Sari la conținut

Fete Scuteriste


mau
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 651
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

eu eram si atunci :cheers: ...o sa ma tot vedeti prin zona aia dak ies...ca prin zona stau si prin zona imi tin si scuteru :cheers: si dak vreti puteti sa-mi faceti un semn si opresc...de obicei nu ma grabesc nicaieri :wave: ....oricum motociclistii nu ma baga in seama nici dak ii salut eu...nici dak le fac loc la semafor...nici dak stau cu ei la semafor...asa ca saluturile voastre sunt bine venite...si sincera sa fiu...de cand merg...nici macar scuteristii nu m-au salutat...NICIUNUL

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alias...numai cumperi nimic,vii la mine am arcuri noi noute...

 

Offtopic: Multumesc mult man. Discutam dimineata cand si cum facem tranzactia :wave: Te scot odata la o ... suc :D

 

Acum sa vad cum desfac nenorocita aia de piulita :cheers:

 

<small>--- Mesaj completat în 06 Mar 2008 23:44 -------------</small><br/>

eu eram si atunci :D ...o sa ma tot vedeti prin zona aia dak ies...ca prin zona stau si prin zona imi tin si scuteru :D si dak vreti puteti sa-mi faceti un semn si opresc...de obicei nu ma grabesc nicaieri :D ....oricum motociclistii nu ma baga in seama nici dak ii salut eu...nici dak le fac loc la semafor...nici dak stau cu ei la semafor...asa ca saluturile voastre sunt bine venite...si sincera sa fiu...de cand merg...nici macar scuteristii nu m-au salutat...NICIUNUL

 

Lasa ca nici pe mine nu ma saluta multi, iar eu salut ii pe toti de fiecare data. Daca nu te saluta nimeni lasa ca te salutam noi, noua nu ne cad galoanele sa salutam :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati trecut prin Baba Novac si mie nu mi-ati zis :D Spyriduso, acum cateva zile pe la un 11.30 - 12.00 asa nu tot tu ai trecut prin intersectia de la Baba Novac, si ai facut dreapta inspre Gloria ? cred ca te-am vazut, eu eram ala de la semafor mai dolofanel asa :cheers: :angryfire:. Ia bagati si voi in lista id meu sa mai stam la o vorba :angryfire: rebegea_Sebastian2001 :cheers:

 

ce romantic esti mai dolofanel :wave: :D :D

 

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut azi la stop o scuterista . Culmea , tot la baba novac , dar nu era spiridusa. Era cam penala ( bine, nu ca eu nu as fi :angryfire: ) era imbracata cam de Doamne Ajuta si scria mare cu portocaliu fosforescent pe aripa acolo jos FLORY. :cheers: :wave: :D cu Y. :D :D Ea nu m-a vazut, desi am claxonat. Sper sa fii vazut bine, dar 70% era fata :cheers:

 

Alta chestie care mi se pare tare, pe mine ma saluta BICICLISTII :D si mtociclistii. :angryfire: stau la stop cu un scuterist si nici nu ma baga in seama. ce oameni...... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut azi la stop o scuterista . Culmea , tot la baba novac , dar nu era spiridusa. Era cam penala ( bine, nu ca eu nu as fi :P ) era imbracata cam de Doamne Ajuta si scria mare cu portocaliu fosforescent pe aripa acolo jos FLORY. :D :D :D cu Y. :angryfire: :angryfire: Ea nu m-a vazut, desi am claxonat. Sper sa fii vazut bine, dar 70% era fata :clap:

 

Alta chestie care mi se pare tare, pe mine ma saluta BICICLISTII :cheers: si mtociclistii. :drink: stau la stop cu un scuterist si nici nu ma baga in seama. ce oameni...... :wave:

 

Azi am vazut 3 fete pe un scuter. Cred ca era un kymco agility dupa cum arata. Scuterul era rosu, au oprit langa mine la semafor la semafor la Dimitrov si le-am salutat din masina, aveam geamul deschis ... s-au uitat ciudat si pe urma am realizat ca eram conservar :cheers: .... auzi ce dus ... ce-or fi zis saracele ca vreau sa le agat :eek: Oricum aveau toate trei casca (deci nu le-am tras pe dreapta sa le amendez), dar una era in fusta pe frigul asta :D :cheers: Le-am intrebat de ce se plimba 3rei pe scuter, dar cred ca nu au auzit, in fine s-a facut verde si le-am lasat sa treaca :clap:

 

--- Mesaj completat în 08 Mar 2008 01:35 -------------

Alias...numai cumperi nimic,vii la mine am arcuri noi noute...

