa mai mare si se apropie roata fata de carenaj ( deloc de ignorat) asa este? :lol: , nu stiu intreb si eu ? :)

Mesaj completat

Acuma dai lectii, de morala si de mers cu motoreta, dupa ce ai cazut cu GSXR-ul de 750 pe care l-ai avut si l-ai vindut cu roata pe fata sudata, cu gindul ca fraierul pe care l-ai pacalit cade cu ia ,isi rupe gitul si nimeni nu afla nimic.

DUMNEZEU E SUS SI VEDE

Asa sunt eu excroc, pacalesc lumea, vreau sa moara lumea, tin cu basescu,sunt un nemernic fara egal.

Marturisesc daca tot mai prins cu minciuna... ca defapt am vrut sa fac roata eu din lemn(eu sunt tamplar pentru cine nu stie), nu am reusit cu roata dar am reusit cu pistoanele, VEZI ca are pistoane de lemn si am batut o tabla in cap sa nu se arda, mai merge? :D

Editat de aladin1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

doaamne fereste baieti.

nu va inteleg cred ca sunteti nebuni.voi veti fi cei de la stirile de la ora 5pro tv.

cum puteti sa ganditi sa luati prima motocicleta de 1000 si chiar de 600.

vaduva si miezeul voi ati numit asta experienta moto? tzr 50 vs gsxr srad=imposibil

din cate am vazut zici ca ai mers cu 1000 si nu ti sa parut nimik chiar si 750. eu cred ca treb sa te mai gandesti

e usor sa dai 2000 de e sa iei una care baga goneta tare dar gandestete la parintii tai si colegii de liceu care vor plange ca ai vrut tu sa turezi tare in fatza liceului fara casca la fetitzele cu inceput de tzatze

prima data incepi cu un scuter 50cc apoi moto 125 si apoi incepi sa te gandesti la ceva domol asa.

dupa parerea mea pt incepatori o motoreta frumoasa si blanda care te iarta este cbr600f4i

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doaamne fereste baieti.

nu va inteleg cred ca sunteti nebuni.voi veti fi cei de la stirile de la ora 5pro tv.

cum puteti sa ganditi sa luati prima motocicleta de 1000 si chiar de 600.

vaduva si miezeul voi ati numit asta experienta moto? tzr 50 vs gsxr srad=imposibil

din cate am vazut zici ca ai mers cu 1000 si nu ti sa parut nimik chiar si 750. eu cred ca treb sa te mai gandesti

e usor sa dai 2000 de e sa iei una care baga goneta tare dar gandestete la parintii tai si colegii de liceu care vor plange ca ai vrut tu sa turezi tare in fatza liceului fara casca la fetitzele cu inceput de tzatze

prima data incepi cu un scuter 50cc apoi moto 125 si apoi incepi sa te gandesti la ceva domol asa.

dupa parerea mea pt incepatori o motoreta frumoasa si blanda care te iarta este cbr600f4i

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doaamne fereste baieti.

nu va inteleg cred ca sunteti nebuni.voi veti fi cei de la stirile de la ora 5pro tv.

cum puteti sa ganditi sa luati prima motocicleta de 1000 si chiar de 600.

vaduva si miezeul voi ati numit asta experienta moto? tzr 50 vs gsxr srad=imposibil

din cate am vazut zici ca ai mers cu 1000 si nu ti sa parut nimik chiar si 750. eu cred ca treb sa te mai gandesti

e usor sa dai 2000 de e sa iei una care baga goneta tare dar gandestete la parintii tai si colegii de liceu care vor plange ca ai vrut tu sa turezi tare in fatza liceului fara casca la fetitzele cu inceput de tzatze

prima data incepi cu un scuter 50cc apoi moto 125 si apoi incepi sa te gandesti la ceva domol asa.

dupa parerea mea pt incepatori o motoreta frumoasa si blanda care te iarta este cbr600f4i

Mesaj completat

doaamne fereste baieti.

nu va inteleg cred ca sunteti nebuni.voi veti fi cei de la stirile de la ora 5pro tv.

cum puteti sa ganditi sa luati prima motocicleta de 1000 si chiar de 600.

