Sari la conținut

Fete Scuteriste


mau
 Share

Postări Recomandate

poate ca aveti curaj si impartasim aceiasi pasiune ... si conduceti bn ... dar inafara de cele care au si motor mare nu cred ca este vreo scuterista care sa poate face tot ce face un scuterist adica voi conduceti bn dar respectati toate regulile noi ne mai strecuram printre masini ... ii mai dam peste 50 mai pe o roata mai un burnout etc nu va desconsider ... din contra ador fetele pe motor dar sunteti prea ... ''cuminti'' fiti mai agresive dar respectati totusi regulile generale nu ma int greshit acu nu zic sa calcati lumea pe trecere sau sa fugiti de curcani daca va someaza dar mnah umpik mai violente SI pe scuter nu strica

 

Hai sa-ti spun eu cum sta treaba. Nu stiu cu stati voi pe-acolo prin Satu Mare cu traficul, n-am avut inca placerea sa ajung pe-acolo, dar la traficul din Buc trebuie sa ai nervi foarte tari. Una e sa te bagi ca nebunul, sa mergi cu capul inainte, ca oricum e mai tare decat un stalp sau un zid din beton, si alta e sa conduci prudent dar agresiv si sa fructifici fiecare portita dintre masini, dar cu suficienta grija incat sa nu pui viata ta sau a pasagerului in pericol.

 

Toate scuteristele pe care le-am vazut in Buc cel putin conduc al naibi de bine, atat de bine incat n-am putut sa ma tin dupa ele si asta in conditii de trafic intens si 95% mers pe strada printre masini :)

 

Sunt putine dar se pricep. Femeile in general sunt mai conservatoare, se pare ca nu si scuteristele din Buc :jump: Repet conduc agresiv dar prudent! Parerea mea, nu trebuie sa te simti frustrat, "you gotta learn to live with it" :D

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :P :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 651
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

GeorGEBlaCKRidER....nu mai invatza fetele la prostii ^_^ ....ce vrei sa ajunga mai tari ca noi? :) :lol:

 

nu mai ... :) :P :D si de accor dca trebuie sa te bucuri de plimbare dar eu cel putin nu suport sa merg cu mai putin de 55-60 :P doar ca e obligaotriu ... si har Domnului am unde sai dau :kick: oricum aici fata de bucuresti :lol:) re rai :eek:))) nici in vacanta de vara cand pleaca luma din buc nu e asa putin trafic ca si aici :jump: :haha: (in zona mea ) pt ca pe poduri de la 2 pan la 5 e dezastru sau in cartiere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai ... :) :P :) si de accor dca trebuie sa te bucuri de plimbare dar eu cel putin nu suport sa merg cu mai putin de 55-60 :lol: doar ca e obligaotriu ... si har Domnului am unde sai dau :eek: oricum aici fata de bucuresti ^_^) re rai :lol:))) nici in vacanta de vara cand pleaca luma din buc nu e asa putin trafic ca si aici :D :jump: (in zona mea ) pt ca pe poduri de la 2 pan la 5 e dezastru sau in cartiere

la noi traficul incepe cu ora 7 30 dimineatza..si se termina cu ora 20:30... nu iti doresc sa stai in bucuresti :haha: si bafta cu mersul tau agresiv.fiecare merge cum se simte bine si in sigurantza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la noi traficul incepe cu ora 7 30 dimineatza..si se termina cu ora 20:30... nu iti doresc sa stai in bucuresti :) si bafta cu mersul tau agresiv.fiecare merge cum se simte bine si in sigurantza

 

Subscriu. Al meu oricum e limitat si ma simt f bine cu 50. La semafor ma strecor daca e coada mare dar daca sunt 2-3 oricum nu are sens , pt ca ma fac apoi din nou. Sa merg agresiv ca sa-i starnesc pe ceilalti... de ce? plus ca stiu cum e sa fii si de partea cealalta a baricadei si nu e prea placut ca la volan sa-ti taie un scuterist fata pt are chef sa fie primu'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu. Al meu oricum e limitat si ma simt f bine cu 50. La semafor ma strecor daca e coada mare dar daca sunt 2-3 oricum nu are sens , pt ca ma fac apoi din nou. Sa merg agresiv ca sa-i starnesc pe ceilalti... de ce? plus ca stiu cum e sa fii si de partea cealalta a baricadei si nu e prea placut ca la volan sa-ti taie un scuterist fata pt are chef sa fie primu'.

