Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

Aducea unul dintre voi seat cover-uri am gasit si eu ceva si ma interesa daca ar putea aduce si asa ceva:

 

http://www.mxalliance.co.za/img/assets/pro...ol-R-detail.jpg

 

http://www.v9sportbike.com/lang-fr/luimoto...eat-cover-.html

 

si la ce pret, am vb si cu dorian sa vad ce imi raspunde si el de pret si vreau sa aleg cea mai buna varianta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Te invat eu ca stiu.. te duci frumusel la cineva care sudeaza in argon PROFESIONAL ..adica nu cu cablu de retea sau aluminiu de prin atelier de la el.. cineva care sti foarte bine ca este profii si ca sudeaza cu electrozi speciali din aluminiu cu siliciu si ce reacu maia re el pe acolo.. protejezi zona foarte bine , dai afara bobinele, sudeaza bucata aia si gata dar in cazul in care lipseste o reface prin construire, foarte simplu 1 h de munca.

 

am inteles! sa traiti!

Mesaj completat

mai ai bucata rupta? daca e incearca sa ajungi pe la mine si o rezolvam 0751.077.890 Razvan (in dr taberei) sau daca e sa vi sa ma iei unde o ti sa te ajut

 

din pacate nu's in tara,mersi oricum

Mesaj completat

@ todea: sper ca tu esti ok, da ?

 

da man ;) gasisem un k5 de 600 sa-l bag pe circuit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

upi eu pot sa ti le aduc pe astea dar cu siguranta mult mai scump decat ti le poate face darian...si desi lucreaza bine omu(seaua mea de RR stie ce zic) nu o sa ai aceiasi calitate. si dupa cum ai pus si tu in al 2-lea link doar seaua fata e 140$ ;) uite pretul de la LUIMOTO ca sa stii la ce te inhami :D http://cgi.ebay.com/ebaymotors/05-07-CBR-1...#ht_4500wt_1026

+55 shipping+vama care o platesti tot tu :P si acum gandeste-te bine daca le vrei ca sunt un pic cam scumpe, dar deh sunt banii tai

Editat de alecs_1000rr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Altzii cheltuie banutu prin cluburi de fitze,,, baga benzina in x7 si poarta toale de milione de euro.. asa ca meritam se ne pune lucruri frumoase si scumpe pe motoare.. trebuie sa ne gandim ca meritam tot ce este mai bun pt motocicletele noastre, in limita bugetului desigur.. dar eu spre ex dc vreau ceva nu pot sa dorm noapte pana nu-l cumpar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o rugaminte cine ma poate ajuta cu niste dimensiuni in cm pt carena fata de k8 1000? atasez o poza in care am tras niste linii cu rosu alea ar fi distantele care m-ar interesa sa fie masurate in cm ...pls ca bat pasul pe loc momentan am partea de sus facuta rudimentar o sa revin cu poze :wacko:

post-20515-1302847845_thumb.jpg

Editat de CrashTestPilot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am dat eu "la liniutza" din mers cu k6 si Zx10 2006. Am plecat de pe la 100-120 km/h pana aproape de 299, roata mea fata era in dreptul rotii spate a k6`lui, iar ZX-10le era in spatele nostru la o diferenta notabila (5-10 m). Am mers pe un R1 2006, si in ture mici mi s-a parut comparabil cu un 600, insa in ture mari tragea foarte tare.

 

k5-k6 sunt unele dintre cele mai slabute motociclete la clasa 1000 la anul acela. 166kg la gol fata de un zx10 174kg la gol e o diferenta notabila.

 

am si eu o rugaminte cine ma poate ajuta cu niste dimensiuni in cm pt carena fata de k8 1000? atasez o poza in care am tras niste linii cu rosu alea ar fi distantele care m-ar interesa sa fie masurate in cm ...pls ca bat pasul pe loc momentan am partea de sus facuta rudimentar o sa revin cu poze :wacko:

 

Daca doresti sa o faci - pot vorbi cu cei de la Bardak sa-ti faci o carena frontala la ei.