vaduva si miezeul voi ati numit asta experienta moto? tzr 50 vs gsxr srad=imposibil

din cate am vazut zici ca ai mers cu 1000 si nu ti sa parut nimik chiar si 750. eu cred ca treb sa te mai gandesti

e usor sa dai 2000 de e sa iei una care baga goneta tare dar gandestete la parintii tai si colegii de liceu care vor plange ca ai vrut tu sa turezi tare in fatza liceului fara casca la fetitzele cu inceput de tzatze

prima data incepi cu un scuter 50cc apoi moto 125 si apoi incepi sa te gandesti la ceva domol asa.

dupa parerea mea pt incepatori o motoreta frumoasa si blanda care te iarta este cbr600f4i

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ca nu e chiar asa , acum depimde si de talentul fiecaruia sunt oameni f talentati sau dimpotriva antitalente.va vine sa credeti ca acum vreo 7-8 ani o fata care a implinit 18 ani a primit cadou un r1 din 2000 ,ca prim motor ,am mai avut tot in acea perioada un prieten care si-a luat zx9 si nu urcase in viata lui pe moto ,traiesc si azi si sunt bine mersi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ipotetic putem face fiecare in parte un milion de euro.

 

Mesaj completat

doaamne fereste baieti.

nu va inteleg cred ca sunteti nebuni.voi veti fi cei de la stirile de la ora 5pro tv.

cum puteti sa ganditi sa luati prima motocicleta de 1000 si chiar de 600.

vaduva si miezeul voi ati numit asta experienta moto? tzr 50 vs gsxr srad=imposibil

din cate am vazut zici ca ai mers cu 1000 si nu ti sa parut nimik chiar si 750. eu cred ca treb sa te mai gandesti

e usor sa dai 2000 de e sa iei una care baga goneta tare dar gandestete la parintii tai si colegii de liceu care vor plange ca ai vrut tu sa turezi tare in fatza liceului fara casca la fetitzele cu inceput de tzatze

prima data incepi cu un scuter 50cc apoi moto 125 si apoi incepi sa te gandesti la ceva domol asa.

dupa parerea mea pt incepatori o motoreta frumoasa si blanda care te iarta este cbr600f4i

Cu inceput de tzatze :lol: :) esti diement!!

AStia care mai au pe acasa motociclete si ma si merg cu ele le spun cum este normal unora care vor sa-si ia, acum ca mai sunt si exceptii, asta este, si natura incearca mereu, oameni cu 4 maini, 6 co..e, dar nu se potrivesc cu mediul decat foarte greu.

Mesaj completat

Stie cineva unde gasesc plasa de carbon si epoxi, ma intereseaza si solutia care se da pe matrita sa nu se lipeasca, unde pot gasi asa ceva la pret de pret, adica sa cumpar putina nu cu valul.Vreau sa ma iau de tuningarit motociclete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kawasakimann : poate omu sa-si ia primu motor si hayabusa sau bmw s100RR, toata treaba e la CAP. poti merge si cu alea cu 50 km/h sau cat te lasa IQ-ul. Totul e sa realizezi ca se poate si asa si sa vrei. Experienta vine cu timpul. Eu am luat motorul din semnatura ca prim motor. Oficial ,dupa ce am luat carnetul cat. A.Am acut 24.000 km in 2 sezoane. Fara incidente.

 

So long

Editat de DucatiMeccanica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am gasit asta http://www.spare.suzuki.hu/ cred ca exista cineva care sa aduca de la unguri

Ce-mi curce scuipat din gura cand ma uit la accesorii suzuki! Cerd ca asa suntem toti!

Editat de aladin1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am inceput pe un k3 de 600 si momentan nu am avut nicio problema chiar daca mi-a mai iertat cate o gafa nu pot sa zic decat ca este o motocicleta foarte puternica si este recomandata oamenilor cu cap. Poti sa incepi si pe hayabusa numai sa iti iei cpul cu tine de fiecare data cand pleci de acasa cu ea. Bafta si asfalt curat. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand multumesc pt intelegere baieti. In al doilea rand kawasakiman nu e greu sa te uiti la altul si sa zici ca e nebun ca indrazneste sa vrea ceva mai salbatic. Consider ca toti suntem umpic cam nebuni, alfel ce draq cautam pe 2 roti in trafic printre atatia conservari care ne urasc, pe niste strazi ca vai de mama lor si mai ales cand se mediatizeaza atat accidentele moto fatale.... Referitor la varsta nu cred ca are rost sa te anunt ca liceul l-am terminat de aproape 4 ani dar tot o fac.

