Sari la conținut

M72 De Piese


Axa cu Scame
 Share

Postări Recomandate

A venit aseara un nene la mine, vazand motoare in fata curtii....nici nu stia ce are in curte , dar stia ca vrea sa-l dea B) S-a dovedit a fi un M72 cu atas, un prieten s-a dus si s-a ales cu alternatorul , restul fierataniei e inca acolo . Cine e interesat , adresa e Calafat 76, pe colt. Nu cereti detali aici, nu am cum sa va dau, omul nici telefon nu are, duceti-va si vedeti. Presupun ca il da ieftin. Actele nu mai sunt, deci strict de piese. Multe se potrivesc si pe Dnepr, din cate stiu.

 

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..in primul rind Axa, :cheers: pt.informatie.Am fost eu...se pare ca e un Ural,nu un M72,e demontat si descompletat,curtea e plina de tiganii,asta zice ca a avut motocicleta intreaga dar ca au furat din ea vecinii,sa o dea la fier vechi si fiisu sa-si cumpere droguri.Eu cred ca e furata,am vazut o aripa cu un numar cu B90...si nu mai stiu ce,o tine bucati intr-ul fel de pod,iar atasul jos in curte.Totul intr-o mizerie lucie,cred ca atasul e folosit ca WC de catre puradeii autohtoni.Atasul pare patratos,parca putin mai modern decit cel de pe M-ul cumparat de catre un prieten de=al meu drept BMW.Pe aparatoarea de roata de cauciuc scrie URAL,nu mai are rezervor,nici cadrul nu mai exista si probabil ca lipsesc multe alte piese,nu am vazut nici comenzi ,sa, ghidon.Omul bate cimpii rau,ca are promisa furca pt.unul in tirg,ca-i da 3 milioane pe ea,ca vine cineva si cumpara toata motocicleta,ca nu o vinde decit intreaga,ca ii trebuie bani pt.fiisu sa-l trateze,peste 5 minute ii trebuie bani sa-si vopseasca hirbul de Dacie,chesti din astea,totul intr-o atmosfera tiganeasca pe cinste.Si omul e tare fain,a iesit pe strada in chiloti de o curatenie mai mult decit ...dar cu palarie de soare cu boruri(sic!) :lol: Locatia este in capatul strazii Calafat,in Tei,opus intrind dinspre circ,ultima casa pe dreapta(nr.76).Se poate ajunge mai usor din partea opusa,nu stiu cum se numeste acel bulevard,nu o iei la dreapta spre Tei veniiind dinspre Stefan cel Mare ci mergi putin inainte si faci dreapta,la un moment dat te intersectezi cu str.Calafat,din aceasta parte e prima casa pe stinga,are intrarea pe colt,o usa jupuita cu un lacat....daca cineva doreste sa vada,il sfatuiesc sa nu mearga neinsotit sau dupa lasarea intunericului...Bafta! PS: am vrut sa fac poze dar nu mi-a venit sa scot telefonul din buzunar in mijlocul gloatei de ciori.. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca se mai duce cineva pe acolo aruncatzi un oki shi de nishte piese de MZ gat de lup ca am o vaga banuiala ca ciorile cu pricina se opcupa cu speriat motoare.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Axa: Multumim pentru informatie!

 

@13 Todesengel: numarul de inmatriculare pe care l-ai vazut era (sunt sigur in proportie de 95%) B 90 CBO. Este al unui Ural albastru cu atas din 1992. Motocicleta cu pricina a zacut intr-o curte pe strada Gh Titeica (stiti voi care) pana nu demult. In curtea respectiva locuia cineva intr-un fel de container amenajat pt santier sau cam asa ceva. Acum insa, usa containerului este larg deschisa, curtea (mai mult teren gol) nelocuita, lacat la poarta. Evident, motocicleta lipseste.

 

Ce "coincidenta", fierul apare la ciorile alea care furgasesc te miri ce prin zona. De ce oare cred eu ca au luat-o cu japca dupa ce locatarii curtii au plecat?

 

Pentru ca locuiesc foarte aproape (si nu numai... :cheers: ) am fost ieri sa vad si eu troaca. Problema e ca daca te dai jos din Cadillac si pui intrebari indiscrete, nu prea capeti raspuns. Cioara s-a jurat pe toti sfintii ca nu are asa ceva si nici nu a vazut cum arata una. :lol: Am fost azi dimineata din nou. Dupa munca de lamurire si miliarde de minciuni am vazut fierul, si nu mare mi-a fost mirarea cand am realizat de unde provine...(ma vad nevoit sa precizez ca str Calafat este la 500m departare de Titeica). Cadrul era undeva in spatele curtii, gol, langa atas. Avea placuta cu seria, nu am stat sa vad ce scrie pe ea. Cilindrii cu chiuloase cu tot erau pe sub o "masa", in "casa" ciorii. Rugina la greu in ei.

 

In fine, motocicleta nu figureaza furata (cel putin nu aparea asa acum o saptamana - nu a apucat proprietarul sa afle??), iar mosul pe numele caruia este inscrisa, dupa ce a raspuns la telefon si a aflat pe cine caut, a inchis............

 

Mai departe trageti concuziile singuri. Pacat de motoreta, arata foarte bine, dar cu cilindrii ruginiti, odata demontata pt aluminiu si fier si descompletata, fara acte, parca nu mai face cele 15 milioane pe care le cere "chestia" aia pe ea, nu?? Mai ales ca NU ai cu cine sa discuti.

 

@rat jawa: nu am vazut piese de alte motociclete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..ar fi prea mare efortul pt.ce a mai ramas,basca ca la cita tiganime e acolo,trebuie trupa serioasa.Valicaddy are dreptate,ala e numarul.dar sa sti ca eu nu m-am dat jos din Cadillac,ci din broasca. :cheers: (VW,sa nu creada cineva ca sint zoofil :lol: ).Si mie pina mi-a aratat "cineva" fiarele a durat o vesnicie.Oricum,cred ca o sa ajunga intr-un ritm rapid la REMAT.Personalnu prea sa ma impac cu ideea,dar ce pot spune,sintem in romania,asta e mersul lucrurilor. Prin curte nu am mai vazut piese de moto,poate citeva roti de masina si niste elemente de bord de BMW...

Editat de 13 Todesengel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmm, stiam Uralul cu B90CPO.

Era si un Oltcit langa el, unul cu bare sudate, sa zicem preparat pentru ceva dirt-track. Eu ma bucuram ca l-a luat cineva sa mearga cu ea.

Si mosul pe numele cui aprtine de ce nu zice nimic. Poate l-o fi vandut ieftin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

B90CPO nu mai exista, au luat tiganii de rude cadrul si l-au dat la fier vechi, inainte sa pun mana pe el :lol: .RIP.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...