 

Offtopic: Multam mult man. Am montat arcurile foarte dificil, dar am reusit pana la urma. Acum am pus piulita veche cat sa vad daca pleaca de pe loc si pleaca :clap: am scuter! Sa vad acum de unde fac rost de o alta piulta :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Piulita nu am,dar o sa incerc sa iti fac rost..

 

Ms mult man. Deocamdata am prins-o pe cea veche asa taiata cum era, nu cred ca o sa tina si daca o sa tina nu stiu cat, dar ... :cheers:

 

--- Mesaj completat în 08 Mar 2008 13:36 -------------
La multi ani fetelor. Sa ne traiti, mult si bine :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu intarziere dar va zic si eu LA MULTI ANI FETELOR :D :P SA NE TRAITI MULT SI BINE :rose: :rose:

 

--- Mesaj completat în 09 Mar 2008 12:34 -------------

Azi am vazut 3 fete pe un scuter. Cred ca era un kymco agility dupa cum arata. Scuterul era rosu, au oprit langa mine la semafor la semafor la Dimitrov si le-am salutat din masina, aveam geamul deschis ... s-au uitat ciudat si pe urma am realizat ca eram conservar :D .... auzi ce dus ... ce-or fi zis saracele ca vreau sa le agat :rose: Oricum aveau toate trei casca (deci nu le-am tras pe dreapta sa le amendez), dar una era in fusta pe frigul asta :lol: :D Le-am intrebat de ce se plimba 3rei pe scuter, dar cred ca nu au auzit, in fine s-a facut verde si le-am lasat sa treaca :rose:

 

<small>--- Mesaj completat în 08 Mar 2008 01:35 -------------</small><br/>

 

Offtopic: Multam mult man. Am montat arcurile foarte dificil, dar am reusit pana la urma. Acum am pus piulita veche cat sa vad daca pleaca de pe loc si pleaca :rose: am scuter! Sa vad acum de unde fac rost de o alta piulta :rose:

 

esti politist alias? :rose: (spune-mi ce nr ai daca ma duc in buc sa stiu sa te ocolesc:))) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti politist alias? :D (spune-mi ce nr ai daca ma duc in buc sa stiu sa te ocolesc:))) )

 

Nu-s politist man, dar cineva trebuie sa faca si chestiile astea, nu de alta dar altfel e haos total :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-s politist man, dar cineva trebuie sa faca si chestiile astea, nu de alta dar altfel e haos total :D

 

 

clar, si daca te auzeau sigur se dadea una jos si mergea cu autobuzu` ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine v-am gasit...scuterista...de un an de zile.detin o gillera runner sp in rosu si negru,in caz ca ma recunoaste-ti ,sau in cazul in care m-ati mai vazut pana acum ,prin bucuresti bineinteles.am aproape 17 ani...astept cu nerabdare motor,dar nu stiu sincer daca va veni curand...parintii se opun.nu mi se pare indeajuns de distractiv scuterul,desi trage bine...

am scuter pentru ca nu pot avea motor...deocamdata

scuterul e ok pentru oras,plimbari,mai ales la traficul din bucuresti,insa nu multumeste nici macar 30% din setea de adrenalina,cel putin in cazul meu.

sunt... pe cat pot de precauta,mai ales in trafic...

am si eu ceva de spus:astia care nu purtati casca...bagati-va mintile in cap!sunteti inconstienti!peste tot pe unde merg vad aceleasi lucruri:manelari cu freza in vant si cu gura pana la urechi:"aolo sa moara mama...belea!"...din cauza lor sunt tratati scuteristii,dar si motociclistii cum sunt si pe buna dreptate...incurca circulatia,isi lasa si creierii pe asfalt si pe urma tot ei se plang,daca scapa, desigur.

cam atat si o chestie de care eu tin cont...cand esti pe doua roti,incerci sa gandesti si miscarile celorlalti participanti la trafic,esti de 2 ori mai atent,pentru ca e in joc viata ta.soferii nu te protejeaza,te protejezi singur...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

clar, si daca te auzeau sigur se dadea una jos si mergea cu autobuzu` ...

