Sari la conținut

Bucuresti-Vama Veche (DN3, DN3A, DN22, E87)


MotoRocker
 Share

Postări Recomandate

Daca reusesc sa ma invoiesc vineri de la munci, va insotesc si eu pana la Constanta, daca nu pot, ne vedem pe la una din carciumile de pe-acolo.

Asfalt uscat tuturor !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 116
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Daca reusesc sa ma invoiesc vineri de la munci, va insotesc si eu pana la Constanta, daca nu pot, ne vedem pe la una din carciumile de pe-acolo.

Asfalt uscat tuturor !!!

 

 

 

da` nu tre sa te invoiestri decat ..... sa plecam pe la 4..5 seara.. p drumu` vechi...mai vb. :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da` nu tre sa te invoiestri decat ..... sa plecam pe la 4..5 seara.. p drumu` vechi...mai vb. :love:

problema e ca eu as scapa de la munca pe la ora 4-5, si de-asta zic ca tre sa imi iau liber, iar ca sa vin sambata pe drum, bleah, nu fac nicio treaba, ar fi prea scurt timpul. bafta si ne auzim!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai am aflat ca am programat un examen vineri, pe 30 :love:

Incerc sa-l mut joi, sper sa fie intelegator profu' :love:

Fuck fuck fuck !!!

 

Se pare ca nu se poate muta, in concluzie, eu si ea vom pleca vineri dup-amiaza, dupa ce termina cu examenul... cine vrea sa plece odata cu noi e binevenit, ci vrea sa ramana la 8:30, la fel...ne vedem acolo in vama, la captul sudic, inspre bulgari pe dreapta :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate, asa stau lucrurile cu examenul meu de pneumologie, nu-l pot da in alta zi.

Acestea fiind spuse, asfalt uscat tuturor si sa ne vedem cu bine in vama :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag si eu de pe 30 aprilie...dar plec la 14-00 din buc.

Vin cu cortul...si sper sa ocupati pana atunci cea mai fina bucata de plaja :laugh: si sa ne asezam grupat in ideea de a fi un fel de familie mai mare,care sa aibe un ochi in permanenta pe corturi si motorete....ca de`..unii dintre noi mai beau pana isi pierd mintile :wacko:

Mesaj completat

Vreme de cort o sa fie...in trening,apoi in sacul de dormit,pe un izopren.Am incercat-o weekendul asta in Vama.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu pe 30 aprilie la ora 8.30 o sa fiu in petromul de dupa cora.....sper sa nu fiu singur:d

 

p.s. pt iceman..........chiar daca nu putem pleca impreuna spre vama.......poate ne intoarcem impreuna:)

Editat de marlyin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

problema e ca eu as scapa de la munca pe la ora 4-5, si de-asta zic ca tre sa imi iau liber, iar ca sa vin sambata pe drum, bleah, nu fac nicio treaba, ar fi prea scurt timpul. bafta si ne auzim!

 

 

pai.. te invoiesti si tu de la 2 .in colo... sa ai timp de bagaje...oricum vb. k am nr. tau...poate merem impreuna.. (mai sunt cu alti...ce nu sunt forumisti...) :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu pe 30 aprilie la ora 8.30 o sa fiu in petromul de dupa cora.....sper sa nu fiu singur:d

 

p.s. pt iceman..........chiar daca nu putem pleca impreuna spre vama.......poate ne intoarcem impreuna:)

 

@iceman....pacat k nu puteti si voi de dimineata

 

vad ca au mai aparut topicuri in care lumea pleca vineri la 8 sau 8:30 sau chiar 9

deci o sa fim destui care pleca de acolo intre 8 si 9 (dupa Cora pantelimon la prima intersex,tie e un petrom pe drepta )

chiar dc postam pe topicuri diferite...conteaza sa fim acolo si sa plecam impreuna

Septimiu -eu si Alexandra o sa fim la 8:30 acolo

:wacko:

Editat de septimiu_J F K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participanti pana acum:

1. locuri libere :wacko:

2. ..locuri libere

3. iulianera (Virago 750)

4. Marliiiiiiin (Hornet 600)

5. fra'su (Ktm 690 SM)

5. Septimiu Kenedy (GSR 600)

6. Alexandra (ducati monster 400)

pending...

