Sari la conținut

Modificare Trike


haus
 Share

Postări Recomandate

L-am achizitionat anul trecut in vara si acum m-am decis sa il customizez un picut.Am sa pun poze cum arata inainte si in ce stadiu de lucru este acuma.Prima mea modificare s-a petrecut pe un Kawasaki drifter,am sa pun poze si cu el. :blink:

 

Mesaj completat

L-am achizitionat anul trecut in vara si acum m-am decis sa il customizez un picut.Am sa pun poze cum arata inainte si in ce stadiu de lucru este acuma.Prima mea modificare s-a petrecut pe un Kawasaki drifter,am sa pun poze si cu el. :huh:

 

Mesaj completat

Cateva poze,deocamdata sunt la constructia matritei

post-6543-1270906888_thumb.jpg

post-6543-1270906961_thumb.jpg

post-6543-1270985489_thumb.jpg

post-6543-1270985556_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-am achizitionat anul trecut in vara si acum m-am decis sa il customizez un picut.Am sa pun poze cum arata inainte si in ce stadiu de lucru este acuma.Prima mea modificare s-a petrecut pe un Kawasaki drifter,am sa pun poze si cu el. :P

 

Mesaj completat

 

 

Mesaj completat

Cateva poze,deocamdata sunt la constructia matritei

wow!foarte fain!as vrea sa-l vad,daca tot sunem din acelasi oras!se poate?

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am terminat de turnat matrita din gips,ma apuc pina se usuca gipsul sa fac stopurile rotunde cu leduri.

Am sa pun si cateva poze cu matrita.

 

Inaltimea trikului nu va depasi rotiile.:wacko:

 

Mesaj completat

Pun si niste poze cu primul meu proiect.

post-6543-1271945150_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am terminat de turnat matrita din gips,ma apuc pina se usuca gipsul sa fac stopurile rotunde cu leduri.

Am sa pun si cateva poze cu matrita.

 

Inaltimea trikului nu va depasi rotiile.:laugh:

 

Mesaj completat

Pun si niste poze cu primul meu proiect.

 

haus, tata,

 

ce ar fi sa nu te mai lauzi cu primul tau proiect? poate imi spui te rog ce ai facut tu cu manutele tale la el, ca din ce stiu eu niente. ba mai mult razvan l-a luat de la tine intr-o stare execrabila si aici ma refer la distributie, sistem de franare si alte mici rahaturi. Ca sa fiu corect pana la capat, mentionez aici cine a lucrat la el. Zoly are tot meritul pentru partea de aerografiere. nu stiu cine a imbracat sheaua de ij sau de nipra. in schimb stiu ca razvan a dat bani grei pe sablare si powderizare ca sa-l faca tot negru cum e in ultima poza pe care de altfel ai primit-o de la el. si a mai apelat la zoly pentru refacerea desenului si completarea cu alte desene pe alte parti. in prezent Drifterul se capatuieste si cu transmisie pe curea si deja are tobele intermediare invelite in banda. o sa-l rog pe razvan ca la final sa-ti mai trimita niste poze ca sa te mai lauzi si cu alea, ce zici? :rolleyes:

Editat de foxdesert
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

haus, tata,

 

ce ar fi sa nu te mai lauzi cu primul tau proiect? poate imi spui te rog ce ai facut tu cu manutele tale la el, ca din ce stiu eu niente. ba mai mult razvan l-a luat de la tine intr-o stare execrabila si aici ma refer la distributie, sistem de franare si alte mici rahaturi. Ca sa fiu corect pana la capat, mentionez aici cine a lucrat la el. Zoly are tot meritul pentru partea de aerografiere. nu stiu cine a imbracat sheaua de ij sau de nipra. in schimb stiu ca razvan a dat bani grei pe sablare si powderizare ca sa-l faca tot negru cum e in ultima poza pe care de altfel ai primit-o de la el. si a mai apelat la zoly pentru refacerea desenului si completarea cu alte desene pe alte parti. in prezent Drifterul se capatuieste si cu transmisie pe curea si deja are tobele intermediare invelite in banda. o sa-l rog pe razvan ca la final sa-ti mai trimita niste poze ca sa te mai lauzi si cu alea, ce zici? :rolleyes:

 

 

Asa este.