 

Putea sa mearga pe scoot dar nu cu noi :D Nu-s bulangiu sa sti, dar daca nu sunt respectate niste reguli de bun simt le-as spune nu se poate vb de o comunitate sau de mers in grup :D Poate o sa avem ocazia sa ne cunoaste odata. Vi la SMAEB 2008?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi a venit o noua scuterista la circ :lol: sa vedem daca pica pe topic :D OUPS...a scris mai sus ^^ :D

din ce in ce mai multe scuteriste pe la noi :D si vad e "calare pe situatie" vrea motor (vitezana desigur:P) . Decat 30% din setea de adrenalina..deci noi suntam niste copilasi dastia mici paici .. ne dau fetele cu palma in casca cand trec pe langa noi ..mai baieti..

Editat de kidmeister
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine v-am gasit...scuterista...de un an de zile.detin o gillera runner sp in rosu si negru,in caz ca ma recunoaste-ti ,sau in cazul in care m-ati mai vazut pana acum ,prin bucuresti bineinteles.am aproape 17 ani...astept cu nerabdare motor,dar nu stiu sincer daca va veni curand...parintii se opun.nu mi se pare indeajuns de distractiv scuterul,desi trage bine...

am scuter pentru ca nu pot avea motor...deocamdata

scuterul e ok pentru oras,plimbari,mai ales la traficul din bucuresti,insa nu multumeste nici macar 30% din setea de adrenalina,cel putin in cazul meu.

sunt... pe cat pot de precauta,mai ales in trafic...

am si eu ceva de spus:astia care nu purtati casca...bagati-va mintile in cap!sunteti inconstienti!peste tot pe unde merg vad aceleasi lucruri:manelari cu freza in vant si cu gura pana la urechi:"aolo sa moara mama...belea!"...din cauza lor sunt tratati scuteristii,dar si motociclistii cum sunt si pe buna dreptate...incurca circulatia,isi lasa si creierii pe asfalt si pe urma tot ei se plang,daca scapa, desigur.

cam atat si o chestie de care eu tin cont...cand esti pe doua roti,incerci sa gandesti si miscarile celorlalti participanti la trafic,esti de 2 ori mai atent,pentru ca e in joc viata ta.soferii nu te protejeaza,te protejezi singur...

 

Salut Cretzy si bine te-am gasit! Imi pare bine ca incepem sa ne inmultim :D Desi , observ ca pentru tine scuterul e doar.... o perioada . Oricum, ma bucur sa te cunosc. Daca vrei adauga-ma la messenger. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bineinteles..da un pm cu idul pls...

 

--- Mesaj completat în 09 Mar 2008 21:12 -------------

azi a venit o noua scuterista la circ :lol: sa vedem daca pica pe topic :D OUPS...a scris mai sus ^^ :D

din ce in ce mai multe scuteriste pe la noi :D si vad e "calare pe situatie" vrea motor (vitezana desigur:P) . Decat 30% din setea de adrenalina..deci noi suntam niste copilasi dastia mici paici .. ne dau fetele cu palma in casca cand trec pe langa noi ..mai baieti..

 

mai ...ce sa spun...da..sunt cam vitezomana,dar precauta in acelasi timp.eu va astept la o liniuta baieti si fete,sau macar sa ne bagam la un amckart de proba sa vad si eu cum e pe circuit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine v-am gasit...scuterista...de un an de zile.detin o gillera runner sp in rosu si negru,in caz ca ma recunoaste-ti ,sau in cazul in care m-ati mai vazut pana acum ,prin bucuresti bineinteles.am aproape 17 ani...astept cu nerabdare motor,dar nu stiu sincer daca va veni curand...parintii se opun.nu mi se pare indeajuns de distractiv scuterul,desi trage bine...

am scuter pentru ca nu pot avea motor...deocamdata

scuterul e ok pentru oras,plimbari,mai ales la traficul din bucuresti,insa nu multumeste nici macar 30% din setea de adrenalina,cel putin in cazul meu.

sunt... pe cat pot de precauta,mai ales in trafic...

am si eu ceva de spus:astia care nu purtati casca...bagati-va mintile in cap!sunteti inconstienti!peste tot pe unde merg vad aceleasi lucruri:manelari cu freza in vant si cu gura pana la urechi:"aolo sa moara mama...belea!"...din cauza lor sunt tratati scuteristii,dar si motociclistii cum sunt si pe buna dreptate...incurca circulatia,isi lasa si creierii pe asfalt si pe urma tot ei se plang,daca scapa, desigur.

cam atat si o chestie de care eu tin cont...cand esti pe doua roti,incerci sa gandesti si miscarile celorlalti participanti la trafic,esti de 2 ori mai atent,pentru ca e in joc viata ta.soferii nu te protejeaza,te protejezi singur...

 

 

Foarte smecher pseudonimul tau, ne combinam :D ?

