Sari la conținut

PROBLEME DIN CAUZA UNEI GROPI!


Tzestos
 Share

Postări Recomandate

am avut placerea de a lua o groapa pe dorobanti in dreptul la Romana, imediat dupa intersectia de la ASE. Am simtit-o in toate incheieturile, bine ca nu m-a pus sa pup asfaltul. Problema e ca acum daca iau o mana de pe ghidon...incepe sa se trepideze...stanga, drepta destul de rau...dar nu-mi dau seama de unde e...deci...HELP!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am avut placerea de a lua o groapa pe dorobanti in dreptul la Romana, imediat dupa intersectia de la ASE. Am simtit-o in toate incheieturile, bine ca nu m-a pus sa pup asfaltul. Problema e ca acum daca iau o mana de pe ghidon...incepe sa se trepideze...stanga, drepta destul de rau...dar nu-mi dau seama de unde e...deci...HELP!!!!

Rulmentii de la jug? Sui pe mobra, trage frana fata si incearca sa impingi/tragi scurt de mobra, sa vezi daca are joc sau nu. Aia sunt relativ usor de schimbat, si ieftini daca gasesti pe dimensiuni si tip la skf :laugh:

 

Sau cum s-a mai spus... janta stramba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am avut placerea de a lua o groapa pe dorobanti in dreptul la Romana, imediat dupa intersectia de la ASE. Am simtit-o in toate incheieturile, bine ca nu m-a pus sa pup asfaltul. Problema e ca acum daca iau o mana de pe ghidon...incepe sa se trepideze...stanga, drepta destul de rau...dar nu-mi dau seama de unde e...deci...HELP!!!!

 

Felicitari, sunteti fericitul castigator al unei vizite intr-un service specializat pentru una (sau toate) din problemele urmatoare:

- janta stramba

- rulmenti roata

- rulmenti jug

 

Va multumim ca ati ales sa rulati pe bulevardele din Bucuresti si va recomandam sa marcati cu un G R O P I L Ă respectivul crater.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am avut placerea de a lua o groapa pe dorobanti in dreptul la Romana, imediat dupa intersectia de la ASE. Am simtit-o in toate incheieturile, bine ca nu m-a pus sa pup asfaltul. Problema e ca acum daca iau o mana de pe ghidon...incepe sa se trepideze...stanga, drepta destul de rau...dar nu-mi dau seama de unde e...deci...HELP!!!!

janta stramba ,poti verifica usor suspentand roata fata si invartind de roata ,tine un obiect gen pix creion sprijinit de telescop si cu varful spre marginea jantei ,vei vedea daca e janta sau nu ,oricum sa sti ca se poate indrepta ,am patit si eu mi-au indreptat-o niste baieti f priceputi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

janta stramba ,poti verifica usor suspentand roata fata si invartind de roata ,tine un obiect gen pix creion sprijinit de telescop si cu varful spre marginea jantei ,vei vedea daca e janta sau nu ,oricum sa sti ca se poate indrepta ,am patit si eu mi-au indreptat-o niste baieti f priceputi

 

subscriu .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

subscriu .

 

de la rulmentii de la jug nu e, Asta am verificat prima data, si nici galma la cauciuc, cred ca-i geanta stramba..o sa o verific maine, in caz ca...undeva sa indrept janta??? Pacat ca nu am avut creta sa marchez locul

Mesaj completat

Am coborat la mobra si am verificat jentile cu creionu (se cam uita ciudat lumea la mine) se pare ca pe spate e cam indoita...pe fata nu am reusit...nu am gasit pe nimeni sa se cocoate pe poponeata ca sa i se ridice fatza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine te-a ajutat cu indreptatul jantei? lasa niste date, daca se poate.

multumesc

jante mi-a indreptat "sirius" asa il cheama e in bucuresti eu nu il cunosc personal dar am trimis prin curier(sunt din hunedoara) si ma rezolvat ,e un adevarat profesionist ,indreapta si discuri de frana ,din pacate am pierdut telefonul si deci si numarul lui ,am trimis cateva pm la cei care le-am dat numarul si sper sa il recuperez zilele astea ,oricum ca exemplu am avut o janta indoita rau deci cu " opt" in ea , batea in lateral cam 2 cm ,si discul de frana stanga indoit de nu se putea invartii roata ,plus ca lipsea si o bucata cam de 2 cm din buza jantei ,cand mia venit janta acasa nu mia venit sa cred,era ca noua nu am putut sa observ unde a fost lovita (inclusiv vopsita), cu tot cu discul indreptat am platit 2 milioana (200 ron)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am avut placerea de a lua o groapa pe dorobanti in dreptul la Romana, imediat dupa intersectia de la ASE. Am simtit-o in toate incheieturile, bine ca nu m-a pus sa pup asfaltul. Problema e ca acum daca iau o mana de pe ghidon...incepe sa se trepideze...stanga, drepta destul de rau...dar nu-mi dau seama de unde e...deci...HELP!!!!

Am patit si eu chestia asta anul trecut.

am avut janta stramba, am indreptat-o trepida in continuare in momentul in care luam mana dupa ghidon.

am verificat rulmentii de la juguri si de la roata erau ok.

acum am schimbat uleiul in furca si am inlocuit cauciucul fata.

nu mai vibreaza deloc. am observat pe cauciucul fata pliul interior rupt pe o dist de cca 5 cm. baiatul de la vulcanizare mi-a zis ca e din cauza gropii.

acum nu stiu exact din ce cauza vibra, dar s-a rezolvat prin indreptat janta, inlocuit uleiul din furca si anvelopa. acum fa niste nvestigatii si vezi cum rezolvi problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi trepida ghidonul rau de tot ...mai ales cand se muta centru de greutate pe fata.am cautat disperat probleme cu geanta,amortizoare,rulmeni.Da de unde ...era cauciucul ovalizat..!!!!da ati auzit bine ,era ovalizat pur si simplu de la gropile infernale ale Bucurestiului.Prolema rezolvata prin schimbarea cauciucului.Care mai aveti probleme de genu mergeti intai la echilibrat ca e mai ieftin si se vede imediat in loc sa cautai jante strambe sau rulmenti facuti praf.Salutari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi trepida ghidonul rau de tot ...mai ales cand se muta centru de greutate pe fata.am cautat disperat probleme cu geanta,amortizoare,rulmeni.Da de unde ...era cauciucul ovalizat..!!!!da ati auzit bine ,era ovalizat pur si simplu de la gropile infernale ale Bucurestiului.Prolema rezolvata prin schimbarea cauciucului.Care mai aveti probleme de genu mergeti intai la echilibrat ca e mai ieftin si se vede imediat in loc sa cautai jante strambe sau rulmenti facuti praf.Salutari

EXACT

ceea ce am patit si eu

din cauza socului unul dntre pliurile cauciucului se rupe si fara sa faci pana se ovalizeaza cauciucul. foarte putin, nu se sesizeaza decat pe masina de echilibrat, dar iti vibreaza ghidonul .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...