 

Pictura facuta de Zoly

Saua facuta de Calu

Dupa vanzare sa vopsit motorul negru,tobele,sa refacut pictura dar tot pe aceiasi tema,sau facut mansoane de lemn si asa mai departe,toata astea sau facut dupa vanzarea motorului spunindui noului proprietar ca aceste modificari as vrea sa le fac.

 

 

 

Mi-ai parut cam taios dar nui nimic,am explicat,e ok acum.?

 

 

E vorba de idei.

Editat de haus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa este.

 

Pictura facuta de Zoly

Saua facuta de Calu

Dupa vanzare sa vopsit motorul negru,tobele,sa refacut pictura dar tot pe aceiasi tema,sau facut mansoane de lemn si asa mai departe,toata astea sau facut dupa vanzarea motorului spunindui noului proprietar ca aceste modificari as vrea sa le fac.

 

 

 

Mi-ai parut cam taios dar nui nimic,am explicat,e ok acum.?

 

 

E vorba de idei.

salut!daca te rog poate imi lasi un pm cu locul unde se poate vedea!

:rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa este.

 

Pictura facuta de Zoly

Saua facuta de Calu

Dupa vanzare sa vopsit motorul negru,tobele,sa refacut pictura dar tot pe aceiasi tema,sau facut mansoane de lemn si asa mai departe,toata astea sau facut dupa vanzarea motorului spunindui noului proprietar ca aceste modificari as vrea sa le fac.

 

 

 

Mi-ai parut cam taios dar nui nimic,am explicat,e ok acum.?

 

 

E vorba de idei.

ok, poate am fost cam taios, dar intre a avea idei si a le proiecta in realitate cu propriile maini e cale lunga. cand zici "proiectul meu" in cazul unei moto, eu vad omul lucrand efectiv la ea, nu altii. Dar asta e parerea mea. Cat despre restul modificarilor facute dupa vanzare, stiu ca lucrurile stau altfel, dar nu prea conteaza. toate cele bune! :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, poate am fost cam taios, dar intre a avea idei si a le proiecta in realitate cu propriile maini e cale lunga. cand zici "proiectul meu" in cazul unei moto, eu vad omul lucrand efectiv la ea, nu altii. Dar asta e parerea mea. Cat despre restul modificarilor facute dupa vanzare, stiu ca lucrurile stau altfel, dar nu prea conteaza. toate cele bune! :rolleyes:

 

 

 

Da ai mare dreptate :-j probabil tu si vopsesti,lucrezi si in piele,sablezi, si alte cele...

 

 

Ma bucur ca esti asa de tare.

 

Asfalt uscat :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ai mare dreptate :-j probabil tu si vopsesti,lucrezi si in piele,sablezi, si alte cele...

 

 

Ma bucur ca esti asa de tare.

 

Asfalt uscat :rolleyes:

Nup, dar nu ma laud cu munca altuia, sau daca o fac ii mentionez pe cei care si-au adus contributia. Asfalt uscat si tie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fain rau drifter-ul, multa placere si timp investit in el dar rezultatul e BESTIAL! Scuze de off topic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vreau sa schimb si rotiile,acum am unele de 295 si le schimb cu unele de 345.

 

 

Interesanta customizarea. Spor la lucru...o sa urmaresc topicul :) .

Da te rog mai multe detalii...achizitionat din RO ? Pret , Motorizare..etc . Banuiesc ca ii schimbi culoarea..poate aerografiat, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

am si eu asa ceva.oare am sanse sa il dau la schimb cu un nipru???voi stiti daca merita...

Mesaj completat

scuze...poza

Mesaj completat

scuze...poza

Mesaj completat

am si eu asa ceva.oare am sanse sa il dau la schimb cu un nipru???voi stiti daca merita...

Mesaj completat

scuze...poza

Mesaj completat

scuze...poza

s-ar parea ca nu o pot pune

post-56240-1274988288_thumb.jpg

Editat de nazyrider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu asa ceva.oare am sanse sa il dau la schimb cu un nipru???voi stiti daca merita...

Mesaj completat

scuze...poza

Mesaj completat

scuze...poza

Mesaj completat

 

s-ar parea ca nu o pot pune

interesanta jucaria ta!poti da mai multe detalii(motor,acte etc)?e de vanzare?daca da,la ce pret?astept un raspuns

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...