Editat de Survolaj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dimensiuni pentru o carena? chiar vreau sa-ti vad si eu munca dupa ce o faci...esti primul care il aud care face dupa dimensiuni o matrita...multa bafta. Daca doresti poti sa te duci la ei si sa vb sa poti lua niste masuri, nu e mai simplu asa? :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

upi eu pot sa ti le aduc pe astea dar cu siguranta mult mai scump decat ti le poate face darian...si desi lucreaza bine omu(seaua mea de RR stie ce zic) nu o sa ai aceiasi calitate. si dupa cum ai pus si tu in al 2-lea link doar seaua fata e 140$ :wacko: uite pretul de la LUIMOTO ca sa stii la ce te inhami :laugh: http://cgi.ebay.com/ebaymotors/05-07-CBR-1...#ht_4500wt_1026

+55 shipping+vama care o platesti tot tu :) si acum gandeste-te bine daca le vrei ca sunt un pic cam scumpe, dar deh sunt banii tai

Ms mult de raspuns alecs. Da-mi un pret final pt amandoua cu tot cu shippement.

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

upi pretul fara nici un adaos pus de mine este de 350$ iar cand vin tre sa mergem impreuna sa le luam si de vama te ocupi tu ca aia chiar nu stiu cat e. ori ... sa incerc sa vb cu asta sa vad daca poate sa imi treaca o valoare mai mica sa nu platesti vama.dar pt asta nu pot garanta ca vrea... mai bine mai lasa-ma sa mai caut ca poate gasesc si mai ieftin. aia e luata exact dupa ce ai zis tu de la LUIMOTO care sunt destul de scumpi. lasa-ma cateva zile si da-mi add pe mess sa vb acolo in timp real. Alecs_1000rr

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre... da ce sunt eu.. mama omida.pot doar sa ghicesc ca in 2012 o sa ai un k9 1000 :laugh: daca iti comvine ce am prezis tre sa ma cinstesti cu un cico si o tura pe silverstone :)

 

vrei sa vi sa ma injosesti ?si pe banii mei :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ms mult de raspuns alecs. Da-mi un pret final pt amandoua cu tot cu shippement.

Multumesc.

 

 

baiatu cauta darian pe forum si iti face el seile tale asa si iesi si mai ieftin.

 

 

spor

 

 

Hai cu vara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricum...frumoase gume pe chinezaria aia... tare as vrea sa vad un gixer cu gume din alea :wacko:) cred ca m-as pisa pe mine de ras :laugh:)))

ce e bey todea nu iti convine k9 in 2012 tu vrei un L3 bag eu de seama in 2012 :)) nu o supara pe mama omida ca iti in ghioc si iti iei un hyosung... asa ca fi multumit cu ce prezic ;))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricum...frumoase gume pe chinezaria aia... tare as vrea sa vad un gixer cu gume din alea :wacko:) cred ca m-as pisa pe mine de ras :laugh:)))

ce e bey todea nu iti convine k9 in 2012 tu vrei un L3 bag eu de seama in 2012 :)) nu o supara pe mama omida ca iti in ghioc si iti iei un hyosung... asa ca fi multumit cu ce prezic ;))

 

tu pregateste numa k5'u ca la anu' atacam rosbk'u :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si motocicletele noastre sunt tot niste chinezarii mai bine lucrate. Sa nu mai fie chinezarii si sa se justifice pretul ala urias cand este noua , ar trebui sa fie dotata cu carene de carbon, scarite titan si mai toate componentele din titan... roti de carbon... dc ma uit bine este o chinezarie lucioasa... orice motocicleta de viteza... GATA ma duc la barul de motociclisti din Buzau ca a implinit clubul mousaios 1 an si sarbatorim cica .... sa vedem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ,

 

incepand de astazi am devenit propietarul unu k2 , bine ingrijit , pe care am de gand sa-l tin la fel , fara incidente .Am cautat pe net manualul de intretinere , am gasit ceva pe rapid share , dar binenteles ca nu l-am putut da jos , ( baiatul de la care l-am luat urmeaza sa-mi inmaneze si manualul ) , acum apelez la bunavointa celor care aveti in propietate asa ceva pentru niste sfaturi , tips & tricks probleme intampinate , comune acestor motorete etc. Dau o bere :wacko:

 

Una din modificarile pe care le-as vrea sa le fac in prima faza ar fii achizitionarea si instalarea unui kit xenon . A mai pus cineva pe motoreta asa ceva , se pune greu , ce becuri sunt ?

 

Multumesc ,

 

Catalin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ,

 

incepand de astazi am devenit propietarul unu k2 , bine ingrijit , pe care am de gand sa-l tin la fel , fara incidente .

 

 

bine ai venit, s-o stapanesti sanatos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...