 

Glumesc, evident. Bun venit printre noi! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine v-am gasit...scuterista...de un an de zile.detin o gillera runner sp in rosu si negru,in caz ca ma recunoaste-ti ,sau in cazul in care m-ati mai vazut pana acum ,prin bucuresti bineinteles.am aproape 17 ani...astept cu nerabdare motor,dar nu stiu sincer daca va veni curand...parintii se opun.nu mi se pare indeajuns de distractiv scuterul,desi trage bine...

am scuter pentru ca nu pot avea motor...deocamdata

scuterul e ok pentru oras,plimbari,mai ales la traficul din bucuresti,insa nu multumeste nici macar 30% din setea de adrenalina,cel putin in cazul meu.

sunt... pe cat pot de precauta,mai ales in trafic...

am si eu ceva de spus:astia care nu purtati casca...bagati-va mintile in cap!sunteti inconstienti!peste tot pe unde merg vad aceleasi lucruri:manelari cu freza in vant si cu gura pana la urechi:"aolo sa moara mama...belea!"...din cauza lor sunt tratati scuteristii,dar si motociclistii cum sunt si pe buna dreptate...incurca circulatia,isi lasa si creierii pe asfalt si pe urma tot ei se plang,daca scapa, desigur.

cam atat si o chestie de care eu tin cont...cand esti pe doua roti,incerci sa gandesti si miscarile celorlalti participanti la trafic,esti de 2 ori mai atent,pentru ca e in joc viata ta.soferii nu te protejeaza,te protejezi singur...

 

Niciodata nu poti sa fi suficient de precaut pe soselele patriei noastre dragi, mai ales cand avem asemenea specimene la volanul conservelor, pe care uneori ii doare la bascalie de pielea lor, ca sa nu mai zic de viata altora.

Din pacate celor carora nu poarta casca nu prea are rost sa le spui sa o poarte sau sa le explici de ce ... o sa creada ca vrei sa faci conversatie sau ca vrei sa-i agati :P De unde nu e nu poti sa ceri mai mult :rose:

Imi pare bine sa aud ca vrei sa evoluezi, dar eu raman la parerea ca pentru oras un scuter e cel mai bun si mai util mijloc de deplasare pe 2 roti. Te strecori mult mai bine prin trafic, e mult mai manevrabil si e mult mai comod de condus decat o moto, la care iti distruzi ambreajul de atata schimbat viteze ... viteza a I-a :rose:

Acum cu setea de adrenalina nu stiu ce sa-ti zic. Eu stau bine cu autocontrolul si nu prea ma trec senzatiile tari ... iar cand ma apuca ma dau cu scuterul pe-o roata si mi se rupe cablul de acceleratie :D De multe ori nevoia de adrenalina te impinge sa faci lucruri riscante pe care im mod normal nu le-ai face ... si din pacate e ca un drog odata ce aiprin gustul adrenalinei vrei din ce in ce mai mult - pana cand fie o patesti si te duci, fie o patesti si scapi. Din pacate n-am vazut prea multi zmei iesiti la pensie :rose: Cum ai zis si tu trebuie sa te protejezi singur, soferii de conserva nu numai ca nu te protejeaza dar te ignora complet, chiar si in putinele cazuri in care te vad :lol:

 

Una peste alta cu ti s-a parut iesirea de azi?

 

 

 

--- Mesaj completat în 09 Mar 2008 21:55 -------------

Foarte smecher pseudonimul tau, ne combinam :D ?

 

Glumesc, evident. Bun venit printre noi! :rose:

 

Cum spuneam o gramada de barbati fatali pe-aici :rose: ... dar nu prea am inteles treaba cu bine ai venit printre noi in topicul Fete scuteriste :rose: Sa inteleg ca si pseudonimul tau e smecher sau cum :rose: No offence man :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce zici tu de skimbator? ca mergeam si yo cu 75 si aveam impresia ca merg pe jos...si sa vezi ce cautam schimbatoru ca sa depasesc si eu...dar ce crezi? nu-l gaseam :D :D :lol:

 

 

o sa-l mai caut...poate n-am cautat bine :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce zici tu de skimbator? ca mergeam si yo cu 75 si aveam impresia ca merg pe jos...si sa vezi ce cautam schimbatoru ca sa depasesc si eu...dar ce crezi? nu-l gaseam :D :D :lol:

o sa-l mai caut...poate n-am cautat bine :D

Vand eu schimbator, 1500 euro sau schimb cu Yamaha Majesty 250 cmc :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...