Sari la conținut

Fete Scuteriste


mau
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 651
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

RCA.ul m.a costat 126 RON pe an!iar Casco maine...pt k a sunat nush(numai 2 firme mai fac casco pt scuter) si aveam nevoie de factura...dar eu l.am castigat...:-s..asa ca...maine a ramas sa ma sune!! :angry: mi.a calculat dak ar costa 1000 de euro scuterul a zis dauna totala 800 euro, si ar costa 100 RON pe an!si daca doresti in rate dai pe loc 50 RON si dp 6 luni alti 50 RON!!!in caz k de te.ai razgandit si nu mai platesti dp 6 luni se anuleaza pe urmatoarele! :kiss: :unsure:

poze q ? :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RCA.ul m.a costat 126 RON pe an!iar Casco maine...pt k a sunat nush(numai 2 firme mai fac casco pt scuter) si aveam nevoie de factura...dar eu l.am castigat...:-s..asa ca...maine a ramas sa ma sune!! :angry: mi.a calculat dak ar costa 1000 de euro scuterul a zis dauna totala 800 euro, si ar costa 100 RON pe an!si daca doresti in rate dai pe loc 50 RON si dp 6 luni alti 50 RON!!!in caz k de te.ai razgandit si nu mai platesti dp 6 luni se anuleaza pe urmatoarele! :kiss: :unsure:

poze q ? :kiss:

 

 

Stie cineva , ca sa faci casco la scuter trebuie sa fie neaparat nou scuterul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi.a calculat dak ar costa 1000 de euro scuterul a zis dauna totala 800 euro, si ar costa 100 RON pe an!si daca doresti in rate dai pe loc 50 RON si dp 6 luni alti 50 RON!!!in caz k de te.ai razgandit si nu mai platesti dp 6 luni se anuleaza pe urmatoarele! :angry: :unsure:

ar fi curios sa fie doar 100 ron pe an prima de asigurare casco....daca ar fi asa mi-as face si eu fara sa discut...daca stau sa ma gandesc bine numai pe RCA am dat 161 ron pe un an...la BCR....

apropo...la ce firma ti-a facut calculul asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar fi curios sa fie doar 100 ron pe an prima de asigurare casco....daca ar fi asa mi-as face si eu fara sa discut...daca stau sa ma gandesc bine numai pe RCA am dat 161 ron pe un an...la BCR....

apropo...la ce firma ti-a facut calculul asta?

 

 

si yo imi fac , chestia nasoala e ca acum un scuter ca al meu este 27 de mil la carrefour (fara alarma si alte genti) si yo am dat 42 pe el , o sa platesc mai mult casco :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ASIBAN!!!era cel mai ieftin RCA si am zis k nu are rost sa platesc mai mult...pt k l o adik tot RCA....este!!!si CASCO la 11 ma duc sa il fac si diseara va anuntz ce si qm!!! :kiss:

 

nu am avut noroc... :kiss: m.a sunat tipa de la asigurari sa.mi spuna k in Catalogul Yamaha...modelul meu....este 2000 de euro si costa 150 de euro pe an...!!! :unsure: a zis tata k se mai intereseaza :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RCA este pentru scutere ca si pentru moto: Ex: 91,5 RON/6 luni la ASIROM

CASCO nu fac toate firmele, sunt putini care se "inghesuie" si sub anumite conditii.

Recomand: RCA-Ieftin.ro (brokeri). Am facut CASCO la Fata-GENERALI prin ei. Suma asigurata 10.100 RON, prima de asigurare 900 RON/an cu 20% fransiza la furt/dauna totala si 3% la avarii.

Se poate face act aditional pentru echipament daca aveti facturi detaliate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:angry: mie mi.a cerut de la Omniasig 150 euro... :kiss: pe an....!!:kiss: dar tata mi.a promis k mai se int :unsure:

 

RCA este pentru scutere ca si pentru moto: Ex: 91,5 RON/6 luni la ASIROM

CASCO nu fac toate firmele, sunt putini care se "inghesuie" si sub anumite conditii.

