Sari la conținut

Despre Crom


mehicano
 Share

Postări Recomandate

vreau sa stiu si eu unde gases aeliere de cromat p-aici prin bucuresti..sau kiar prin craiova daca stie cineva...

Cam cat costa sa iti cromezi o motocicleta? vbaici de tobe , coturi , pedale avansate , coarne , chiar si rotie , plus celelalte maruntzishuri.....intreb pentru cromare de calitate medie.....adik as cam vrea sa cromez un ij sau un simson.....dar oricum..dak stiti adrese si preturi aproximative...puneti-le aici : puneti adresa , preturi , nivelul calitatii....cat dureaza o cromare...etc , ....pt k eu nu stiu nimik la capitolu asta :lol:

 

SI inca o kestie....ca sa cromez ceva trebuie sa o pregatesc eu pt cromat , nu? adik de exemplu pe coturi , tobe, etc...trebuie sa le curat cu flexu cu peria de sarma , nu?

astia de la ateliere le mai fac ceva????

Editat de mehicano
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

daca e un atelier profi pregatesc ei piesele! daca nu... sa stii ca nu e usor deloc sa cureti cromul vechi de pe piese fara sa le strici suprafetele! oricum ca sa scapi de unele piese de cromat cum ar fi tobele, ghidonul, crash-bars, etc. ai putea sa le faci din inox! :lol: nu rugineste, nu sare, se intretine mai usor... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moto_comuniste

vreau sa stiu si eu unde gases aeliere de cromat p-aici prin bucuresti..sau kiar prin craiova daca stie cineva...

Cam cat costa sa iti cromezi o motocicleta? vbaici de tobe , coturi , pedale avansate , coarne , chiar si rotie , plus celelalte maruntzishuri.....intreb pentru cromare de calitate medie.....adik as cam vrea sa cromez un ij sau un simson.....dar oricum..dak stiti adrese si preturi aproximative...puneti-le aici : puneti adresa , preturi , nivelul calitatii....cat dureaza o cromare...etc , ....pt k eu nu stiu nimik la capitolu asta :lol:

 

SI inca o kestie....ca sa cromez ceva trebuie sa o pregatesc eu pt cromat , nu? adik de exemplu pe coturi , tobe, etc...trebuie sa le curat cu flexu cu peria de sarma , nu?

astia de la ateliere le mai fac ceva????

 

Alternativa: vopsire cu pulbere in camp electrostatic. Asa o sa fac eu la IZH :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alternativa: vopsire cu pulbere in camp electrostatic. Asa o sa fac eu la IZH :crack:

 

 

si imi spui si mie unde pot sa maduc sa vopsesc cu pulbere? cadrul ar merge vopsit asa k vopseaua cu pulbere e foarte rezistenta , nu? cam cat costa sa vopsesc un cadru cu pulbere?

 

daca e un atelier profi pregatesc ei piesele! daca nu... sa stii ca nu e usor deloc sa cureti cromul vechi de pe piese fara sa le strici suprafetele! oricum ca sa scapi de unele piese de cromat cum ar fi tobele, ghidonul, crash-bars, etc. ai putea sa le faci din inox! :cheers: nu rugineste, nu sare, se intretine mai usor... :cheers:

 

 

e mai naspa sa le fac de la 0.....totusi vreau sa stiu un pretz aproximativ pentru o cromare :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

sallz allz..am sh eu un mz125 din 64...s-a km dus cromu dup furk....il pot inlocuii cu altcev..o vopsea asemanatoare...vb cev d pulbere nushu cum..ce e aia...sunt incepator asha k help me...

sau mai bene vopsesc sh furk...c totu knd o s vb restu motocicletei? ce ma sfatuitzi..?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sallz allz..am sh eu un mz125 din 64...s-a km dus cromu dup furk....il pot inlocuii cu altcev..o vopsea asemanatoare...vb cev d pulbere nushu cum..ce e aia...sunt incepator asha k help me...

sau mai bene vopsesc sh furk...c totu knd o s vb restu motocicletei? ce ma sfatuitzi..?

eu te sfatuiesc sa vorbesti si tu normal ptr. ca altfel multi nu o sa inteleaga ce zici. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...