Sari la conținut

Stelvio international 2010(IT)


pec
 Share

Postări Recomandate

organizez plecare la Stelvio international (italia) intre 30 iunie-6 iulie

pt cine nu stie ,trecatoarea stelvio se afla la granita dintre italia si elvetia la altitudinea de 2757 metri, are 60 de viraje "ac de par" si este considerat unul dintre cele mai frumoase drumuri din lume. in fiecare an are loc un festival in perioada 2-4 iulie la care se strang in jur de 10 000 de motociclisti din toata europa.aici au loc tot felul de spectacole,lansari moto,concerte,concursuri,demonstratii,etc.

traseul ales : bucuresti-sofia(BG)-seres(GR)-saloniki-igoumenitza (de la igoumenitsa la bari se traverseaza cu bacul in 8 ore)-bari(it)-san marino(adica toata coasta de est a italiei pe malul marii adriatice)-stelvio-innsbruck(A)-kaprun-lienz-bruck-nickelsdorf-budapesta(HU)-arad-bucuresti.

de precizat ca vor venii tot felul de motociclete de la turing la viteza.

calcule estimative:

-4150 km

-costuri de 700-750 euro in care intra cazare 6 nopti,3 mese pe zi,benzina,taxe de drum,feribot.

pt cei interesati : 0766 34 34 35 costi (pec)

http://www.rapax.ro/scriptorium/?p=607

http://www.motoradunostelvio.eu/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesanta initiativa si traseul. Ma bucur ca astfel de idei prind viata si la noi. Din pacate nu am decat un concediu pe an si anul asta suntem in gasca in Alpi francezi. Cred ca responsabilii forumului ar putea crea o sectiune la Intalniri, evenimente, excursii si pt cele cu organizator declarat si contra cost. Nu s-ar mai amesteca cu sudura in gaz protector, bujii , vopsitorie, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, e o prestare ca oricare alta, m-am basicat ca la inceput vlad facea pe bunul samaritean cand de fapt avea ceva de vandut. e foarte corect daca fiecare stie ce plateste si pentru ce. tururile moto cu ghid se practica in toata lumea. e o prestare de servicii turistice ca oricare alta. problema e pe mana cui te dai. S-ar putea face o rubrica de prestari servicii turistice moto. tineti seama insa ca nici unul din cei vizati nu poseda nici un fel de licenta, garantie materiala...etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O fi avand si ghizii astia rolul lor, dar nu si in motociclism. Unde mai este atunci spiritul liber, de aventura, fara program in care conteaza drumul si mai putin destinatia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, e o prestare ca oricare alta, m-am basicat ca la inceput vlad facea pe bunul samaritean cand de fapt avea ceva de vandut. e foarte corect daca fiecare stie ce plateste si pentru ce. tururile moto cu ghid se practica in toata lumea. e o prestare de servicii turistice ca oricare alta. problema e pe mana cui te dai. S-ar putea face o rubrica de prestari servicii turistice moto. tineti seama insa ca nici unul din cei vizati nu poseda nici un fel de licenta, garantie materiala...etc.

 

 

salut si asa statul asta numai nea ia ne mai facem si agenti turistice sa le dam tot lor bani bravo dacatiaduci aminte am mai vorbit poate chiar uni vor sa mearga la wc insotit carei treaba daca el vrea asa sa plateasca si lui asa ai place nimeni nu le ia bani fortat parca tu nusti ca lucru cu oameni e cel mai dificil zici tu ca le deschizi ochi tot ca el face ,face ceva pe sfaturile noastre asa ca sa faca fiecare ce vrea cu stima Pompi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O fi avand si ghizii astia rolul lor, dar nu si in motociclism. Unde mai este atunci spiritul liber, de aventura, fara program in care conteaza drumul si mai putin destinatia.

 

motociclistii nu sunt o specie aparte. sunt oameni ca toti oamenii care tin pe langa casa o motocicleta. la fel pot tine masina, avion, orice mijloc de transport. unii sunt mai comozi, altii nu stiu sau nu se descurca, poate altii sunt lenesi. e dreptul fiecaruia sa faca ce vrea. nici mie nu-mi plac tururile organizate dar asta e strict parerea mea. nu contest ca pot fi utile unora. filozofia asta moto e indusa in special de reclama harley, multi au cazut in plasa ei si isi inchipuie ca daca au o motocicleta trebuie sa doarma sub cerul liber, sa umble jegosi, sa fie violenti, betivi...mai stiu eu ce sau cum se potriveste unor "adevarati" motociclisti. de fapt suntem tot noi calare sau pe jos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"-costuri de 700-750 euro in care intra cazare 6 nopti,3 mese pe zi,benzina,taxe de drum,feribot"

