Sari la conținut

De Ce Incurajam Furturile De Scootere?


amirc
 Share

Postări Recomandate

Nu cred ca este asa de important topicul meu dar chiar vreu sa stiu care e parerea voastra in legatura cu anunturile de pe forum. Daca tot vreti sa faceti ceva in legatura cu furturile de scootere de ce nu interziceti anunturile de genu : "...fara acte..." sau "...acte italia..." care suna cam "ciordite" mai pe romaneste. Eu zic ca e ca si filmele si programele ilegale de pe net ce se descarca la greu prin sistemul file sharing. Ceva asemanator se intampla si cu vanzarea scooterelor fara acte. Daca adminii care se ocupa cu anunturile de la categoria vanzari ar interzice anunturile de genu cred ca nu s-ar mai incuraja vanzarea de mopede si scootere fara acte. Acum nu generalizez insa majoritate anunturilor in care se spune clar ca nu au acte e ceva suspect.

 

Imi cer scuze daca gresesc insa asa gandesc eu daca aveti alta parere decat a mea va astept :)

 

:cheers: :crack: :lol: :cheers: :crack: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma refeream la anunturile de la categoria VANZARI si stii foarte bine la ce ma refer. Nu incerca sa ma faci sa inteleg ca eu nu am vazut bine dar daca citesti la acea categorie de vanzari o sa vezi ca oferta de scootere fara acte e destul de mare.

 

Mersi si no offence :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Mersi si no offence :lol:

 

dobitoc e cine cumpara, nu cine vinde!!!!la un moment dat politzia o sa trebuiasca sa-i ia la control serios!!! acu nu-i intreba de sanatate nici daca-s in curu gol pe scuter ( am vazut azi 2 pe un scuter doar in pantalon scurt shi adidashi )

shi garcea din intersectzie nici macar nu i-a oprit!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dobitoc e cine cumpara, nu cine vinde!!!!la un moment dat politzia o sa trebuiasca sa-i ia la control serios!!! acu nu-i intreba de sanatate nici daca-s in curu gol pe scuter ( am vazut azi 2 pe un scuter doar in pantalon scurt shi adidashi )

shi garcea din intersectzie nici macar nu i-a oprit!!!

am vazut o gramada de dastia,politia nu le face nimica..si pe mine ma opresc militienii sa ma intrebe de ce merg pe faza lunga ziua...si pe langa trec boracii fara castii,fara numere...fara sa dea prioritate etc... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut o gramada de dastia,politia nu le face nimica..si pe mine ma opresc militienii sa ma intrebe de ce merg pe faza lunga ziua...si pe langa trec boracii fara castii,fara numere...fara sa dea prioritate etc... :cheers:

 

 

Si de ce mergi cu faza lunga ziua? Poate cei care nu au numere conduc "ciclomotoare" sau "mopede", ca si mine :laugh: , sau poate ca nu :cheers: ... :lol: , cine stie...

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :crack: :crack:

Editat de alias
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si de ce mergi cu faza lunga ziua? Poate cei care nu au numere conduc "ciclomotoare" sau "mopede", ca si mine :crack: , sau poate ca nu :cheers: ... :lol: , cine stie...

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :crack: :cheers:

Cateodata cand merg mai tare pun faza lunga sa fiu sigur ca ma vad toti..cunosc multi care merg cu scooterele in regula (au numar sau nu,depinde cum sunt omologate dar au sigur acte si CASCA)..eu ma refeream la cei cu scootere "gasite" ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faza e ca sunt multi care cumpara scutere cu sau fara acte...si pe forum...nu cred ca e nevoie de linkuri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca e ca si filmele si programele ilegale de pe net ce se descarca la greu prin sistemul file sharing.

 

sa inteleg ca tu ai licenta la windows si nici un program sau film luat prin sistemul file sharing?

si nu, nu se compara, eu daca iau un film de pe dc++ nu cer bani sa-l dau mai departe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa inteleg ca tu ai licenta la windows si nici un program sau film luat prin sistemul file sharing?

si nu, nu se compara, eu daca iau un film de pe dc++ nu cer bani sa-l dau mai departe.

 

Da te uiti la el si nu dai bani la "Premiera" nu? -> Pierderi aduse casei/studioului producatoare.

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :cheers: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este chiar indicat sa mergi cu farurile aprinse ziua pt ca sa poti fi vazut de conducatorii auto....