7. Lemnengard (GSR 600)

8. Fabio (VeStrom 650) din Tamadau incolo...

 

"si pt ca n-am somn am facut si-o harta cu detalii... locul de intalnire, traseu, opriri etc... poate mai sunt mobristi in trecere si nu stiu bucale, sau poate habar n-aveti unde locuiti"

 

 

Continuati si voi lista

post-25016-1271882245_thumb.jpg

Editat de alexutzu_liv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O rugaminte am la voi...o sa plec pe la 14-30 din buc.......odata ajunsi,va puneti corturile grupat (cei ce va cazati la cort :laugh: )???

 

locul in care o sa campan eu zic k o sa fie cel de anul trecut (care stiti) ... adik in zona aia dc mai e liber

 

..care mai vine...continuati lista :rolleyes: nu o scurtati

Mesaj completat

Participanti pana acum:

1. locuri libere :D

2. ..locuri libere

3. iulianera (Virago 750)

4. Marliiiiiiin (Hornet 600)

5. fra'su (Ktm 690 SM)

5. Septimiu Kenedy (GSR 600)

6. Alexandra (ducati monster 400)

pending...

7. Lemnengard (GSR 600) ...loc liber

8. Fabio (VeStrom 650) din Tamadau incolo...

 

"si pt ca n-am somn am facut si-o harta cu detalii... locul de intalnire, traseu, opriri etc... poate mai sunt mobristi in trecere si nu stiu bucale, sau poate habar n-aveti unde locuiti"

 

 

Continuati si voi lista

post-44366-1272007673_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O rugaminte am la voi...o sa plec pe la 14-30 din buc.......odata ajunsi,va puneti corturile grupat (cei ce va cazati la cort :D )???

 

e bine sa fim cat mai multi motoristi grupati cu corturile, astfel... intotdeauna va fi cate un om pe langa corturi, ca unii vin, altii pleaca etc.

Locul de campare va fi langa postul jandarmilor, in capatul dinspre bulgari, cum te uiti la vecini pe dreapta, oarecum langa dealul ala. E teren drept, ,mai ierbos, si nu asa de murdar ca restu vamii... loc cu traditie in campatul motoristilor. Aveti grija ca in noapte s-ar putea sa auziti "Noapteeee cruntaaaaaaaaaa deeee beeetieeeeee", acu 2 ani s-a auzit toata noaptea, anu' trecut a lipsit. :P

 

Si noi o sa plecam tot in jur de 14-15, poate mai devreme, poate mai tarziu. nu stiu exact pt ca fata mea stie cand incepe examenul dar nu stie cand se termina (deh, asa e la medicina :lol: )

 

Oricum, ne vedem acolo.

Noi sambata pe la 2-3 strangem si ne mutam la petrecerea Seawolves, intre Mamaia si Navodari... punem cortul in camping si pana seara cand incepe dixtractia mergem sa ne dam in tagadale in satu de vacanta :laugh:

 

/index.php?showtopic=507724

anu' trecut a fost f misto, desi m-am facut praf, am amintiri f placute :rolleyes:

 

Plecam duminica pe la pranz pe ruta E60: Lumina - M Kogalniceanu - Harsova - Vadu Oii - Slobozia - Urziceni - Buc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai...Iceman...voi plecati tot pe iotostrada?poate plecam mai multi

nope, pe ruta postata la inceputul topicului... oricum, la un moment dat, tot urcam pe A2 si tot ne coboram :laugh:

Ne vedem in vama! :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plecare: 30 Aprilie ora 8:30 din ultimul Petrom de pe Sos. Pantelimon.