Mereu am crezut ca noi, motociclistii suntem o rasa mai aparte, care nu se sperie de cai putere si nici de umpic de pericol. Sincer, tocmai frica de faptul ca un GSXR nu ma va ierta ma face sa mi-l doresc. Nici o motocicleta nu te iarta daca esti prost, nici macar un scuter nu te iarta. Daca esti prost sau daca altii din jurul tau sunt indeajuns de prosti o sa ajungi la pamant asa ca de ce sa filozofam atat ca GSXR-ul nu te iarta da honda f4i te iarta? Daca e sa pici la 150 km/h e mai milos asfaltul cu capul tau la honda? Ma indoiesc! Deci sfatul corect pe care il poti da suna cam asa:

" Daca iti place si te simti in stare gsxr e o motocicleta puternica si nervoasa care te va duce departe iar daca vrei una mai potolita ia-ti o HONDA F4i"

Iar eu raspund asa: "Daca tot iau SS la ce naiba sa ma indrept catre una potolita?"

Dupa parerea mea nici topicurile de genu " Sunt incepator. Ce motor sa imi cumpar" nu isi au rostul, mai ales ca ala care te sfatuieste nu te cunoaste si nu stie daca esti o planta sau viitorul Rossi. Daca tot esti incepator dute si intreaba instructorul daca te crede in stare de un SS. Daca da iesi la cumparaturi. Daca zice ca nu tot iti vei lua :D asa ca RIDE OR DIE!!!!

ASFALT USCAT SI PRIMAVARA TIMPURIE LA TOATA LUMEA :lol:

Mesaj completat

Apropo bai INCEPUT DE TZATZE vezi ca is dreaq om insurat. Asa ai facut tu? Ai turat la alea cu inceput de tatze? :) Nu mai bine te duci cu conserva, gasesti una cu tatze mari, o iei de buci ( acolo unde e suportu de agatat) si o rezolvi pe bancheta din spate? Motorul e pentru plimbat prietene nu ca sa te f...ti in el :D !!!!!!!!

Doamne ce om.... De aia imi recomanzi una mai potolita? Ca sa pot sa f...t pe ea? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul e pentru plimbat prietene nu ca sa te f...ti in el !!!!!!!!

Doamne ce om.... De aia imi recomanzi una mai potolita? Ca sa pot sa f...t pe ea? :lol:

 

iti recomanda una potolita ca sa mai apuci sa f*ti ceva , sa nu te duci inainte de vreme. nu din rautate :D

 

poti sa crapi si cu 49 cmc si cu 1200 cmc diferenta este ca la un motor mai mare ai sanse mai mari sa crapi (doamne fereste)

 

indiferent de alegera facuta grija mare DUPA ce incepi sa crezi ca stii sa te dai pe mobra mare

nu se cade in prima saptamana .... se cade mai des cand crezi ca stii sa te dai :D dupa 2-3 luni de "experienta"

 

in rest numa bine si asfalt uscat sa ne vedem cu bine la intruniri

 

ps. daca iti iei mobra si nu f*ti pe ea (de preferinta babe) nu esti Biker :) ... bikerii astea-s violatori de babe :)

Editat de Wollt_Rider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

, intreb si eu ca omul simplu... prost .. care este motivul de sunt asa putine miute, si unde sunt, sunt pe maini bune (in general)? Ma gandesc si eu.. Acum toata lumea se crede experta..si vrea miar, eu nu vreua spre ex. cel mult 750 dar deja este prea mult , vreu sa f..t mult si bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai devreme sau mai tarziu dorinta de a incerca(a incaleca) si altceva ne cuprinde pe toti :lol:, am avut 600'k5 acum am 750`k5 si pot spune alaturi de multa lume ca este compromisul perfect intre 600 si 1000 dar asta nu ma face sa nu ma gandesc si la un miar