Recomand: RCA-Ieftin.ro (brokeri). Am facut CASCO la Fata-GENERALI prin ei. Suma asigurata 10.100 RON, prima de asigurare 900 RON/an cu 20% fransiza la furt/dauna totala si 3% la avarii.

Se poate face act aditional pentru echipament daca aveti facturi detaliate.

 

 

 

Nu cred k sunt pt ambele ....la fel....pt k eu am dat 120 RON pe an!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....Tata "se mai intereseaza" nu "mai se intereseaza" :unsure: (e si in reclama cu Fulga)

150 euro/an la o suma asigurata de 2000 euro ii 7,5% din valoarea motorului prima de asigurare, nu mi se pare vr'o furaciune, nu stiu de ce "mai se intereseaza", la mine de exemplu prima ajunge undeva la 9% din valoarea asigurata asadar erai in avantaj.

Costul RCA depinde de firma la care-i facut: la BCR Asig era in jur de 60-70 RON/6 luni de exemplu... insa sunt sumele de la categoria "Motociclete cu sau fara atas"

Editat de BlackLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nush kre este problema...la faza q interesatul!!!!CASCO la scuter nu are cum sa coste atat pt k se calculeaza in fuctzie de kt a costat!!asta 1 si 2. RCA.ul se calculeaza in functzie de motor :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetito...

 

Al tau in catalog valoreaza 2000 de euro (asa ti l-au evaluat aia de la CASCO): Prima de asigurare 7,5% = 150euro/an . De ce "nu are cum sa coste atat" nu stiu...

Daca ti-l fura sau il faci acordeon primesti pe el banii la care a fost evaluat minus fransiza obligatorie din contract, nu te fura nimeni nu inteleg ce nu-i adevarat aici...

 

Si RCA s-o calcula si la CMC da eu cred ca tu platesti de "motocicleta cu sau fara atas" ca si mine, ca si gigi cu CBR125 sau gigel cu GSX-R 1000 .... ( ex: http://www.asirom.ro/repository/files/TARIFE_RCA_de_VARA.xls )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

corect...la RCA nu exista incadrare pt scutere de 49 sau de 490 cmc...se plateste ca la motociclete (de ex,eu la BCR am fost incadrat la "motociclete cu sau fara atas de pina la 49kw putere" si am platit 161 ron pe un an)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

" Mai baietzase"!!!

eu iti zic k nu are cum sa coste asa mult!nush cat de priceput esti la asa ceva dar este dreptul meu sa ma informez si sa mai caut!!!asa k...sry dar am un nume :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lumea se plange de subevaluare si tu te plangi de supraevaluare.

Iti dai seama ce nasol ar fi sa ai o trotineta de 35 de milioane, s-o faci gratar sau acordeon si sa iei pe ea 55 ?!? ...si asta pentru numai vr'o 6 euro/luna (sau 3 cola) in plus fata de cat crezi tu ca e "normal" ... Naspa tare!

 

Bineee capjuna !!!

Editat de BlackLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

brick ce repede ai dat din degetele search la fete motocicliste :bounce:

 

welcome capjuna si te asteptam pe la intruniri CSR, la arc... chestii dinastea sa vezi si tu cum e viatza de scuterist/A

 

PS: capjuna poate mai aduci si alte "fructe" cu tine .. ok ? :>

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

brick ce repede ai dat din degetele search la fete motocicliste :bounce:

 

welcome capjuna si te asteptam pe la intruniri CSR, la arc... chestii dinastea sa vezi si tu cum e viatza de scuterist/A

 

PS: capjuna poate mai aduci si alte "fructe" cu tine .. ok ? :>

 

 

...daca o lasa taticu... trebuie "sa mai se" intereseze

Editat de BlackLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

brick ce repede ai dat din degetele search la fete motocicliste :rock:

 

welcome capjuna si te asteptam pe la intruniri CSR, la arc... chestii dinastea sa vezi si tu cum e viatza de scuterist/A

 

PS: capjuna poate mai aduci si alte "fructe" cu tine .. ok ? :>

Da' de cand intrunirile CSR se tin la arc? :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...