 

Traseu: Bucuresti - Fundulea - Lehliu - Dragalina - Fetesti - A2 - Cernavoda - Constanta - Mangalia - Vama Veche.

 

Opriri: 1. Drajna (Popasul Drumetului sau ceva de genu'), 2. Dupa coborarea de pe A2, 3. Constanta.

 

Viteza/Regim: in localitatile pustii gen "Florica" viteza e 70-80, scade la 50 daca e aglomerat sau politie. Inafara localitatilor: intre 90 si 120, se merge in zig zag, calm, easy riding, fara figuri, fara baasini, fara wheelie si roti in gura.

 

Cine e invitat: oricine vrea sa vina atat cat poate respecta 'regulile' de mai sus. Nu conteaza tipul mobrei, conteaza omu'.

 

Intoarcerea: cine vrea, duminica pe la pranz pe Slobozia/Urziceni cu acelasi regim

 

Participanti pana acum:

multi la numar

 

CARE MAI VINE

post-44366-1272134324_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer am citit acest topic de ma doare capu....nu prea mi-a placut la scoala...pana la urma de unde se pleaca si la ce ora pentru ca "ora" conteaza foarte mult pentru mine si prietenii mei deoarece vin tin targoviste dambovita...inteleg ca voi cei din acest topic mergeti pe drumul vechi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer am citit acest topic de ma doare capu....nu prea mi-a placut la scoala...pana la urma de unde se pleaca si la ce ora pentru ca "ora" conteaza foarte mult pentru mine si prietenii mei deoarece vin tin targoviste dambovita...inteleg ca voi cei din acest topic mergeti pe drumul vechi

 

 

PLECAREA: Vineri 30.04.2010

ORA: adunarea se face dupa 8-8:30 si se pleaca la 9-max9:15

LOCUL: iesirea spre drumul vechi spre Constanta ...(de la CORA pantelimon urmeaza pe dr un Rompetrol apoi vine o intersex.tie cu semafor in care la un colt e un PETROM

...in parcarea la PETROM e strangerea

TRASEUL: cel stabilit mai devreme cu popasuri.... s.a.

 

confirmati dc veniti sigur k sa stim si noi sau in caz k intarziati un pic sa va asteptam

Septimiu 0752447970

post-44366-1272193234_thumb.jpg

Editat de septimiu_J F K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haideti sa facem 'tabara' mare, moto, in Vama.

 

Propun ca toti motociclistii care ajung in Vama Veche, indiferent de ruta aleasa sau ora/ziua de plecare, sa campeze in acelasi loc.

The more the better, cum zice rusu. Sa facem o tabara mare, in partea sudica a Vamii Vechi (vezi poza atasata).

Facand tabara asta, descurajam ciorditorii si fiind multi, in preajma corturilor mereu va fi cineva, deoarece unii vin, altii pleaca, etc.

Seara poate facem rost de-o chitara si-o punem de cantari<am vazut ca multi motoristi le au cu corzile> la foc de tabara stropit cu licori bahice si povesti de motoristi.

Rog ca primul grup "cortist" de motoristi care ajunge in Vama si-i place ideea, sa gaseaxa un loc in 'cercul' de pe harta, mai ierbos, mai fara gropi/vai si fara cacaaati, gunoaie si hartii igienice, si sa-si tranteasca acolo corturile, alaturandu-se si restul grupurilor de motoristi ce ajung dupa ei...(am pus o schita pentru blonzi)

 

Daca rezonati cu ideea, ne vedem acolo.

Noi incercam sa ajungem vineri pana in 7-8 seara, Bandit+CB500 negre, cort Hannah verde. :peace:

Editat de ..IcemaN..
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Seara poate facem rost de-o chitara si-o punem de cantari<am vazut ca multi motoristi le au cu corzile> la foc de tabara stropit cu licori bahice si povesti de motoristi.

 

poate asa reinvie spiritul vamii de odinioara :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...