Nu este indicat - este impus prin lege! Si, DA, legea spune ca trebuie sa mergi cu faza scurta cand esti pe drum public cu un motor din simplu motiv ca asa ai sanse mai mari sa fii observat in trafic.

 

Asfalt uscat! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cateodata cand merg mai tare pun faza lunga sa fiu sigur ca ma vad toti..cunosc multi care merg cu scooterele in regula (au numar sau nu,depinde cum sunt omologate dar au sigur acte si CASCA)..eu ma refeream la cei cu scootere "gasite" ...

 

Cand mergi cu faza lunga incalci legea cu buna stiinta, daca vine din sens opus ceva si se afla la mai putin de 200 de m si nu schimbi faza lunga cu cea scurta :laugh: Pe nici un garcea nu-l intereseaza daca tu ai dreptate, sau daca vrei sa fi vizibil, el poate sa iti zica asa "domne in lege scrie clar..., dumneata nu ai respectat legea asa ca trebuie sa te amendez." si daca ai noroc si esti de treaba o baga pe-aia "... stiti o sa va dau amenda pentru "nepurtarea centurii de siguranta" (a se citi orice neregula care se poate amenda si este suma mai mica). Si daca-i spui ca uite mai sunt 2-3 care fac la fel o sa ti-o puna pe aia cu pescuitul ... "Domne ai fost vreodata la pescuit, ... , ai vazut ca nu poti sa prinzi toti pestii din balta."

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :crack: :cheers:

 

PS - Nu-ti poti da seama cat de mult ii jenezi pe ceilalti prin mersul cu faza lunga decat daca dai de 1 ca tine care merge cu faza lunga sa ti-o "bage" in ochi sa vezi cum este, este foarte naspa, prin viziera te orbeste rau de tot.

 

n-ai raspuns la ce te-am intrebat.

oricum nu m-as duce la premiera ca nu sunt tampita sa dau cel putin de doua ori mai mult ca la o vizionare de rand la un cinematograf de cartier.

 

Ce roman s-ar duce la premiera unui film? Simplu destui, drept dovada ca salile sunt pline de baiatu' lu' taticu' sau de nepotu' lu' unchiu', care merg cu gagicile la premiera, doar-doar

 

Ce roman ar folosi softuri piratate? Simplu, toti :) De ce? Nu este nevoie sa-ti raspund pentru ca sti si tu raspunsul (Gandeste-te la tine... si o sa vezi ca sti raspunsul)

 

Hai sa incercam sa fim "On-topic" - e valabil pentru toti, dar care era topicul? :lol:

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :crack: :cheers:

Editat de alias
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ontopic, ontopic, dar nu-mi place ca ne acuzi de ceva de care esti si tu vinovat.

in plus, daca tot sunt salile pline de ce sa nu pot sa ma uit eu in liniste acasa la film (da, da, filmele apar si pe dvd, doar ca au niste preturi... si nici macar n-am dvd sau video player ca sa zici ca le pot inchiria).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca rezumat....

in romania exista piata de desfacere pt scutere furate... deci se fura de dincolo, sau de la noi si se vand la cei care nu prea-i intereseaza actele. Prostii :lol: (si eu am cumparat unu fara acte, dar urmatorul sigur o sa fie cu acte in regula si inmatriculat si tot absolut) si nu putem face noi mare treaba in privinta asta.

 

in romania si pirateria ii in floare :cheers: ca dak putem lua d p net d c sa platim cate 5 lei pe un bilet la film ??? ata ete...

trebuie sa ne obisnuim cu ideea...

in viitor cand si politaii si toti oamenii legi sh-or face treaba foarte bine nu o sa mai vb de scutere furate si fara acte, si filme piratate si tot felu' de treburi deastea...

Editat de Snake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca adminii care se ocupa cu anunturile de la categoria vanzari ar interzice anunturile de genu cred ca nu s-ar mai incuraja vanzarea de mopede si scootere fara acte.

 

Raspunsul la chestia asta este aici. Pe scurt, nu exista resursele pentru verificarea oricarui anunt; siteul faciliteaza schimbul de informatii, dar decizia (si raspunderea) apartine exclusiv cumparatorului.

 

Cat despre intrebarea din topic, raspunsul e simplu: atata timp cat exista cerere pentru scutere furate, vor exista furturi de scutere. Oricine cumpara o motocicleta/un scuter/un casetofon de masina fara acte incurajeaza cu buna stiinta furtul, amagindu-se ca "a prins un chilipir".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...