dupa cum am mai spus ... "mintea conduce pumnul ,nu invers;)"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma cum ramane... gsxR 1000 este pentru incepatori sau nu, nu mai inteleg nimic, ...? Si eu cred ca pot sa pilotez un avion de vanatoare daca primesc un minim instructaj, si poate am noroc si nu ma prabusesc , pa bune cred, zic si eu..!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnule vaduva in primul rand. Nu cred ca vrei sa creezi vaduve .asa ca mai citeste legile astea si vezi limita capacitatii care poti conduce u cu carnetul.app ai carnet?la tzr nu trebuie. Tre sa ai 2 ani vechime ca sa te lase legea sa accelerezi senzatia.asa, din partea mea doresc tuturor scuteristilor copiilor emo si tiganilor medaliati sa-si ia miar si busa.ca oricum conduci cu capul nu???? Si apoi cu ocazia asta vom avea si noi mai multe piese sh in caz ca avem nevoie la mobre vreodata.mai esti si artagos cand altii vor sa te invete ceva. Aaaaa dar stai ca u nu suporti topicuri de incepator.nu? Atunci de ce ai scris aici la clasa profi?esti profi cumva? Pai da maine poimaine ii explici lui OTTO TUN cum sa ia viraje.mai bine taci si ia ce iti doreste inima.si gata.ne vedem pe strazi.

nu vad eu bine sau la profil ai numai goluri si liniute .oare nu ao avut ce sa scrii la carnet motociclete detinute si vechime.

Salutare si respect.

Editat de kawasakimann
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai kawasakiman citeste cu atentie mai sus la primul meu post si o sa vezi ca era vorba despre GSXR 600 SRAD nu de miute sau ce buse visezi tu in capul tau. Asa ca citeste inainte sa vorbesti!!!!

Intreaba orice pilot, biker, sofer sau ce vrei tu .... poti sa ai 1000000 de km si sa schimbi 7 mobre ca daca nu te duce capu nu poti stapanii un motor de 600 si nici de 750 sau 1000. Apropo... ai impresia ca daca ai mai multi cm3 esti mai doctor?

Nu e asa!!!!

Incearca sa nu mai fi tu lupul moralist. Eu am intrebat ce probleme are modelul acela de motocicleta nu daca o pot conduce sau nu. Te crezi profesor la scoala si ai catedra pe forum mai omule? Si ca sa stii Detinatori de Suzuki GSX-R nu inseamna piloti sau instructori pe GSX-R. Nu te supraevalua pentru ca nu te-a certificat pe tine nimeni profesionist. Esti poate doar un simplu posesor de motocicleta. Sau faci sport de performanta pe strazile publice?

Hai sa lasam orgoliile si sa ne intelegem ca trebuie doar sa ne ajutam mai omule sau profesionistule daca asta te crezi.

Asfalt uscat si feritiva de prosti care se cred destepti....

Mesaj completat

Aaaa si conform decretului in vigoare DIN ROMANIA (ca poate esti cetatean german) nu ai vreo restrictie de capacitate sau putere din prima secunda in care ai permis de conducere categoria A... Ca sa nu mai inveti pe altii prostii. Pune mana si citeste ca nici legea nu o stii ca sa vorbesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@vaduva88, de ce vrei neaparat GSX-R?

In general japonezele sunt fiabile, dar:

Din pct. meu de vedere, mobrele sport, cu cat sunt mai vechi, cu atat sunt mai proaste. Nu este o regula, evident, dar daca o gandim logic, genul asta de motocicleta este condus de oameni nu tocmai "linistiti cu duhul" :lol:

Verifici cadrul, discurile de frana, furtunasele de frana, furca ... si lista poate continua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Art. 38 (1) Posesorul permisului de conducere pentru categoria A are dreptul să conducă o motocicletă cu o putere care depăÂşeÂşte 25 kW sau un raport putere/greutate care depăÂşeÂşte 0, 16 kW/kg ori o motocicletă cu ataÂş cu un raport putere/greutate care depăÂşeÂşte 0, 16 kW/kg, numai dacă are o experiență de minimum 2 ani pe o motocicletă cu specificații tehnice inferioare sau dacă persoana are 21 de ani.

 

 

Mersi pentru sfat dar am vazut un anume gsxr 600 care mi-a placut care mi-a placut. Pur si simplu mi-a placut foarte mult. Cand iti place ceva iti place si il vrei. Daca vroiam neaaparat sa fie foarte puternica luam una de 1000 dar mi-a placut asta de 600. Putea sa fi fost si de 400 motorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...