 

 

de aia ar trebuii sa`si cumpere si ei scutere... crezi ca daca`ti iei scuter , ti`l iei ca sa stai in coloana ??? ti`l iei pt fun sau pt a ajunge undeva repede

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de aia ar trebuie sa`si cumpere si ei scutere... crezi ca daca`ti iei scuter , ti`l iei ca sa stai in coloana ??? ti`l iei pt fun sau pt a ajunge undeva repede

 

Esti un copil daca crezi asta - poate pentru asta ti l-ai luat tu :) :D

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :P :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[...]

Fete scuteriste nu am vazut, decat una singura care venea prin poligon asta-vara si invata sa dea scuterul pe o roata (era echipata si bravo ei) .[...]

 

 

Cred ca io eram aia :P :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti un copil daca crezi asta - poate pentru asta ti l-ai luat tu :) :D

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :P :)

 

sunt un copil ca mi`am luat scuter pt fun , pt ca sa ma plimb sau ca sa depasesc coloanele de masini ???? atunci pt ce se cumpara un scuter , zic la modu general si nu ma refer ca`mi place , ca marea majoritate pt asta si l`au laut ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt un copil ca mi`am luat scuter pt fun , pt ca sa ma plimb sau ca sa depasesc coloanele de masini ???? atunci pt ce se cumpara un scuter , zic la modu general si nu ma refer ca`mi place , ca marea majoritate pt asta si l`au laut ...

 

Hai sa nu facem topicul asta cu subiectul: De ce ne-am cumparat scuter! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa nu facem topicul asta cu subiectul: De ce ne-am cumparat scuter! :burnout:

 

in fine numai zic nimic ca tot yo sunt ala "rau" , alias go pm , lamureste`ma si pe mine de ce sunt copil (nu ma simt jignit,dar n`am inteles )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atunci spirydusa.....krek in cazul asta se cere o liniutza intre noi... :wave: ...shi in cazul in care ma faci :burnout: ....sa nu spui q cin te-ai intrecut :lol: .. :crack:

Offtopic, dar nu se poate!

 

Tu crezi ca esti mai tare decat cineva doar dand o "liniutza" si luandu-l pe respectivul? Tine doar de puterea scuterului; ce mare greutate sa dai gaz maxim si sa te bagi sub carene sa fii mai "aerodinamic"? :lol: Adevarata valoare se vede pe un drum virajat/circuit! :lol:

 

 

Bafta! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu accepti ca o persoana de sex feminin sa fie mai buna decat tine in condusul pe 2 roti?

Sau poate tu esti un talent nedescoperit :lol:

 

:burnout: :wave: :crack: :crack: :lol: nu is talent nedescoperit ... :D da mnah :D noio trebuie sa conducem :) cum ar fi sa fie condusa lumea de femei?:))) nu sunt disciminator delok :D chiar ca imi plac femeile puternice da suna cam aiurea:)) :lol: :lol:

Editat de GeorGEBlaCKRidER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-ai jignit X( nu sunteti mai bune niciodataX(X( :burnout: :wave: :lol: :lol: :crack:

Ia uite unde se ascundea micul rossi :lol: Zeule! Pot sa te ating?

Poate ca la volan sunt paralele majoritatea femeilor, insa cele de la ghidon am vazut numai pricepute. Dar de'h, ce sa-ti cerem tie, sincer gilerik era mai rasarit ca tine :) Vorbesti in necunostinta de cauza.

Zic sa ne lasi cu remarcile tale si sa te duci sa-ti antrenezi skillu sa nu te faca vreo scuterista :lol:

 

 

Bafta! :crack:

 

 

P.S: Lumea condusa de femei? Poate ar fi viata mai roz :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia uite unde se ascundea micul rossi :crack: Zeule! Pot sa te ating?

Poate ca la volan sunt paralele majoritatea femeilor, insa cele de la ghidon am vazut numai pricepute. Dar de'h, ce sa-ti cerem tie, sincer gilerik era mai rasarit ca tine :lol: Vorbesti in necunostinta de cauza.

Zic sa ne lasi cu remarcile tale si sa te duci sa-ti antrenezi skillu sa nu te faca vreo scuterista :wave:

Bafta! :burnout:

P.S: Lumea condusa de femei? Poate ar fi viata mai roz :lol:

 

de ce il ataci asa dur ??? tu nu ti`ai dat seama ca el cauta afectiune cu fetele ??? :lol: :lol:

 

gilerik si`a invatat lectia ,dar tu esti pe cale :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...