 

nu e cam putin pentru toate cele incluse?

nu zic, ar fi foarte bine ca si cost total, dar mi se pare un pic prea frumos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"organizator"

inseamna ca eu am avut initiativa,am cautat hoteluri ,feribot,am stabilit trseul etc . inteleg ca esti curios daca o fac pt bani ... o sa te dezamagesc.

nu banii sunt broblema mea. am alte afaceri

Mesaj completat

vad ca fiecare o ia cum vrea si pe unde vrea!?

pt cei care vor sa iasa din tara asta de (cuvant urat) la o plimbare am organizat aceasta excursie.

repet nu primesc nici un comision, mi-ar placea doar sa ne strangem cat mai multi si sa ne intoarcem cu niste amintiri extraordinare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte frumos, ruta e ok insa include timpi morti sau irositi- grecia- ferry etc. pentru cine are timp poate fi ok. de regula nu se prea amesteca stelvio cu grecia, mai degraba cu dolomitii sau alte pasuri din alpi. nu e nimic de vazut pana la igoumenitsa.

p.s. atentie e macel acolo de festival mai rau decat pe magheru in ora de varf, urcati dimineata la 7 daca se poate. circulati ff atent am vazut multe accidente nasoale.

Editat de Doru BMW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci! in grecia o sa mergem prin munti intre salonniki si ioanina , e un drum superb la circa 2200 m altitudine,am fost cu masina si e superb, cat despre feribot pleaca de la igoumenitza la 23 si ajunge la bari la 8 dimineata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"organizator"

inseamna ca eu am avut initiativa,am cautat hoteluri ,feribot,am stabilit trseul etc . inteleg ca esti curios daca o fac pt bani ... o sa te dezamagesc.

nu banii sunt broblema mea. am alte afaceri

Mesaj completat

vad ca fiecare o ia cum vrea si pe unde vrea!?

pt cei care vor sa iasa din tara asta de (cuvant urat) la o plimbare am organizat aceasta excursie.

repet nu primesc nici un comision, mi-ar placea doar sa ne strangem cat mai multi si sa ne intoarcem cu niste amintiri extraordinare.

 

 

salutare ma bucur ca le mai tai macaroana la uni care numai profit vad si care cred ca uni propunand aceste excursi devin milionari fals dupa mine aceste iesiri impreuna leaga prieteni impresi cunostinte lumea a fost facuta sa traiasca impreuna singuri nu putem face nimic intrunirea cade ca si anul trecut in acelasi timp cu bmw motorrad days 2010 de la garmich la stelvio sant 150 km adevarat stelvio e de vis te salut Pompi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci! in grecia o sa mergem prin munti intre salonniki si ioanina , e un drum superb la circa 2200 m altitudine,am fost cu masina si e superb, cat despre feribot pleaca de la igoumenitza la 23 si ajunge la bari la 8 dimineata.

 

salut,

 

te rog detaliaza traseul salonik - igoumenitza sau posteaza o imagine cu traseul. nu ma intereseaza excursia la stelvio dar as vrea sa fac si eu trecerea aceasta prin muntii greciei iar daca stii deja un traseu frumos m-ar ajuta.

 

multumesc

adrian

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

te rog detaliaza traseul salonik - igoumenitza sau posteaza o imagine cu traseul. nu ma intereseaza excursia la stelvio dar as vrea sa fac si eu trecerea aceasta prin muntii greciei iar daca stii deja un traseu frumos m-ar ajuta.

 

multumesc

adrian

 

din pacate nu am poze dar ne a ajutat doru cu ceva foto.

traseul pe care am fost cu masina : saloniki-katerini-elasson-trikala-arta-ioanina, asfaltul a fost impecabil,iar peisajele superbe. il recomand

Mesaj completat

salutare ma bucur ca le mai tai macaroana la uni care numai profit vad si care cred ca uni propunand aceste excursi devin milionari fals dupa mine aceste iesiri impreuna leaga prieteni impresi cunostinte lumea a fost facuta sa traiasca impreuna singuri nu putem face nimic intrunirea cade ca si anul trecut in acelasi timp cu bmw motorrad days 2010 de la garmich la stelvio sant 150 km adevarat stelvio e de vis te salut Pompi

 

 

te salut Pompi! ai dreptate e mai cool sa stam pe forumuri sa criticam decat sa venim cu ceva initiative . oricum pricipalul motiv pt care organizez excursia este ca nu-mi place sa ma plimb singur. sunt dispus sa le dau o mana de ajutor si celor care isi doresc sa vina dar nu au posibilitati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...